Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 11:03
SZYBERDACH
Autor Wiadomość
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 14 Marzec 2013, 13:04   SZYBERDACH

Siema dziś wchodząc do fury oczywiście zastała mnie mała niespodzianka mokry fotel+plus mokra połówka podsufitki :/

Wynika z tego że szyber przecieka od strony pasażera.

Czy ktoś może się orientuje którą uszczelkę należy wymienić czy trzeba dużo rozbierać no i w ogóle gdzie taką uszczelkę dostać bo z tego co patrzyłem to nie bardzo jest dostępnym towarem

Poza tym chyba powinien być tam jakiś odpływ a skoro cieknie do środka to coś musi być z nim nie tak? ? ? Może ktoś z was przerabiał ten temat

Dodam że szyber jest oryginalny
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 14 Marzec 2013, 15:20   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Co Do uszczelek to jedyna w Dachu jest ta od szyby... Czy od jej wyczyszczenia sobie zacznij.

Jeśli chodzi o Odpływy to czasem się przytykają Po patrz sobie do Rogów szyberdachu takie nie wielkie dziurki tam są przechodzą potem w rurki z Odpływu. Jak Masz dostęp do Jakiegoś kompresora dmuchnij w nie powinno je w razie problemu odetkać.

Odpływy wychodzą z Przodu w Błotnikach pod Nadkola (swoją drogą beznadziejny pomysł)
A Z tyłu jak zrzucisz zaślepki boczków w Bagażniku zauważysz takie czarne Przewody to odpływy tylne...

Przyczyną przypuszczalnie było to ze teraz wróciły ujemne temperatury i uszczelnienie nabrało wilgoci a potem od tajało ( tzn Ja to sobie Tak wytłumaczyłem wg. obserwacji)
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 14 Marzec 2013, 16:24   

No bo ogólnie corsa nigdy nie puszczała wody, miała taką plamę małą na podsufitce ale tłumaczyłem sobie to w ten sposób że może ktoś kiedyś zostawił szyber otwarty czy coś a dziś patrzę zrobiła się dużo większa plama i jest mokra podsufitka ;/

Dzwoniłem do ASO podobno ta uszczelka na szybie nie jest wymienialna jest to całość razem z szybą ;/

Co do tych okrągłych dziurek to widziałem te niby odpływy ale jakoś jak otworzyłem ten szyber w ten sposób by schował się w dach to woda wokół tych dziurek (odpływów) stała i było jej naprawdę dość dużo. Czyli na dobrą sprawę te odpływy chyba są do bani ale i uszczelka nie jest w dobrym stanie skoro woda się tam dostała ;/

Chyba na dobrą sprawę pasowało by zrzucić podsufitkę i polać szyber wodą zobaczyć jak się będzie zachowywał. Kurde ale z wyciąganiem podsufity jest troche roboty lipa :/
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 14 Marzec 2013, 19:41   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Hmm To zobacz czy nie jest tam coś uszkodzone pokrzywione ?

Co do uszczelki niestety wyłącznie z szybą ( a nie pytałeś ile ? )

Co do Rozbierania podsufitki to roboty aż tak nie ma ale trzeba czekać do Lata... Swoją drogą wiedz ze ta plama jest nie do usunięcia z tych celuCośtam Podsufitek ;/
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 14 Marzec 2013, 19:51   

No niby jakoś nie wiadomo jak nie ma ale troche dłubaniny z tym jest i tak napewno o niebo lepiej niż jak wyciągałem koledze w e36 coupe tam to są jajca bo drzwiami trzeba ją wyjąć bo inaczej nie ma jak a jak wiadomo bmkaa dość długa jest więc podsufitka adekwatnie też :D

dziś rozglądam się za materiałem do podsufitki żeby to na nowo obkleić jakimś czarnym materiałem czy coś no zobaczymy najpierw muszę usunąć usterkę.


Nowy szyber znaczy się szyba 3900zł więc nie trzeba nic mówić :)

Zrobi się cieplej to się za to wezmę i dam znać co i jak dzięki Damian za info :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » SZYBERDACH
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



laweta Ciechanów
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.