Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:27
Instalacja LPG corsa d 1.2 16v
Autor Wiadomość
 grzegorzmce


Informacje
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: mysłowice
Wysłany: 13 Marzec 2013, 17:08   Instalacja LPG corsa d 1.2 16v

Witam czy instalował ktoś gaz w tym aucie jak to wygląda? Czy są jakieś problemy zamierzam założyć w swoim aucie i nie wiem czy to dobry pomysł
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Marzec 2013, 20:42   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Jak założysz pewnie niebawem to Cie czeka:

http://klubcorsa.pl/forum/viewtopic.php?t=6762
http://klubcorsa.pl/forum/viewtopic.php?t=5505
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2106434.html
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Marzec 2013, 22:08   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Poszukaj informacji na temat fabrycznej LPG - do tego silnika opel i chevrolet montuje fabryczne LPG; lub zaproś mechanika z serwisu na piwo i pogadaj na temat instalacji gazu do tego modelu.
Mnie mechanik przy zakupie corsy na pytanie o gaz powiedział żebym zapomniał o instalacji jeżeli nie jest fabryczna bo będą problemy.
 
 
     
 jacmaz


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 33
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Marzec 2013, 23:52   

Mam zainstalowane lpg w silniku 1,4 ponad 3 lata,zero problemów.
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Marzec 2013, 16:16   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


To może napisz cos więcej. Typ, ile zrobiłeś km etc.
 
 
     
 grzegorzmce


Informacje
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: mysłowice
Wysłany: 19 Marzec 2013, 13:13   

kolega z pierwszego linka który dałeś ma to samo co osoba w 2 poście bez gazu,
Drugi link Mam Opla Corsę, 1.2 z 2008r. przebieg 172.000km. takiego przebiegu raczej nie osiągne bo prędzej go sprzedam narazie ma 36 a robie gdzieś 12-14 na rok. Druga sprawa ze wskaźnikiem paliwa czytałem o tym jak by zatankował do połowy to by mu to wracało po ponownym zapaleniu auta do normy od razu a nie jak się cały czas rezerwe ma nie wiem czy to też nie zależy od sterownika... mam zamiar założyć stag 4
W trzecim poście jest corsa c to raz a dwa że koleś kupił auto które się psuło
Pytanie dla kolegi który jeździ na tym o ile więcej ci pali gazu niż benzyny?
Chyba jest tak że jak się samemu czegoś nie sprawdzi to się nie dowie ale zamierzam obszernie opisać jak się to sprawuje.
Wyczytałem na internecie że w moim typie silnika jest stosowana fabryczna instalacja lpg a w nowszych modelach silnika już nie ma takiej opcji więc teoretycznie silnik jest przystosowany. Kurcze przez cały tydzień tyle się tego naczytałem ze masakra i chyba i tak spróbuje ale chciałem wiedzieć czy ktoś miał z tym dobre albo złe doświadczenia
 
 
     
 jacmaz


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 33
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Marzec 2013, 14:24   

Posiadam staga,rocznie robię ok.15-20tys.Ale teraz jakbym miał zakładać,to wziąłbym techa.Pozdrawiam.
 
 
     
 grzegorzmce


Informacje
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: mysłowice
Wysłany: 19 Marzec 2013, 14:31   

dlaczego jakieś problemy miałeś ile autko ci więcej pali?
 
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Marzec 2013, 16:06   
   Moje auto: corsovectroastra


a podłączam się pod temat też chcę zainstalować lpg do mojej corsy d 1.2
 
 
     
 jacmaz


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 33
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Marzec 2013, 16:19   

Problemów nie miałem żadnych,ale uważam że tech bardziej słucha posiadaczy instalacji lpg przy aktualizacji oprogramowania.Jeśli chodzi o spalanie,to pali mi nie więcej niż 2 litry w stosunku do benzyny.
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Marzec 2013, 20:15   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cytat:
Wyczytałem na internecie że w moim typie silnika jest stosowana fabryczna instalacja lpg a w nowszych modelach silnika już nie ma takiej opcji


A tu właśnie wygląda to zaskakująco (informacje wyszukane w necie):
W nowych silnikach a12xer (85KM) stosowana jest fabryczna instalacja; w starszych silnikach (przed liftem) a12xep (80KM) fabryczne LPG oferowane było bardzo krótko - Opel szybko wycofał model z LPG z oferty; w ofercie znajdował się natomiast silnik a14xpe (90KM) z fabrycznym LPG, nieoferowane z silnikiem a14xer (101KM)
 
 
     
 grzegorzmce


Informacje
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: mysłowice
Wysłany: 21 Marzec 2013, 13:27   

instalacja się właśnie zakłada
 
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Marzec 2013, 16:50   
   Moje auto: corsovectroastra


i jaka instalacja i ile kasy poszło na to?
 
 
     
 grzegorzmce


Informacje
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: mysłowice
Wysłany: 22 Marzec 2013, 10:24   

no to tak pierwsze wrażenia auto ma tak jakby inną charakterystyke jazdy jakby troszke wolniej przyśpieszało przy niskich prędkościach ale np przy prędkości 90 na Pb miałem około 3000 obrotów a tu mam około 2800. Przy większych prędkościach lepiej przyśpiesza. Z rzeczy które mnie denerwują to jak idzie na gadzie to słychać takie tsss tsss i jest głośny jak diesel gazownik powiedział że ponoć to normalne. Zobaczymy jakie będzie spalanie.
 
 
     
 Paweu


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 40
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 43
Skąd: Koszalin
Wysłany: 22 Marzec 2013, 11:27   
   Moje auto: Honda Stream, Opel Corsa B


Obroty miałeś na pewno takie same bo inaczej by musiał ci skrzynie biegów podmienić :) . Co do odgłosu diesla to spalanie stukowe czyli za mało paliwa za dużo powietrza, efektem będzie duża i kosztowa awaria silnika. Instalacja jest bardzo źle ustawiona.
 
 
     
 grzegorzmce


Informacje
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: mysłowice
Wysłany: 22 Marzec 2013, 12:19   

w takim razie dziś sobie jeszcze do niego podjadę ale on mówił że te tss tss co jest to że wtryski chodzą. No to tak raz wtryski a dwa to to że jak się wyciągnie tą listewke do której są przymocowane na silniku to jest cisza. Koleś powiedział że one drgają i to przenosi się na listwe... ciekawe co zrobić żeby nie było tego słychać
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Marzec 2013, 19:57   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Paweu napisał/a:
Co do odgłosu diesla to spalanie stukowe czyli za mało paliwa za dużo powietrza, efektem będzie duża i kosztowa awaria silnika. Instalacja jest bardzo źle ustawiona.


No ale jest "tania jazda".
Na dzień dobry źle założona instalacja, czekam teraz ma posty, że coś źle chodzi. U mnie gazownik mówił, że musi się ułożyć, trochę pochodzić :) Niestety u mnie samo się nie ustawiło.

Po moich złych doświadczeniach z LPG (strzały podczas jazdy, gaśniecie podczas jazdy/zmiany biegów, ciągła regulację przy zmianie pogody etc.), kupuję auta z takimi silnikami aby stać mnie było na paliwo bez instalowania LPG. No ale to trzeba się "sparzyć" na gazie aby dojść do tego...
 
 
     
 jacmaz


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 33
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Marzec 2013, 01:18   

Ten odgłos to po prostu wtryskiwacze.
 
 
     
 grzegorzmce


Informacje
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: mysłowice
Wysłany: 23 Marzec 2013, 08:04   

dokładnie wtryskiwacze :)
 
 
     
 Paweu


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 40
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 43
Skąd: Koszalin
Wysłany: 23 Marzec 2013, 14:09   
   Moje auto: Honda Stream, Opel Corsa B


U mnie jakoś jak miałem wtrysk gazu w hondzie nic nie chodziło jak diesel, jedynie było słychać bardzo delikatne cykanie wtrysków. Co do strojenia gazu to niestety nikomu się od razu nie chce robić tego dobrze, w moim przypadku było to robione na hamowni obciążeniowej z sondą szerokopasmową zamiast standardowej w wydechu i prawie 3 godzinach zabawy w ustawianie mapy. Po całej zabawie auto jeździło lepiej niż na benzynie, nie było nawet spadków ciśnienia przy nagłym wciskaniu pedału przyspieszenia i włączaniu się vtec'a.
Przed strojeniem gazownik pokazał mi jak robią to "fachowcy", ustawiają automatyczną adaptacje i na tym dla nich kończy się strojenie. Po takim "automagicznym" ustawieniu nie dało się jeździć normalnie. Auto nie miało mocy i chodziło jak traktor.
Radzę zmienić gazownika :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Instalacja LPG corsa d 1.2 16v
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.