Groszkowe Corshe :)
Autor Wiadomość
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 16 Marzec 2013, 12:29   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Nie powiedziałem że się nie da ;) Co do Dokładki :) sam miałem montować ale cholerka mi na to obniżenie nie pozwalało a do tego Miałem Ciężko u spawać Taką fajną -pomysłu brakło :) Próbować nie zaszkodzi ;)

Co do 15 To Bardzo Fajny Rozmiar do Corsy 14 Optymalny a 16 To już Max :) na 13tkach deskorolka się robi ;)

Tyle o Kołach ;)
 
 
     
 so0n



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Chełmża
Wysłany: 16 Marzec 2013, 13:28   
   Moje auto: CB C12NZ


Powiedzcie mi, co wymienia się w mej corsie przy wymienie rozrządu ?

pasek, rolka napinająca i pompe ? Pytam bo sam do konca nie wiem

[ Dodano: 16 Marzec 2013, 13:35 ]
tata mój poleca mi paski gates, lub jak on to mówi : paski gejts`a lub geitza.
co o nich myślicie?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 16 Marzec 2013, 15:16   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Najlepiej Szukać Zestawu Rozrządu do Silnika. Pasek i rokla napinająca Pompę wody mówią ze jak nie cieknie nie wymieniać Ale też bym zmienił... Co do Marki to Ja polecam od siebie INA albo Gates. Pompę Roville albo GM(oryginalną)
 
 
     
 - Wolf! -



Informacje
podkarpackie

Imię: Tomek
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 19
Skąd: Rymanów Zdrój
Wysłany: 16 Marzec 2013, 22:02   
   Moje auto: Corsa B 1.2i


Hehe pamiętam jak miałem taką dokładkę z MkIII zamontowaną u siebie w bordowym maluszku ;)

Bardzo fajny kolorek masz tej Corsinki, wprowadzić delikatne zmiany i autko będzie robiło robotę :)
 
 
     
 so0n



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Chełmża
Wysłany: 17 Marzec 2013, 10:40   
   Moje auto: CB C12NZ


wiadomo było ze mam problem z odgadnięciem rodzaju mojego silnika, ponieważ korzystając z kilku źródeł dochodzę do pewnych niejasności :

z tego źródła wynika że mój silnik to x12sz LINK

z tego wynika że albo x12sz albo x12nz LINK

a z tych zdjęć wynika że C12NZ LINK

dziś dodam zdjęcie silnika jakoś w trakcie dnia i myślę że pomoże mi ktoś to rozwiązać.
Moja corsa to rocznik `95, dlatego mi się nie zgadza, silnik podobny w 99% do tego linka ze zdjęciami .

oto mój silnik (jest to moje zdjęcie, nie z internetu ) :
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 17 Marzec 2013, 15:42   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jak dobrze rozumuje C12NZ Nie ma EGR ani DISa
 
 
     
 so0n



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Chełmża
Wysłany: 17 Marzec 2013, 15:45   
   Moje auto: CB C12NZ


Dziś przyszedł czas na małą polerkę, dość skromną ale wykorzystałem okazję bo miałem wolny garaż :)

Poza polerką miałem ostatnio problem z układem chłodzenia. Ta grubsza rura gumowa która idzie od górnej części chłodnicy do silnika strasznie mi puchła, jak dętka roweru. Musiałem jeździć na lekko odkręconym korku przy zbiorniku wyrównawczym, żeby zmniejszyć ciśnienie, bo bałem się że ona pęknie. Myślałem że to wina korka bo to on jest odpowiedzialny za odpowietrzanie układu, jeśli źle mówię poprawcie mnie. Wymieniłem korek, i nic. Rura nadal puchła. Kupiłem nową rurę, zdjąłem starą, okazało się że w starej popękało już to zbrojenie co ma w środku z tych sznurków i nie wytrzymywała ciśnienia w układzie i puchła konkretnie. Włożyłem nową rurę, czuć w dotyku że jest w lepszej kondycji niż stara. narazie jest ok, choć wciąż słyszę bulgotanie wody jak dodaje gazu. Tata mi powiedział że to bulgotanie to normalne w oplach, bo w astrze F mieliśmy tak samo. No ale mnie to strasznie denerwuję jak jadę z kimś, stoję na światłach, dam lekko gazu i slyszę odgłosy jak woda leci ciurkiem gdzieś. Może jak się układ do końca odpowietrzy to ploblem minie.

a oto fotki po k2 tempo :) na zdjęciach tego nie widać za bardzo.. nie miałęm aparatu akurat bo mama wzięła... robione telefonem :

Tu macie link do albumu :LINK ALBUM

a tu zdjęcia osobno :



na tym zdjęciu widać mnie :D










tu fajnie widać :


a tu mój dom w odbiciu :D





Ogólnie rozglądam się za alusami, ale muszę zmienić rozrząd z pompą, bo na słowo nie
chce wierzyć poprzedniemu właścicielowi, który wymieniał niby przy 180tysiącach (obecnie mam 195tys ) . Jak zmienie rozrząd który chce zmienić sam w garażu z tatą bo w moim silniku rozrząd to banał, chciałbym jeszcze zalać silnik nowym olejem, nowe filtry,
może jeszcze jak fundusz pozwoli to maglownicę wymienić, bo puka mi w ukłądzie kierowniczym jak jade na nierównościach przy skręconych kołach.

to chyba wszystko, przyjdzie wiosna przyjdą modyfikacje, narazie sory ale NIE CHCE MI SIE :d

[ Dodano: 23 Marzec 2013, 22:12 ]
aha i jeszcze apropo zwarć, odłączyłem ten komputerek ( godzina/data/temp ) i jak narazie bezpiecznik nie wywala. Zobaczymy jak się sytuacja potoczy.


Efekt nudy :





robione w programie Picassa od google :)

dziś dorwę aparat, ale sypie u nas śnieg a na dworzu +5 :D

EDIT

[ Dodano: 17 Lipiec 2013, 23:51 ]
Witam was moi drodzy ! Nie było mnie tu sto lat, ale sto lat nic się corsie nie działo, prócz jednej poważnej naprawy, którą była : planowanie głowicy :p poprzedni właściciel chyba miał to w dupie, a mi się wydmuchała trochę... ale to już dawno nie prawda. Corsinka śmiga pięknie, silniczek chodzi nadal tak jak w 1995 roku :D

A tu zdjęcia co doszło i jak teraz wygląda moje corshe :)

- Doszły alufelgi STRATO 14 cali ET38, z oponkami 185/60
- grill bez znaczka
- Stożek ( narazie go nie pokazuję, bo jest w fazie dopracowania )
- Nowe głośniki JVS w drzwi :)

Oto jak samochód się prezentuje teraz, polecam oglądać w galerii, normalne zdjęcia są za dużej rodzielczości :

LINK DO ALBUMU


















 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 18 Lipiec 2013, 14:55   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Bardzo ładnie, schludnie ;P jeszcze na tył przydała by się jakaś mała lotka.
A po takiej aktualizacji lepiej pisać w nowym poście żeby było widać tą aktywność
 
     
 so0n



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Chełmża
Wysłany: 18 Lipiec 2013, 18:24   
   Moje auto: CB C12NZ


Dziękuję dziękuję :) Teraz samochód wygląda tak jak chciałem... myślę nad obniżeniem ale narazie nie sza;eje tak z kasą :p

[ Dodano: 18 Lipiec 2013, 18:31 ]
Szukam fajnych lamp na przód, zanim będzie gleba :)
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Lipiec 2013, 20:57   

Przydał by się pod zderzak hokej bo wygląda że masz urwany
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 19 Lipiec 2013, 00:40   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Felga Fajna Ale sprawia Wrażenie za Małej ;)

Co do Reszty Modów przyjemne ;) A co do Dokładki to było by ładne zwieńczenie ;)

Ten kolor kojarzy mi się z pewną naprawdę Śpiącą Corsą wiec może doczekamy powrotu :P

Powodzenia w Modach ;)
 
 
     
 so0n



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Chełmża
Wysłany: 19 Lipiec 2013, 00:58   
   Moje auto: CB C12NZ


tak, jak kupiłem corse to była tylko z jednym hokejem, drugiego urwałem bo nie będę z jednym jeżdził, a jak mam wydac 130 zł za jakąś dokładkę... wole jeździć tak :)

co do "za małych felg" wg mnie 14 starczą, jak dla mnie. :)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 19 Lipiec 2013, 01:37   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


No to Aktualnie wydają się za małe... Ale Jak Faktycznie chcesz ją Obniżać to pomyślał bym tylko o innej Oponie ;) Co do rozmiaru z fotek wyglądały jak 13"... A jaką szerokość mają te koła ?

Co do Dokładki To kwestia jeździć i szukać na szrocie i za groszę znajdziesz albo Oemową albo jakąś Specjalną wymyślną Dokładkę..

Co do Problemu z Chłodzeniem .. A Jak się ma sprawa uszczelki pod Głowicą.. Bo ciśnienie w przewodach często spowodowane jest uszczelką
 
 
     
 so0n



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Chełmża
Wysłany: 19 Lipiec 2013, 20:08   
   Moje auto: CB C12NZ


Już żadnych problemów technicznych nie ma, wszystko jest zrobione na glanc :)
Felgi są 14 cali, opony 185/60. Wolałbym jakieś lampy na przód najpierw, potem dokładka, albo odwrotnie, w sumie moje lampy są w bardzo dobrej kondycji, nie są zamglone ani nic, mają ładne szkiełka. Pomyślę nad tą dokładką :)
 
 
     
 artur_z1112



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Artur
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 32
Skąd: Sierpc
Wysłany: 19 Lipiec 2013, 22:14   
   Moje auto: Corsa B 1.4 LPG


Ciekawa Cosinka...
Co do Lamp, mi się podobały takie, że były w cenie gwintu, więc wiadomo co wybrałem...
Teraz dopiero zbieram na lampy...
Na glebę ją...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Groszkowe Corshe :)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.