[Corsa B] srebrny pomykacz Cyca :) corsa b 1.2 16V automat :
Autor Wiadomość
 cycu



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 35
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 0
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 5 Marzec 2013, 08:13   [Corsa B] srebrny pomykacz Cyca :) corsa b 1.2 16V automat :

Witam
na forum jestem już jakiś niedługi czas lecz nie było czasu założyć tematu o corsinie :)
wcześniej jeździłem vw passatem b5Fl 2004 i przesiadłem się na corsę ze względów ekonomicznych (tanie oc,ac, tańsze części i wszędzie się zmieści)

Opel Corsa B 3D

Rok produkcji: końcówka 1999, pierwsza rej styczeń 2000 wersja na 100 lecie opla
Silnik - 1.2 16V (65 km, 110 Nm)
Skrzynia - automat
Przebieg 54 tys (auto kupione od ciotki także przebieg pewny )

Wyposażenie:

klimatyzacja
elektryczne szyby x2
4x Air Bag
ABS
EPS
Atermiczne szyby
Wspomaganie
Abs
Centralny zamek
Lusterka i zderzaki w kolorze nadwozia
Tryb sportowy i zimowy skrzyni biegów
Alufelgi ori opel + stalówki na zimę
welurowe fotele
dzielona tylna kanapa
3 światło stop
Radio ori kaseciak opla
ori spojler na tylnej klapie

Na całym aucie jest oryginalny lakier :D

Do zakupu auta skusiła mnie cena + pewne pochodzenie + niezłe wyposażenie jak na corsę + przebieg i automat

Plany ( oczywiście ekonomiczne, bo takie było założenie wiążące się z zakupem tego przemieszczacza)
-Przyciemnić szybki - zrobione
-wymienić radio ale tez na jakieś oryginalne z opla, narazie jest kaseciak ale za to ściąga rewelacyjnie wszystkie stacje nawet te odlegle zrobione (delco 500)
-wymienić przytarte sierpy na błotnikach - zrobione
-wsadzić zegary z obrotomierzem - zrobione
-welurowe dywaniki na lato
- jak trafie na przyciski do podgrzewanych siedzeń to tez będę robić (instalacja oryginalnie jest już pociągnięta o dziwo...)
- wymienić żarówki w pokrętłach bo nie świecą - zrobione
- w lato rozebrać cale auto z zewnątrz: tj. wszystko co da się odkręcić, zderzaki, nadkola, sierpy na błotnikach - ocena stanu blacharki i ew konserwacja - zrobione (blacharka zdrowa)
-zamontować centralny z pilota, zestaw już kupiony ale montaż dopiero jak będzie ciepło - zrobione
- przeróbka popielniczki tak aby szło zamontować CB - zrobione

Wymienione:
-wymieniony akumulator na boscha (poprzedni był jeszcze od nowości, jeszcze chodził ale wymieniłem z przekory że lepiej nie ryzykować)
- tłumik końcowy (stary się rozleciał)
- ze względów ekonomicznych założyłem instalacje LPG ze sterownikiem STAG 4 plus





Ostatnio zmieniony przez cycu 5 Marzec 2013, 21:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 5 Marzec 2013, 20:42   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Widać ładna zadbana corsina :graty: a jak się jeździ tym automatem nie przymula na tym silniku? ;p
 
     
 Skorek


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Marzec 2013, 21:49   

No auto naprawde cacko ci sie trafiło powiedz mi, te corsy miały juz ocynkowana blache?
 
 
     
 cycu



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 35
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 0
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 5 Marzec 2013, 23:19   

Raf02 napisał/a:
Widać ładna zadbana corsina :graty: a jak się jeździ tym automatem nie przymula na tym silniku? ;p

dzięki :) jazda automatem jak dla mnie bajka, biegi wrzuca płynnie, troszkę mułowaty jest powyżej 120 km/h ale jest też tryb sportowy gdzie przeciąga biegi do 6,5 tys :D

mam już w garażu manualną skrzynie i wszystkie graty potrzebne do przekładki i na lato myślę już będzie manual :)

[ Dodano: 5 Marzec 2013, 23:24 ]
Skorek napisał/a:
No auto naprawde cacko ci sie trafiło powiedz mi, te corsy miały juz ocynkowana blache?

dzięki:) nie mam pojęcia czy były ocynkowane blachy, w robocie miałem 93 rok i rdza ją dosyć brała , ale miała najechane ponad 300 tys, w mojej narazie mam spokój jedyne co to miałem na kancie drzwi bo był uszkodzony lakier ale już to pomalowałem. Mam jeszcze jedną na placu 98 rok na części i też nie jest o dziwo pognita ani nic :)
 
 
     
 Skorek


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Marzec 2013, 15:20   

No włąsnie tez sie dziwie bo ja mam 95 rok i tak mi gnije klapa tylna wokoło szyby maska progi drzwi ze masakra.
 
 
     
 cycu



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 35
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 0
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 6 Marzec 2013, 17:23   

wujek ma 98 rok i tez już powoli znika, maska, drzwi na kantach, tylna klapa i podłoga...wszystko zależy jak wcześniej ktoś o nią dbał, ja np podchodzę do tego bardzo pedantycznie, niektórzy twierdzą że auto ma jeździć a nie wyglądać no i potem jak już się wda ruda na dobre to nie idzie jej wytępić..
 
 
     
 - Wolf! -



Informacje
podkarpackie

Imię: Tomek
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 19
Skąd: Rymanów Zdrój
Wysłany: 8 Marzec 2013, 19:45   
   Moje auto: Corsa B 1.2i


Fajna corsinka, zgrabnie się prezentuje :)
 
 
     
 so0n



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Chełmża
Wysłany: 24 Marzec 2013, 21:25   
   Moje auto: CB C12NZ


Witaj, bardzo ładna i zadbana furka :) oby służyła :) Powiedz mi ile zapłaciłeś za instalacje LPG ? powiesz coś o niej więcej ? Bo też się przymierzam do swojej. Pozdrawiam! :)

[ Dodano: 24 Marzec 2013, 21:26 ]
moja 95 rok nie gnije nic :)

[ Dodano: 24 Marzec 2013, 21:33 ]
twoja corsinka nie jest na monowtrysku ?
 
 
     
 cycu



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 35
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 0
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 24 Marzec 2013, 21:54   

instalcja lpg kosztowala 2,5 tys z montażem, jest to instalacja oparta oparta na sterowniku Stag4+, zwrociła się juz dawno, teraz obniża koszty ekspolatacji, juz był 1 przeglad po przejechaniu 10 tys km. Nie ma narazie żadnych problemów ani z autem ani instalacja :)
 
 
     
 so0n



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Chełmża
Wysłany: 24 Marzec 2013, 22:11   
   Moje auto: CB C12NZ


no ja bede myślał nad jakąś tańszą instalacją, bo 2,5 koła to niecały mój samochod wart :D
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 25 Marzec 2013, 08:43   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


so0n, Z tego Co Mi Wiadomo po opiniach To Dobra Instalacja Gazowa powinna kosztować :nocom2: jak to Mówią "chytry 2 razy traci"

Druga Sprawa Proszę Cie Pisz posty w trybie Ciągłym a nie kilka postów na raz raz że dziwnie się to czyta a dwa regulamin też o tym gdzieś Mówi...

cycu, Podoba Mi się twoja Corsa zadbane Corsy służą długo wiec takiej ekspoatacji życzę.. Powiedz Mi Jak wygląda jazda z 1.2 i Automatem ? Cieszy Mnie też twoje Podejście że Ma wyglądać i jeździć ;)

i Tak co do Ogłoszenia Twoj Dawca miał EPSa?

Przepraszam za OT .. I szerokości ;)
 
 
     
 so0n



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Chełmża
Wysłany: 25 Marzec 2013, 16:37   
   Moje auto: CB C12NZ


najnormalniej mnie narazie nie stać na taką instalację :) a co do tych postów, nie pisze jednego pod drugim tylko dodaje zawartość do istniejącego już, tzw edycja przez szybką odpowiedź :D ale nie będę się kłócić z doświadczonymi forumowiczami :)

co do corsy, już mówiłem ale warto dodać - oko cieszy :)
 
 
     
 cycu



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 35
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 0
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2 Kwiecień 2013, 21:10   

DAMIAN1991 napisał/a:
so0n, Z tego Co Mi Wiadomo po opiniach To Dobra Instalacja Gazowa powinna kosztować :nocom2: jak to Mówią "chytry 2 razy traci"

Druga Sprawa Proszę Cie Pisz posty w trybie Ciągłym a nie kilka postów na raz raz że dziwnie się to czyta a dwa regulamin też o tym gdzieś Mówi...

cycu, Podoba Mi się twoja Corsa zadbane Corsy służą długo wiec takiej ekspoatacji życzę.. Powiedz Mi Jak wygląda jazda z 1.2 i Automatem ? Cieszy Mnie też twoje Podejście że Ma wyglądać i jeździć ;)

i Tak co do Ogłoszenia Twoj Dawca miał EPSa?

Przepraszam za OT .. I szerokości ;)


Dzieki za słowa uznania :) staram się ją utrzymywać w jak najlepszej kondycji bo rzadko trafia się auto z takim małym przebiegiem:) jazda automatem z 1.2 jest bardzo wygodna, pomimo malej mocy nawet nawet daje rade i niejedna osoba sie zdziwila ze te auto umie tak plynnie i dosyc dynamicznie przyspieszac:) aktualnie od zeszlego tyg na pokladzie jest juz skrzynia manuala..

dawca miał EPS's - mam całego kompletnego :)
 
 
     
 combo



Informacje
slaskie

Imię: Krzysztof
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 29
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 3 Kwiecień 2013, 11:42   
   Moje auto: Opel Combo


Cze a ile byś chciał za EPS-a o ile ma mocowanie ,komputer i wtyczki
Jeżeli Damian zrezygnuje to zaklepuje jako drugi
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] srebrny pomykacz Cyca :) corsa b 1.2 16V automat :
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.