Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 17:31
problemy z zamulającym silnikiem
Autor Wiadomość
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 3 Marzec 2013, 23:57   problemy z zamulającym silnikiem

Witam, potrzebuje szybkiej pomocy. W sobotę trochę przycisnąłem moją corsę. Spieszyło mi się i jechałem nią trasą przez 40 km 100-160 km/h. Później już normalnie, bez pośpiechu. Dojechałem na miejsce, zgasiłem silnik. Potem znów wsiadłem, chciałem odpalić i nic. Zapaliła, pochodziła ze 2 sekundy i zgasła. Potem już nie dało się jej odpalić. Na następny dzień rano odpaliłem ją i działała normalnie, przejechałem 20 km. Dziś wieczorem przejechałem prawie 40 i pod koniec zaczęła się krztusić, dusić aż w końcu zgasła i nie chciała odpalić. Zaczęła mulić na zakręcie. Jak wciskałem gaz to było jakby brakowało mocy i silnik zamulał. Nie przyspieszał, dopiero jak wcisnąłem gaz trochę mniej to coś zaczynało się dziać. Paliwo mam w baku więc to na pewno nie przez jego brak. Mam nadzieję, że to nic z silnikiem. Czy może być coś nie tak z pompą paliwa albo filtrem? Nie wiem co robić, pomóżcie..
Mój silnik to 1.4 16V
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 4 Marzec 2013, 17:35   

Siema wiesz co to jest map sensor i gdzie się znajduje? Jeśli tak to spróbuj zobaczyć do niego i jego połączenia z kolektorem (taki gumowy wężyk)

Hmm pompa paliwa no teoretycznie też mogłaby być ale najpierw ogarnij to powyżej :)
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 4 Marzec 2013, 17:58   

jeśli chodzi o kolektor dolotowy to chyba wiem co to jest. Może być zatkany lub nieszczelny ten wężyk i przez to takie objawy? Aha jeśli chodzi o pompę, to po przekręceniu stacyjki nie słychać zasysania. Zawsze to było ciche i nie zwracałem na to uwagi ale teraz kiedy przekręcę jest totalna cisza.
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 4 Marzec 2013, 21:45   

Jak widzisz mam ten sam motor co ty i u mnie też pompy nie słychać (nie zawsze jest słychać) tak najpierw sprawdź to. Jest to taki cienki przewód który wychodzi od kolektora i idzie na podszybie do takiego czujnika 'mapsensora' tak bardziej po prawej stronie patrzac od przodu
 
 
     
 abs14


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Marzec 2013, 22:15   

Ewentualnie przepływomierz powietrza może szwankować ;/
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 4 Marzec 2013, 22:20   

Nie to odpada w silniku X14XE nie występuje przepływomierz powietrza
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 5 Marzec 2013, 14:09   

sprawdziłem, wężyk jest ok. Drożny i bez dziur. Wymieniłem bezpiecznik i dalej to samo. Jak przekręcam stacyjkę to słychać "cyk, cyk" to chyba przekaźnik. Powinien być ok? Pozostaje mi zajrzeć do baku..
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Marzec 2013, 15:19   Re: problemy z zamulającym silnikiem
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


plucik4 napisał/a:
Jak wciskałem gaz to było jakby brakowało mocy i silnik zamulał. Nie przyspieszał, dopiero jak wcisnąłem gaz trochę mniej to coś zaczynało się dziać.

Opis zacytowany wyżej wskazywał by na niedobór paliwa, ja zapewne zaczął bym od pomiaru ciśnienia paliwa, bez rozbierania będziesz wiedział czy pompa ma właściwą wydajność i czy regulator ciśnienia działa.
Ciśnienie powinno wynosić około 3 bar.
Druga usterka która przychodzi mi na myśl mogła by mieć związek z układem zapłonowym i gaszeniem iskry, wszystkie świece raczej nie przestaną działać a zespół cewek zasadniczo składa się z dwóch sztuk , więc mógł by to być problem z zasilaniem cewki lub z modułem zapłonowym.

Jak rozumiem "check" nie wywala błędów?
A tak na marginesie , czy auto odpala?
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 5 Marzec 2013, 16:49   

Auto nie odpala w ogóle już. Nie świeci się check. Jak i czym zmierzyć to ciśnienie?
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Marzec 2013, 17:24   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Skoro autko nie odpala to zacznij od sprawdzenia iskry, wykręć świece i podłącz do kabli wysokiego napięcia, ułóż je na metalowej obudowie silnika tak aby miały kontakt z masą i z dala od innych kabli , zapewnij sobie jakiegoś pomocnika do który pokręci rozrusznikiem , ty w czasie kręcenia spróbuj zaobserwować czy na świecach występuje iskra.

Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem mały czarny korek pod którym znajduje się specjalistyczne przyłącze z zaworkiem do podłączenia manometru.



Jeśli nie posiadasz lub nie masz skąd pożyczyć takiego manometru to zawsze można się zaopatrzyć w takie narzędzie na alledrogo
Link do takiego sprzętu zamieszczam poniżej :

http://allegro.pl/miernik...3047030034.html
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 6 Marzec 2013, 15:43   

Iskra jest na każdej świecy. Pompa sprawna, sadzi jak nówka. (Była wymieniana jakieś 1,5 roku temu więc chyba ciśnienie tez będzie dobre) Nie wiem już co może być nie tak.. Może to być jakiś problem ze stacyjką? Tzn z kostką stacyjki? Ostatnio zakładałem wspomaganie i się okazało że cała ta kostka była trochę obrobiona (tylni bolec źle wchodził i przez to był jakiś nie styk i nie działało radio) Ostatnio wymieniałem włącznik kierunkowskazów bo i może tam coś się znów poluzowało. Jest taka opcja żeby to było to?
Czy pomoże mi wymiana filtra paliwa? Próbowałem założyć stary który był jeszcze dobry ale przypadkowo uszkodziłem przewód paliwowy:( da się go jakoś wymienić bez wyciągania baku?
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 6 Marzec 2013, 17:28   

a skąd wiesz że sadzi jak nówka? yosh napisał ci co zrobić by to sprawdzić jeśli nie masz przyrządu nie chcesz kupić i nie wiesz jak to zrobić to niestety twoja diagnostyka i naprawa się na tym poziomie już kończy i oddaj auto do mechanika.

By móc ci coś doradzić trzeba wyciągać pewne wnioski a skoro nie dostarczasz nam żadnych info to niestety nikt nie może pomóc ;/
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 6 Marzec 2013, 18:18   

dodatkowo: świece są suche. No wiem Yogi, że mogę tylko gdybać dlatego zawiozłem dziś do do mechanika. Tam zobaczą co i jak bo ja nie mam pomysłów ani sprzętu. Sugeruję się tylko tym, że pompę wymieniałem nie dawno na nową i to taką lepszą. No nic, zobaczymy co będzie. Dzięki w każdym razie wielkie za pomoc. Napiszę później co powiedział mechanik.
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 6 Marzec 2013, 18:54   

to odzywaj się bo ciekaw jestem. No niby wymieniałeś ale wiesz jak to czasem bywa masz nadzieje że pośmiga bo powinno a kończy swój żywot ;/
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 7 Marzec 2013, 15:16   

Panowie.. Czujnik położenia wału. Przetarł się przewód a, że to jest cześć zespolona to wymienili cały. Corsinka znów pali:) że też sam nie wpadłem na to żeby rzucić okiem na ten czujnik.. :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » problemy z zamulającym silnikiem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.