Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:24
Problem z pracą silnika i hamulcami
Autor Wiadomość
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2 Marzec 2013, 20:42   Problem z pracą silnika i hamulcami
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


Witam Panowie mam taki problem otóż oddałem auto do mechanika ponieważ trzeba było zrobić regenerację kolumny kierowniczej no i auto stało tydzień po odebraniu wyczułem że silnik nierówno pracuje choćby pyrka jakby miał słabe obroty coś zostało spaprane na dodatek coś się stało z hamulcami pedał jest strasznie twardy ciężko się hamuje mechanik stwierdził że musiały się zapiec od stania :/ co o tym sądzicie ? nie podlega to dyskusji że w poniedziałek zaraz z rana u niego jestem Ps czy po regeneracji kierownica po wykonaniu manewru skrętu powinna odbić sama a mnie nie odbija czy to jest chwilowe czy poprostu sama się wyreguluje i zacznie odbijać proszę o pilną pomoc
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Marzec 2013, 20:57   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Może mechanik schrzanił przewód podciśnienia od serwa, co tłumaczyło by problemy z nierówną pracą i słabymi hamulcami ?
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2 Marzec 2013, 21:08   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


no nie wiem :/ hamują dobrze ale pedał twardy jest jak diabli stwierdził że musiało się zapiec bo auto na zimnie stało tydzień :/
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 2 Marzec 2013, 22:35   

Od stania przez tydzień nie zapiekły Ci się hamulce. Prawdopodobnie tak jak pisze kolega yosh, mechanik nie założył przewodu do serwa.
Co do odbijania kierownicy po skręceniu kół, to zależy ono od ustawienia kół. Zakładam, że po demontażu przekładni zostały one wyregulowane. No chyba, że masz wersję ze wspomaganiem i mimo regeneracji zawory coś szwankują?
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 3 Marzec 2013, 20:07   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


Panowie a co myślicie o tych słabych szalejących obrotach ? ja tego tak nie zostawię jeśli tego auta jutro mi nie zrobi i nie wróci wszystko do poprzedniego stanu to zgłoszę to na policję i do rzecznika praw konsumenta bo to jest chore żeby oddać dobry samochód a dostać spowrotem z niesprawnymi hamulcami i wariującym silnikiem :[
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Marzec 2013, 21:07   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Przyczynę szalejących obrotów też podałem, prawdopodobnie jest to lewe powietrze zasysane przewodem wspomagania, przewód został uszkodzony lub nie podłączono go do serwa.
Jedna usterka której skutkiem prawdopodobnie są słabe hamulce i wariujące obroty silnika.
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 3 Marzec 2013, 21:15   

arcanis86 napisał/a:
Panowie a co myślicie o tych słabych szalejących obrotach ? ja tego tak nie zostawię jeśli tego auta jutro mi nie zrobi i nie wróci wszystko do poprzedniego stanu to zgłoszę to na policję i do rzecznika praw konsumenta bo to jest chore żeby oddać dobry samochód a dostać spowrotem z niesprawnymi hamulcami i wariującym silnikiem :[



haha szkoda że nie do wydziału komunikacji :D
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 3 Marzec 2013, 21:36   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Yogi nie wiem z czego się smiejesz... Jak oddał do Fachowca to pewnie że niech go chociaż Policją po straszy... Bo Ktoś się wykpi co prawda może straty są nie wielkie ale poco ma Płacić za kolejne usterki których nie było...

A Dwa Słabe Hamulce to Moim zdaniem już nie jest drobnostka
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 4 Marzec 2013, 05:52   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


nie ma się co śmiać jakbyś zostawił u mechanika 1100 zł i odebrał auto w gorszym stanie to śmiech by Ci minął a jestem już tak nakręcony od soboty że szkoda gadać punkt 9 ma mnie w domu
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Marzec 2013, 13:23   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


A co z tym przewodem podciśnienia , sprawdzony??
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 4 Marzec 2013, 17:28   

Dla mnie to sobie zgłaszajcie do tych rzeczników praw konsumenta tylko podejrzewam że pojedziesz powiesz normalnie facetowi jaka jest sprawa i ci to zrobi i tyle a po co takie akcje wszczynać i wypisywać takie głupoty gdzie niektórzy jeszcze to popierają :) poza tym nie nakręcaj się tak bo jak wpadniesz z awanturą to nie dziwne że od razu bedzie miał do ciebie człowiek inne nastawienie. Jak tak źle ci mechanicy wykonują pracę to rób sam a jak nie umiesz to do ASO i nie będziesz miał problemów...
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 4 Marzec 2013, 19:44   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


problem rozwiązany faktycznie podczas wyciągania wyrwali przewód od serwa pokazałem to mechanikowi i zrobił dzięki wielkie za pomoc Yosh Ps Yogi słuchaj jeśli płacisz grubą kasę to czegoś oczekujesz nieprawda ? chyba że dla Ciebie tysiak to groszowe sprawy to zrozumie po za tym jeśli mechanik mówi Ci że do roboty są hamulce bo się zapiekły od stania a wyrwany przewód na dodatek z winy mechanika to chyba jest to nabijanie w butelkę i szarpanie kasy no nie za takie pieniądze to raczej wymaga się już jakiejś rzetelności pozdrawiam jeszcze raz wszystkim dziękuję i do usłyszenia :)temat rozwiązany
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ hamulcowy » Problem z pracą silnika i hamulcami
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.