Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 20:27
problem z prędkościomierzem w Corsie B
Autor Wiadomość
 Luk84
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Styczeń 2009, 11:41   problem z prędkościomierzem w Corsie B

Witam jestem nowym członkiem forum, chociaż moją białą strzałe mam juz trzy lata.
Mam ogromna prośbę do kogoś kto się zna na elektryce.
Teraz krótko naświetle problem. moja corsa to rocznik 98 1,7 diesel, predkościomierz ze wskazówką, ale jest już elektroniczny. Jak zapale auto i ruszam to wszystko jest ok, przejade kilka kilometrów i licznik zaczyna szaleć ( najczęściej jak nacisnę hamulec, włącze dmuchawę, lub migacz) po chwili wyłącza sie kompeltnie).
Nie wiem od czego mam zacząć, nie wiem jak mam sprawdzić pulsometr, czy on jak sie zepsuje to wogóle przestaje działać czy moze własnie czasami zaskakiwać, jedyne co do tej pory zrobiłem to przełożyłem całe zegary od kumpla i usterka wystepowała tak samo.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

++++++++++++++++++
witam nowego użytkownika.
Proszę o zapoznanie się z regulaminem
Ostatnio zmieniony przez dudu 13 Styczeń 2009, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 kaber
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Styczeń 2009, 20:59   

Miałem ten sam problem. Pomogło doładowanie akumulatora. Zmierz woltomierzem jakie masz napięcie w baterii. I jeśli jest poniżej 12V potraktuj go prostownikiem do 13,6 (do maks. 14,00V).

Oprócz prędkościomerza nie nawala nic innego? U mnie przy włączeniu kierunkowskazu w rytm jego mrugania pulsowała kontrolka od ABS ;-)
 
     
 Luk84
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Styczeń 2009, 22:51   

dzięki za info ale akumulator jest chyba git jak w takie mrozy pali, ale go jutro przemierze dla pewnosci :)
 
     
 krzysiektoudi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2009, 18:56   Problem z licznikiem

witam podpinając się pod temat, mam taki problem z licznikiem a mianowicie nie świeci w nim kontrolka od oleju(wymieniłem żarówke), a licznik źle działa gdyz gdy np przyspieszam to "ruszy" sie dopiero jak będę miał ok 40km/h, problem występuje również gdy puszćzam gaz, to wtedy prędkość też nie maleje, mam licznik bez obrotka, czy była by możliwość zamontowania obrotka , i czy było by przy tym dużo pracy. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc lub informacje na wyżej wymienione tematy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » problem z prędkościomierzem w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.