Przesunięty przez: Kaszubski
16 Lipiec 2016, 17:04
Światła do jazdy dziennej okrągłe
Autor Wiadomość
 Fara


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2 Marzec 2013, 12:36   Światła do jazdy dziennej okrągłe

Witam forumowiczów, posiadam obecnie w swojej corsinie światła do jazdy dziennej okrągłe lecz zakłócają mi cdradio- ciągle pokazuje że sygnał zbiera z 3km i nie słychać ludzi, natomiast jak wyłącze je to działa idealnie, podobnie z radiem fm, rmf i zetka działają super ale jak przyjdzie mi posłuchać czegoś takiego jak rmfmax bądź planeta.fm to zaczynają się schody, postanowiłem wymienić swoje światła gdyż jeden i tak jest zaparowany... oczywiście po raz drugi pojadę z tą reklamacją i dostanę nowy lecz chce coś co nie będzie mi siało zakłóceń. I teraz pytanie do was, czy macie może jakieś przetestowane, bądź godne polecenia światła? zależy mi na tym aby były one okgrągłe gdyż dam je w miejsce halogenów tak jak jest teraz (można zobaczyć w linku na dole).

IMAG0550.jpg
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 2 Marzec 2013, 16:30   
   Moje auto: AG Z14XEP


czytając nieco w temacie można dojść do wniosku, że markowe lampki też sieją. Niedawno był podobny temat, rozmowa o lampkach prostych, nie okrągłych, podawałem tam chyba link do elektrody gdzie koleś zajmuje się przerabianiem lampek by nie przepuszczały wody, zdaje się że z przetwornicą też coś kombinował żeby nie siała tak w eter.

Jeśli chodzi o sianie zakłóceń, to masz 2 drogi:
- po zasilaniu: możesz wstawiać filtry, koraliki ferrytowe na kable zasilające, etc.
- drogą promieniowania: źródłem są duże cewki wewnątrz przetwornicy. Możesz spróbować wpakować przetwornicę do puchy metalowej z grubej blachy. Pewnie dobrze nie zaekranuje to tego, ale chociaż może znacznie ograniczy

Jeżeli nie minęło 6 m-cy od daty zakupu masz prawo domagać się całkowitego zwrotu kosztów zakupu w związku z tą wadą nieszczelności. Jest odpowiednia ustawa na to.
 
 
     
 Fara


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2 Marzec 2013, 17:49   

wiesz co z tym kombinowaniem z filtrami próbowałem, z zamykaniem w puszki zbytnio nie kombinowałem bo ciężko byłoby mi zamknąć lampę w to... ale co do domagania się całkowitego zwrotu pieniędzy wygląda to tak że nie pierwszy raz będę z tym robił pożądek więc mam nadzieje że oddadzą mi całą gotówkę...
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 2 Marzec 2013, 20:59   
   Moje auto: AG Z14XEP


sprawa prosta. powołaj się na odpowiednią ustawę/przepis i twardo żądaj zwrotu gotówki, jeśli nie to zgłosisz sprawę do UOKiK.

szukaj: niezgodność towaru z umową.
Dz. U. Nr 141, poz. 1176 z późn. zm.
 
 
     
 Fara


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 3 Marzec 2013, 00:03   

kurde dziękuję ślicznie kolego za tę informację, teraz przynajmniej wiem o co mogę się oprzeć, jeszcze raz dziękuję :)
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Marzec 2013, 13:13   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Założyłem rok temu światła do jazdy dziennej typu LED w miejsce halogenów przeciwmgłowych, wszystko wygląda jak fabryczne rozwiązanie. Bardzo jasno świecą i w moim przypadku nic nie zakłócają. Po roku eksploatacji nie zauważyłem aby np. słabiej świeciły. Cena za nie jest śmieszna w porównaniu do bardziej renomowanych producentów.
Lampy mają homologację.

Kupujemy światła do jazdy dziennej.

NSSC DRL 510HP

http://rad-sat.home.pl/sk...0hp-p-3079.html

Do kupienia za 160-200 zł


 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Oświetlenie » Światła do jazdy dziennej okrągłe
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.