Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:28
ułamany mechanizm składania oparcia tylnej kanapy Corsa C
Autor Wiadomość
 dune


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: Wawa
Wysłany: 25 Luty 2013, 14:12   ułamany mechanizm składania oparcia tylnej kanapy Corsa C

Witam,

Przekopałem się przez forum ale niestety nie znalazłem podobnego wątku.

Mam trzydzwiową Corsę C 1.2 z 2004 roku z niestymetrycznie składanymi oparciami tylnej kanapy. Niestety jeden z uchwytów pozwalających na składanie oparcia się ułamał i lata luźno. Oparcie trzyma się na sztywno w pozycji pionowej i nie mam możliwości złożenia go. Nie mam pojęcia, od której strony się tam dostać, żeby móc to naprawić. Zdjęcie tapicerki od strony bagażnika też się nie udaje, bo część zaczepów jest schowana między oparciem a nadkolem. Czy ktoś mial podobny problem i mógłby poradzić, od której strony się tam można dobrać?

Dzięki!
 
 
     
 _mefius_


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Maj 2013, 22:24   

Te mocowanie możesz odkręcić od strony bagażnika ( 2 śruby pod plastikową klapką).
Kanapę możesz też odkręcić i wyjąć ( będzie łatwiej kombinować). Demontaż jest prosty (3 śruby).
Uchwyt może dostaniesz na Allegro ale polecam odwiedzić szrot gdzie za grosze wykręcasz co chcesz.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 6 Maj 2013, 22:33   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Niestety szroty nie za bardzo posiadają jeszcze Corsy C chyba ze w Wawie są tacy rozrzutni albo Pasuje z B.. Ale jak Kolega wyżej mówi Łatwo się to Demontuje wiec połóż sobie Kanapę odkręć te dwa Torx-y i masz to na wierzchu Kanapa się położy a potem się już dostaniesz... Przydały by się fotki co dokładnie sygnalizuje uszkodzenie - Tak dla Potomnych
 
 
     
 _mefius_


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Maj 2013, 07:54   

Czy ja wiem czy rozrzutni? Są pod Warszawą szroty, gdzie np stoją Corsy po dzwonach. Wykręcasz co chcesz i ustalasz cenę na wyjściu. Do tego zauważyłem, że za grosze Angliki ściągają na części.

A wracając do tematu to rozumiem, że mocowanie zablokowało się w kanapie?
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 7 Maj 2013, 13:01   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Niestety masz problem i to spory najprawdopodobniej pękła sprężyna z mechanizmu odbezpieczania oparcia i się zakleszczyło w pierwszej pozycji. Miałem tak samo i trzeba było rozbierać całą tapicerkę tylnego oparcia żeby to wymienić sprężyna też nie do dostania trzeba szukać jakiejś podobnej moją mój mechanik znalazł taką u kowala i zajął się całą wymianą
 
 
     
 dune


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: Wawa
Wysłany: 13 Maj 2013, 14:17   

Dzięki za odpowiedzi!

Rzeczywiście dwie śruby pod klapką pozwoliły na złożenie kanapy. Generalnie dobrałem się do tego i wygląda to tak - ułamał się plastikowy element, za który się pociąga, by złożyć oparcie - w środku jest on przyczepiony do linki biegnącej do samego mechanizmu. Niestety przy wymontowywaniu pękł również plastikowy bolec, wokół którego obraca się ta "wajcha". Będę szukał tych elementów (może rzeczywiście szrot i stare oparcie z innego samochodu). Inny problem to sam montaż: tam jest strasznie mało miejsca na precyzyjną robotę (zwłaszcza zamontowanie linki). Pomogłoby zdjęcie tapicerki z oparcia, tył nie stanowi problemu, ale ewidentnie na przeszkodzie stoją otwory, w które montuje się zagłówki. Blokują możliwość ściągnięca tapicerki z górnej krawędzi oparcia. Macie jakiś sposób, by te plastikowe elementy zamontowane wokół otwórów bezboleśnie (czytaj: bez ułamania niczego) wyciągnąć?
 
 
     
 _mefius_


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Maj 2013, 14:43   

Spytaj u lokalnego tapicera ile to będzie kosztować. Ja miałem sprowadzoną Corsę bez zagłówków w tylnej kanapie. Kanapy nie mogłem znaleźć w tej samej tapicerce a poza tym kosztowała w dobrym stanie 450zł. Za 250 zł tapicer zamontował mi stelaż i zagłówki. Do tego też musiał ściągnąć tapicerkę.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 13 Maj 2013, 15:27   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jak mnie pamięć nie myli to trzymają mocowania zagłówka takie Ptaszki które należy ścisnąć(2 śrubokręty płaskie) i wyjdą Do Góry same ale Nie pamiętam jak to wygląda w Tylnej Kanapie..
 
 
     
 dune


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: Wawa
Wysłany: 15 Maj 2013, 09:33   

Spróbuję z tymi dwoma płaskimi śrubokrętami, dzięki.

W ASO Opla da się kupić całą tą część, która jest połamana. Kosztuje to trochę ponad 80zł, tak więc taniej niż zabawa w kupowanie całego oparcia.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 16 Maj 2013, 07:35   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jak się da w ASO to bym się nie zastanawiał.. Ale poszukał bym tez na Allegro...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Wyposażenie wnętrza » ułamany mechanizm składania oparcia tylnej kanapy Corsa C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



www.swiat-kobiet.pl
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.