Przesunięty przez: Kaszubski
9 Marzec 2016, 23:27
1.2 Nie wkręca się na obroty
Autor Wiadomość
 avol


Informacje
Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Luty 2013, 21:35   1.2 Nie wkręca się na obroty

Witam.
Corsa B 1.2 33kw.
problem polega na tym, że odpalając silnik zimny auto ma wysokie oboroty (nie mam obrotomierza ale przypuszczam, że w granicach 4 tys obr/min) po zgaszeniu i ponownym odpaleniu ma problem z wkręceniem się na obroty po dodaniu gazu.
Dymi na szaro, spaliny wyciskają łzy z oczu.
Czasem na skrzyżowaniu potrafi go zamulić, czasem nawet jak jest zimny zle się wkręca ale rzadko, z reguły na ciepłym silniku. W czasie jazdy przy prędkości ok 60 km/h po dodaniu gazu też słabo reaguje, muli go
Wyczyściłem krokowca, zerknałem w przepustnice i wszystko ok.
Odpiałem sonde lambde i zero skutków.
Przekopałem troche forum i google i wychodzi na to ze to czujnik temp. silnika ?
miał ktoś podobny objaw ??
 
 
     
 mamatek


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 30
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 4 Marzec 2013, 19:30   

Mam podobnie,
u mnie na zimnym jest okej a jak się rozgrzeje jest klapa, wysokie obroty, przy dodaniu gazu dławi się czasem gaśnie i nie chce się łatwo odpalić. czujnik wymieniłem i nic, krokowy nowy też nic.
 
 
     
 DonVito66


Informacje
pomorskie

Wiek: 33
Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 2
Skąd: Gdansk
Wysłany: 11 Marzec 2013, 18:02   

Co do Corsy, czasem przeczyszczenie nie pomaga. Konieczny nowy. P.S mam takie samo auto, ten sam silnik. Kupiłem go wczoraj za grosze i zabieram sie za reanimacje. Objawy; na luzie mega falujace obroty, gaśnie. Straszy stukot, wydaje mi sie, ze tłumik tak hałasuje bo jest luźny. Prawie zero mocy od niskich obrotów. Brak obrotomierza ale ponad 3,5 na ucho dopiero jedzie. Gaśnie w korku. Linki sztywne, jest masakra, biegi tez. Tak mi sie nim jechalo :nocom:

Przystąpilem do działania... Nowe świece - to samo.
Kable wn - i tak zamówiłem nowe. We'll see
Olej wymienię na dniach.
Podejrzenie krokowca, na dniach sprawdze. Póki co odpialem go i jest w trybie awaryjnym i nie faluje tak bardzo. Polecam ;) żart. Podobne objawy, na dniach odpowiem co i jak po naprawach
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » 1.2 Nie wkręca się na obroty
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.