Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:53
Corsa C, nie odpala na ciepłym silniku, obrotomierz na "
Autor Wiadomość
 Pawel90


Informacje
pomorskie

Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 1 Luty 2013, 15:58   Corsa C, nie odpala na ciepłym silniku, obrotomierz na "

Witam! Mam problem z moją Corsa( Corsa C, 1,2 75km rok 2001 przebieg 270 tys)
Podczas jazdy stracił moc na 2 sekundy, i zaświeciła się żółta dioda samochodu z kluczem, więc zatrzymałem się na poboczu. Zgasiłem silnik, po 5 minutach odpalam dioda zgasła więc jade dalej, po przejechaniu 3 km zaświecila się ponownie dioda samochodu z kluczem, dodatkowo obrotomierz spadł do zera ( silnik pracowal normalnie ) wiec zjechałem na pobocze. Zgasiłem silnik, odpaliłem i świeca się dwie diody, samochód z kluczykiem i awaria silnika. Korek od wlewu oleju miał białą mase, sprawdziłem stan oleju ( troche poniżej połowy ), dolałem pół litra. Odpalam silnik diody zgasły, więc jadę... Zrobiłem 20 metrów i zgasł, nie chciał się odpalić.. Poczekalem 20 minut ( ochłodził się ) i odpalil cudem dojechałem do warsztatu. Wyłączyłem silnik i już nie mogłem włączyc ( bo jest ciepły ) . Mechanicy szukaja przyczyny, ale nie budzą zaufania, niestety nie mam możliwości zabrania go od nich na kołach bo do innego zakładu daleka droga a laweta sie nie kalkuluje. Panowie i panie, czy ktoś miał podobny problem ?. Czy ktoś wie gdzie szukać przyczyny?. Za wszelkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 1 Luty 2013, 18:05   

Sprawdzenie błędów, skasowanie ich.

Sprawdzenie tego co podpowie tester.

Może zatankowałeś złe paliwo?
 
 
     
 Pawel90


Informacje
pomorskie

Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 1 Luty 2013, 18:43   

Paliwo nalałem jak zawsze 95, błedy wyskoczyły i zostały usuniete i problem z zegarami został wyeliminowany ale silnik jak nie odpalał na ciepłym tak nie odpala.. I diody wyskakuja ..
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 1 Luty 2013, 19:19   

Jakie błędy były? Czy po skasowaniu jakiś błąd występuje dalej?

Świece wyciągałeś? Są w porządku?

Co do paliwa, to masz pewność, że nie było trefne?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Corsa C, nie odpala na ciepłym silniku, obrotomierz na "
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.