Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 10:39
DPF- czy faktycznie aż tak problematyczny?
Autor Wiadomość
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 1 Luty 2013, 19:01   

ja po różnych doświadczeniach uważam że diabeł tkwi w szczegółach, odleciał zderzak to znaczy że wyrwało spinki a to znaczy że mogło uszkodzić lakier na błotniku a to znaczy że jak ktoś dobrze nie zabezpieczył to może być korozja i tak dalej i dalej naderwany kabelek, uszkodzony czujnik, pęknięty przewód może być dobrze a może być różnie. Życzę oczywiście jak najlepiej ale warto zwracać uwagę na szczegóły.
 
 
     
 all1990


Informacje
malopolskie

Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 9
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 7 Luty 2013, 21:22   

oczywiscie wiem, że trzeba mieć to na uwadze jednak trzeba pamiętać również o tym, że taki nowy samochód kosztuje sporo wiecej wiec mimo wszystko nie wolko spodziewać się najlepszego ;)
 
 
     
 aros


Informacje
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd: Rybnik
Wysłany: 9 Luty 2013, 19:57   

Tez miałem że po wizycie na myjni i to tylko automatycznej pojawiał mi się komunikat o wodzie w filtrze paliwa, po dokładnym wyschnięciu auta komunikat znika ( najprawdopodobniej uszkodzona gdzieś izolacja na wiązce ).
Przestałem się tym przejmować i tyle.



Romuluss napisał/a:
Od kałuży, myjni, deszcze nie może być wody w filtrze paliwa. Woda do filtra paliwa może dostać się tylko ze zbiornika paliwa, ewentualnie podczas wymiany tego filtra. Podłącz kompa, sprawdź błędy, skasuj, zrób jazdę testową, sprawdź jeszcze raz, czy są jakieś błędy. Wtedy się coś nakreśli, co mogło być przyczyną zaświecenia się kontrolki.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » DPF- czy faktycznie aż tak problematyczny?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.