Przesunięty przez: Kaszubski
5 Lipiec 2016, 10:27
centralny zamek nie fabryczny
Autor Wiadomość
 lampid


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 1
Skąd: Głogów
Wysłany: 23 Styczeń 2013, 18:25   centralny zamek nie fabryczny

Cześć mam problem z centralnym zamkiem nie działa nie reaguje na pilot ani jak przekręcę kluczyk to nie otwierają się wszystkie drzwi lecz tylko drzwi od kierującego. Centralny zamek nie był zamontowany fabrycznie tylko przez poprzedniego właściciela i nie wiem co zrobić zaglądałem do bezpieczników ale tam gdzie jest pokazane gdzie jest od centralnego zamka to tam nie ma żadnego bezpiecznika. Proszę o pomoc
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 24 Styczeń 2013, 19:48   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Wygląda na to, że nie idzie zasilanie na moduł centralki, albo poprostu centralka nawaliła.
Zlokalizuj moduł centralki i sprawdź, czy dochodzi do niego napięcie.
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 26 Styczeń 2013, 19:29   

Bardzo chaotycznie opisujesz usterkę. Po przekręceniu kluczyka w zamku, albo naciśnięciu przycisku otwierają się tylko drzwi kierowcy? Dobrze rozumiem?

Więc tak:
1. Posłuchaj czy w drzwiach pasażera słychać mechanizm siłownika
- Jeśli słychać to znaczy, że siłownik działa, tylko nie porusza cięgna od zamka - może się coś odczepiło/urwało.
- Jeśli nie słychać to sprawdzasz czy dochodzi napięcie do tego siłownika (centralka dostaje napięcie, bo jedne drzwi zamykają/otwierają się). Możesz to sprawdzić bezpośrednio przy siłowniku, albo przy centralce. Centralkę najczęściej montuje się w nóg kierowcy, ale gdzie dokładnie to już musisz sam znaleźć.
 
 
     
 Slawioster



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 2
Skąd: kwidzyn
Wysłany: 2 Luty 2013, 22:52   

Witam
Ja mam trochę inne pytanie mam centralny zamek(chyba fabryczny) tak sądzę ponieważ zamyka mi też wlew paliwa i chciałbym dokupić sterownik z pilotem, czy nie będzie problemu z podłączeniem ?, kolega mi sugerował ze muszę dołożyć siłownik master
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 7 Luty 2013, 15:41   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Jeśli zamykasz wszystkie drzwi z kluczyka od drzwi kierowcy, to znaczy, że masz siłownik MASTER. Poza tym poszukaj na allegro modułu, jaki ci będzie odpowiadać i po problemie.
Dokładniej: tak, można dołożyć moduł bezprzewodowy do centralki.
 
 
     
 Slawioster



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 2
Skąd: kwidzyn
Wysłany: 7 Luty 2013, 23:27   

mam auto 3-drzwiowe ale wszystko zamyka się z kluczyka zarówno od drzwi kierowcy jak i z drzwi pasażera, gdzie ewentualnie szukać centralki? jest gdzieś pod schowkiem ?
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 8 Luty 2013, 16:28   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


W takim razie masz dwa siłowniki MASTER. Siłownik master zarówno może odbierać impulsy od centralki, co wysyłać je do niej (np. o informacji zamknięcia wszystkich drzwi).
Do siłownika master dochodą więcej niż tylko dwa przewody (zazwyczaj 4, czasem i więcej).
Zazwyczaj sterownik centralki mocowany był w okolicy nóg kierowcy po lewej stronie
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » centralny zamek nie fabryczny
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.