Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 13:09
Kupno Opla Corsy C
Autor Wiadomość
 azhi


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 4
Skąd: warszawa
Wysłany: 13 Styczeń 2013, 10:23   Kupno Opla Corsy C
   Moje auto: w trakcie zakupu


Na wstepie witam wszystkich Forumowiczów, jako że jest to mój pierwszy post.

Noszę się z poważnym zamiarem kupna Opla Corsy C.
Jak przystało na kupującego, chce kupić jak najtaniej i jak najlepiej :)
Do rzeczy:
Mój typ to Corsa C 1.7 DTI (czyli 75KM) ostatecznie pozostałe diesle, choć z tego co wyczytałem 1.3DTCI może być mniej trwały z racji wysilenia go na 70KM, a 1.7DI (65KM) może być jednak za słabym silnikiem jak dla mnie. (przesiadłem się z 200KM więc po prostu wolałbym więcej). Jednak ostatecznie każdy silnik diesla wchodzi w grę.
Nie w spominam tu o silniku 1.7 (100KM) gdyż on raczej jest powyżej moich możliwości finansowych.

Chciałbym aby auto miało klimatyzację, el. lusterka i el. szyby i radio/CD.

Oczywiście kolor tez jest istotny: najlepiej czarny, ew inny niż srebrny/ pistacjowy/ szary.
Szukam w województwie mazowieckim ostatecznie Łódź i łódzkie (nie mam możliwości jeżdżenia po całym kraju i sprawdzania kazdego auta - chyba ze ktoś pomoże :) )

To tyle względem wstepu, czego oczekuję.

Tu kilka pytań, wątpliwości i prośb o rady:
Na co zwracać uwagę? Jak to jest ze sprowadzanymi autami a jak z tymi które już jakiś czas jeżdżą po naszych drogach?
Na co zwracać uwage przy kupnie tego modelu w tych silnikach, wyposazeniu itp?
Co czesto pada i co moze sprzedawca chciec ukryć?

Zauważyłem że plastiki na karoserii w niektórych ogłoszeniach jakby kolorem do siebei nie pasowały, chodzi mi np o plastik na tylnym zderzaku i na tylnych nadkolach np tu:
http://otomoto.pl/opel-co...-C24414094.html
(jedno z aut które biorę ew. pod uwage - zależnie od stanu technicznego i ostatecznej ceny)
Na tym ogłoszeniu widac z tyłu że plastiki różnią się odcieniem co by sugerowało jakąś stłuczkę czy może głębsza sprawę.
Tu z kolei:
http://otomoto.pl/opel-co...-C26871115.html
jakoś dziwnie zamontowane sa przednei nadkola.

Strasznie mi cięzko podjąc decyzje ktore auto obejzec na żywo itp itd.
Do tego różnią się one szczegółami zewnętrznymi np polift itp
Może jakies rady? Może info na temat tych aut które podałem? Może ktoś widziął jakiś ciekawy egzemplarz w swojej okolicy tudziez w woj. mazowieckim lub łódzkim.

Z góry dzięki wszystkim entuzjastom za pomoc.
Pozdrawiam
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Styczeń 2013, 12:44   Re: Kupno Opla Corsy C
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


azhi napisał/a:

Strasznie mi cięzko podjąc decyzje ktore auto obejzec na żywo itp itd.
Do tego różnią się one szczegółami zewnętrznymi np polift itp
Może jakies rady? Może info na temat tych aut które podałem? Może ktoś widziął jakiś ciekawy egzemplarz w swojej okolicy tudziez w woj. mazowieckim lub łódzkim.

Z góry dzięki wszystkim entuzjastom za pomoc.
Pozdrawiam


Nie będziesz miał raczej problemu ze znalezieniem auta. Sporo tego jest w ogłoszeniach.
Jeśli szukasz silnika 1.7 DTI to tylko buda przedliftowa do 2003 roku. Później to polift i silnik 1.3 CDTI/1.7CDTI
Z mojego doświadczenia ludzie nie powiedzą prawdy bo nie mają w tym interesu, dlatego nie warto jeździć pół Polski po samochód bo stracisz kasę na podróż a i tak nie kupisz samochodu bo coś tam nie będzie się podobało. Aby ograniczyć czas i kasę ogranicz się do okolic w których mieszkasz.
Kupujesz 10-13letnią furę za kilka tyś zł. tu zawsze coś będzie do zrobienia, na pewno na początek warto zrobić rozrząd bo ja jak patrze na przebieg w tak starym dieslu rzędu 100-150 tyś to ciężko uwierzyć.
Powodzenia w poszukiwaniach, jak coś znajdziesz/kupisz pochwal się


"Zauważyłem że plastiki na karoserii w niektórych ogłoszeniach jakby kolorem do siebei nie pasowały, chodzi mi np o plastik na tylnym zderzaku i na tylnych nadkolach np tu:
http://otomoto.pl/opel-co...-C24414094.html
(jedno z aut które biorę ew. pod uwage - zależnie od stanu technicznego i ostatecznej ceny)
Na tym ogłoszeniu widac z tyłu że plastiki różnią się odcieniem co by sugerowało jakąś stłuczkę czy może głębsza sprawę.
Tu z kolei:
http://otomoto.pl/opel-co...-C26871115.html
jakoś dziwnie zamontowane sa przednei nadkola. "

Te kolory plastików. Czarne elementy plastikowe na corsach najczęściej płowieją od słońca.
Jeśli kolory bardzo się różnią może to wskazywać że element był wymieniany.
W tej czerwonej corsie z pierwszego linka wg. mnie zderzak był wymieniany wskazują na to różne odcienie odcienie czarnych plastików oraz BRAK napisu na klapie CORSA 1.7 DTI.
Element został wymieniony, polakierowany i nikt nie bawił się w zakładanie napisów.
Oczywiście nie dyskwalifikuje to auta. Zobacz czy w bagażniku podłoga prosta. Zderzak, klapa to nic wielkiego. Jak dobrze zrobione - można się targować. Auta z Francji często są mocno poobcierane lub zdrowo rozwalone.
Fura ma 10 lat, jak chcesz prostą z fabrycznymi/oryginalnymi elementami musisz chyba kupić nową.
 
 
     
 azhi


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 4
Skąd: warszawa
Wysłany: 16 Styczeń 2013, 18:35   
   Moje auto: w trakcie zakupu


Kupiłem :) Srebrna 1.7 (75KM) dti 2002r :) jak przyjdzie wiosna czy coś, umyje się itp to się pochwalę :)
Dziękuję za rady :)

jeszcze tylko spytam przy okazji jaki rozstaw śrub i ET mają alufelgi do corsy C 1.7 dti (75KM)?
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Styczeń 2013, 22:19   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Wszystkie corsy c mają ten sam
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Giełda » Kupię samochód » Corsa C » Kupno Opla Corsy C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.