Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:06
Zepsuty zamek w klapie od bagażnika
Autor Wiadomość
 czarusnsc


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 12
Skąd: Nowe Skalmierzyce
Wysłany: 11 Styczeń 2013, 12:21   Zepsuty zamek w klapie od bagażnika

Witam serdecznie, mam pewien problem, dokładniej to nawalił mi zamek od klapy bagażnika, zamek się przekręca lecz bagażnik się nie zamyka, gdy powinien być zamknięty spokojnie po wciśnięciu guzika mogę go otworzyć. Wiem, że będzie Wam ciężko określić problem, ponieważ nikt z Was tego nie widzi, ale może miał ktoś podobny problem. Użyłem WD-40, ale niestety nie pomogło, może za mało dałem, ale w to wątpię. Pewnie będę musiał zakupić nowy zamek, ale najpierw postanowiłem założyć ten temat, może ktoś miał z podobnym problemem styczność. Pozdrawiam Robert
 
 
     
 Kadzio


Informacje
pomorskie

Wiek: 33
Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Styczeń 2013, 12:32   

Zacznij od zdemontowania tapicerki na klapie
i zobacz jak działa mechanizm do zamka, powinien być tam chyba przymocowany plastikowy popychacz który w odpowiednim położeniu po wciśnięciu zamka otwiera klapę jeżeli coś go blokuje i zamek go nie obraca klapa zawsze będzie się otwierała

Jak dostaniesz się do środka sam powinieneś bez problemów dojść do przyczyny

rozbierz i dokładnie wyczyść cały mechanizm trzyma on się na E-clipsie czy jak to zwą
 
 
     
 czarusnsc


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 12
Skąd: Nowe Skalmierzyce
Wysłany: 11 Styczeń 2013, 12:40   

Ok, jutro zabiorę się za to, oczywiście dam znać czy udało się naprawić, czy może będę musiał coś dokupić. Pozdrawiam.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 11 Styczeń 2013, 15:34   
   Moje auto: ASTRA G


Po co zakładać nowy temat ? Regulaminu czytać się nie chciało?
A wystarczyło poszukać na forum odpowiedzi - http://klubcorsa.pl/forum...ight=ci%EAg%B3o
 
 
     
 czarusnsc


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 12
Skąd: Nowe Skalmierzyce
Wysłany: 11 Styczeń 2013, 18:28   

Problem w temacie który podałeś jest podobny, lecz nie rozwiązuje mojego problemu, dlatego założyłem swój temat. Jeżeli zrobiłem aż taki duży problem zakładając ten temat, to przepraszam. Gdy usterkę rozwiąże to temat się przeniesie do kosza i tyle, więc sądzę że nie ma aż tak dużego problemu z moim tematem. Pozdrawiam...



Edit. Zamek naprawiony, porządnie go wyczyściłem i chodzi lepiej niż jak z salonu wyjechał. :)
 
 
     
 Kadzio


Informacje
pomorskie

Wiek: 33
Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 1 Luty 2013, 23:14   

napisz jeszcze na czym polegał problem, samo czyszczenie pomogło ?
 
 
     
 czarusnsc


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 12
Skąd: Nowe Skalmierzyce
Wysłany: 7 Luty 2013, 13:08   

Tak, czyszczenie pomogło, po prostu zamek był strasznie urąbany błotem itd. Po porządnym szorowaniu mechanizm okazał się sprawny i zamek chodzi jak najbardziej poprawnie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Zepsuty zamek w klapie od bagażnika
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



taxi zakopane morskie oko
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.