Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:12
Duże spalanie 1.2 16v
Autor Wiadomość
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Październik 2014, 19:27   

hollow napisał/a:

btw. moja corsa pali 7L/km ale LPG, benzyny litr mniej :unga:


niezłe to spalanie 7l na kilometr to czołg pali pewnie mniej
Ps. Popraw swój post używając polskich znaków ułatwi to czytanie :...:
 
     
 dardol


Informacje
wielkopolskie

Imię: Darek
Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 3
Skąd: Środa Wlkp.
Wysłany: 9 Listopad 2014, 14:31   
   Moje auto: Corsa D 1.2


gumimis napisał/a:
Cytat:
Hej! Moja Corsinka pali 5.4/100km :) (1.2, 85km) przewaga krótkich tras do pracy - 7km w jedną stronę, trochę trasy krajowej starej 92. Na pełnym baku przejechałam ostatnio 670km i dopiero zapaliła się rezerwa.


Coś jest nie tak kolego..... Piszesz, że spalanie 5.4l/km i na baku robisz 670km więc używając prostej matematyki to się nie zgadza:
Corsa D ma bak 45 litrów (maksymalnie do baku wchodzi 47 litrów) - w układzie 40L podstawy + 5L rezerwa. Dzieląc pojemność podstawy przez twoją średnią wychodzi 740km (40 : 5,4 = 7,41).
Licząc z drugiej strony otrzymujemy średnie spalanie 5,98 = 40 : 6,7. Wiec twoje spalanie 5,4 ma się ni jak do przebiegu 670 i odwrotnie. Zwłaszcza nie wierzę, że takie spalanie masz na dystansach 7 kilometrów.

Ja pokonuje do pracy w jedną stronę 17km z czego 11km drogą ekspresową S1 i moje średnie spalanie wg komputera to 6,8l, a na baku (do zapalenia rezerwy) pokonuję 600-620km.





Chyba ktoś tu czegoś nie zrozumiał. Tankuję od odbicia do odbicia praktycznie od razu po zapaleniu rezerwy. Ilość litrów dzielę przez ilość przejechanych kilometrów (dla jasności oczywiście trzeba przesunąć przecinek o dwa miejsca w prawo :P.)
Może warto poczytać o ekojeździe?
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 9 Listopad 2014, 20:22   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cytat:
Chyba ktoś tu czegoś nie zrozumiał. Tankuję od odbicia do odbicia praktycznie od razu po zapaleniu rezerwy. Ilość litrów dzielę przez ilość przejechanych kilometrów


5,98 l/100km = 40 litrów (pojemność zbiornika bez rezerwy) : 670km:100(km)

Więc nie wiem jakiej matematyki Cię uczyli....
Coś nie chce mi się wierzyć, że do twojego baku wchodzi tylko 36 litrów (bez rezerwy)
5.4 x 6,7 = 36,18l
Cytat:
Może warto poczytać o ekojeździe?

No może warto - mógłbyś trochę poczytać na ten temat zanim użyjesz terminu którego nie znasz - jestem ciekaw jak wygląda twoja eko-jazda na dystansie 7km - masz dziurę w podłodze o jeździsz jak Fred Flinston - nawet silnika nie włączasz....
 
 
     
 dardol


Informacje
wielkopolskie

Imię: Darek
Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 3
Skąd: Środa Wlkp.
Wysłany: 14 Listopad 2014, 14:22   
   Moje auto: Corsa D 1.2


gumimis napisał/a:
Cytat:
Chyba ktoś tu czegoś nie zrozumiał. Tankuję od odbicia do odbicia praktycznie od razu po zapaleniu rezerwy. Ilość litrów dzielę przez ilość przejechanych kilometrów


5,98 l/100km = 40 litrów (pojemność zbiornika bez rezerwy) : 670km:100(km)

Więc nie wiem jakiej matematyki Cię uczyli....
Coś nie chce mi się wierzyć, że do twojego baku wchodzi tylko 36 litrów (bez rezerwy)
5.4 x 6,7 = 36,18l
Cytat:
Może warto poczytać o ekojeździe?

No może warto - mógłbyś trochę poczytać na ten temat zanim użyjesz terminu którego nie znasz - jestem ciekaw jak wygląda twoja eko-jazda na dystansie 7km - masz dziurę w podłodze o jeździsz jak Fred Flinston - nawet silnika nie włączasz....


Tak, ostatnio tyle mi weszło. rezerwa zapala mi się jak jeszcze wskazówka "nie dotknie" czerwonego pola. Zresztą - po co kłamać ile pali auto - zaniżać bądź zawyżać? Piszę prawdę.
 
     
 daffido899


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Dawid
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Olkusz
Wysłany: 23 Styczeń 2015, 11:56   
   Moje auto: OPEL CORSA D 1.2 86KM 2014


Dołącze sie do dyskusji mimo że dużo zostało powiedziane, mam fabrycznie nową corse 1.2 86km, jeżdze nią rok , przejechane mam 17000km, zbiornik paliwa 45l ? tak , ale jeżdząc do minimum paliwa ( zostaje około 1 litr) zalewam co wizyta na stacji 50l, prawdą jest ze wybija już przy około 42 może 43 litrach, podobno te 5l ponad stan idzie w przewody paliwowe. Fabrycznie podają spalanie 4.7 ? zapomnijcie... ja zapomniałem po 1 tankowaniu :) Auto jest paliwożerne nie da się ukryć, Jezdze bardzo dynamicznie 75% trasa 120-130 i miasto 25%. Spalanie rzedu 7,5 do 8,0 bez niczego , owszem jesłi pieścimy corse od 90 do 100km/h to nawet 6 do 6,5/100km spali, ale kto tak jeżdzi? ja bynajmniej nie. Autostrada gaz w podłoge 170 ciagle nawet 10l spali( próbowałem), 150km/h caly czas okoła 8( też wypróbowałem), 120 sama autostrada 7l/100km, samo miasto autko łyka około 9 litrów , podsumowując , auto ciężkie żeby nim dynamicznie jechać trzeba go wkręcać na obroty a to niesie za sobą większe spalanie, ale i 6 da sie spalić...

[ Dodano: 27 Styczeń 2015, 10:38 ]
Dis zatankowałem mojej corsie 52,3l i co Wy na to ? niedowiarkom moge skan wysłać, reasumując trzeba wiedziec ile ma sie w baku paliwa a to nie takie oczywiste jak w inncyh autach, pozdrawiam!
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 27 Styczeń 2015, 23:46   
   Moje auto: AG Z14XEP


[quote="daffido899"]
[ Dodano: 27 Styczeń 2015, 10:38 ]
Dis zatankowałem mojej corsie 52,3l i co Wy na to ?! /quote]

cóż, ojciec ma audi b4 w gazie, butla w kole. Przez 8 lat tankował na różnych stacjach przeważnie do pełna. 44l wchodziło na każdej z nich. Raz gdzieś na uboczu skusiła go niższa cena gazu i zatankował tam. Jak to mówią "chytry traci dwa razy"- cyferblat pokazał 52l ...
Wniosek : zmień stację ;)
 
 
     
 daffido899


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Dawid
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Olkusz
Wysłany: 28 Styczeń 2015, 09:54   
   Moje auto: OPEL CORSA D 1.2 86KM 2014


troche smieszny jestes kolego :) musiałbym nie tankować na shell, bp, orlen :) pozdrawiam!
 
 
     
 halomistrz


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Jan
Wiek: 58
Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 14 Sierpień 2020, 17:51   
   Moje auto: corsa d 1,2 xer lpg


Można coś bliżej na temat tego uszkodzonego zaworu podciśnienia ?Czy chodzi może o elektrozawór przy kolektorze ssącym (ten co głośno stuka)?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ paliwowy » Duże spalanie 1.2 16v
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.