Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:57
PROBLEM Z WYCIERACZKA CORSA C 1.2 16V !!!
Autor Wiadomość
 muzyk661


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 1
Skąd: Kraków
  Wysłany: 29 Grudzień 2012, 10:43   PROBLEM Z WYCIERACZKA CORSA C 1.2 16V !!!

Witam !! Mam problem z wycieraczkami przednimi w Corsa C , a mianowicie problem polega na tym iż wycieraczki zaczynają pracować non stop przy zapalonym silniku np :

Włączam czasówki i pracują cały czas gdy wyłączam je całkiem nadal pracują podobnie po spryskiwaczu . I i II bieg działa poprawnie jeśli chodzi o szybkość ale gdy chce wyłączyć nadal pracują .

Natomiast gdy mam przekręcony kluczyk w stacyjce i daje na czasówki bądz I II bieg wszystko jest ok lecz gdy zapale auto będąc na czasówkach od razu zaczynją pracowąć non stop .. Czekam na jakieś porady ???
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Grudzień 2012, 05:23   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


W obudowie silniczka wycieraczek na przekładni ślimakowej jest styk odpowiedzialny za powrót wycieraczek do pozycji zerowej, prawdopodobnie coś tam jest uszkodzone i pod wpływem wstrząsów generowanych przez silnik styk zaczyna zwierać.
Element jest raczej nie rozbieralny więc pozostaje wymienić silnik wycieraczek. :ojj:
 
 
     
 MMK


Informacje
LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 47
Dołączył: 08 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: Zabrze
Wysłany: 8 Styczeń 2014, 10:57   
   Moje auto: opel corsa C 2005 1.2


Mam chyba b. podobny problem.
Przy wyłączonym silniku, wycieraczki działają normalnie.
Po właczeniu silnika, nie da się ich wyłaczyć po jakimkolwiek użyciu. Zarówno po uruchomieniu na I biegu, czy właczeniu spryskiwaczy, choć prędkość się zmienia przy przełączeniu biegów.
Pomaga dopiero wyłaczenie silnika.
muzyk661, udało Ci się rozwiązac problem?

[ Dodano: 16 Styczeń 2014, 14:01 ]
NIestatey nie mam fachowej wiedzy aby wyjaśnić co było zepsute.
Ale było coś zatarte w trzpieniach wycieraczek, coś tam się urwało, przez co nie działały krańcówki (?) i coś się nadpaliło w samym/przy silniku wycieraczek.
Obyło się bez wymian elektorniki.
 
 
     
 mar1986


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Wiek: 37
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 6
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 26 Październik 2016, 07:56   
   Moje auto: Corsa C 1.0


Przepraszam, że odświeżam temat.
Od miesiąca jestem posiadaczem Corsy C. Ostatnio zauważyłem, że coś dzieje się z wycieraczkami a konkretnie wycieraczek czasami nie da się wyłączyć. Konkretnie gdy np. włączę na działanie czasowe po jakimś czasie same włączają się na tryb pracy ciągłej i wtedy nie da się ich wyłączyć. Jedynie pomaga wyłączenie silnika. Wiele tematów przeczytałem jednak nigdzie nie znalazłem konkretnego rozwiązania problemu. Wielu pisze o silniczku wycieraczek. Może ktoś rozwiązał podobny problem?
Pozdrawiam!
 
     
 MMK


Informacje
LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 47
Dołączył: 08 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: Zabrze
Wysłany: 26 Październik 2016, 08:32   
   Moje auto: opel corsa C 2005 1.2


Niestety pierwotna "naprawa" była tyklo skuteczna tymczasowo. Drugi mechanik wymienił silniczek wycieraczek na szrotowy i problem znikł jak na razie (2 lata).
 
 
     
 mar1986


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Wiek: 37
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 6
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 26 Październik 2016, 09:08   
   Moje auto: Corsa C 1.0


Czyli muszę zacząć poszukiwać silniczek wycieraczek. Widzę, że ma aledrogo nowe zamienniki są w granicach 80zł. Nie wiecie jak z wygląda wymiana tego silniczka? Bardzo skomplikowana operacja?
 
     
 MMK


Informacje
LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 47
Dołączył: 08 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: Zabrze
Wysłany: 26 Październik 2016, 09:16   
   Moje auto: opel corsa C 2005 1.2


mar1986 napisał/a:
Czyli muszę zacząć poszukiwać silniczek wycieraczek. Widzę, że ma aledrogo nowe zamienniki są w granicach 80zł. Nie wiecie jak z wygląda wymiana tego silniczka? Bardzo skomplikowana operacja?

Ja nie jestem mechanikiem, tylko użytkownikiem, więc nie dam Ci żadnej konkretnej rady, poza własną historią pasującą do objawów. Z tego co pamiętam to za szrotowy silniczek + wymiana zapłaciłem 120PLN.
 
 
     
 mar1986


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Wiek: 37
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 6
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 26 Październik 2016, 10:57   
   Moje auto: Corsa C 1.0


Objawy dokładnie takie same. Silniczek nie jest drogi więc wymienię go. Mechanikiem też nie jestem :) Mam nadzieję, że sama wymiana nie jest mega ciężka.
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Październik 2016, 08:24   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Też bym Obstawiał Silniczek Wycieraczek. Wymiana.. Hmm Polecam odkręcić Podszybie ( pamiętaj trzeba Całe zaczynając od prawej strony) następnie już z górki trochę gimnastyki z nasadką 8( albo 10) nie Pamiętam i 13 Odkręcasz Mechanizm od Silniczka ( najlepiej od Niego zacznij) , odpinasz wtyczkę i powinno być już na wierzchu. Składanie w Odwrotnej Kolejności ;)
 
 
     
 mar1986


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Wiek: 37
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 6
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 27 Październik 2016, 09:09   
   Moje auto: Corsa C 1.0


Czyli nie trzeba wyciągać całego mechanizmu wycieraczek?
Silniczek już zamówiony. Oczywiście zamiennik bo orginał okropnie drogi...
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 1 Listopad 2016, 13:39   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jak mnie pamięć nie Myli to Nie? A Jeśli tak to Pocieszę że to już po rozebraniu całego podszybia prosta sprawa :)
 
 
     
 mar1986


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Wiek: 37
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 6
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 4 Listopad 2016, 21:31   
   Moje auto: Corsa C 1.0


Jak będzie chwila czasu jutro to się przekonam jak się wymienia i czy problemem był faktycznie silnik wycieraczek.

Silnik wycieraczek wymieniony. Trzeba wyciągnąć cały mechanizm ale robota prosta nawet jak ktoś mechanikiem nie jest. Najgorzej jest wyciągnąć same wycieraczki. Przy okazji warto sobie wszystko ładnie wyczyścić z liści i brudu. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. Dam znać czy problem znikł całkowicie jak będzie deszczowa pogoda.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C »  Karoseria » PROBLEM Z WYCIERACZKA CORSA C 1.2 16V !!!
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



Bezpieczne powiększanie ust Kraków w klinice.
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.