Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:19
Corsa B X14SZ - chyba wydmuchana uczelka pod głowicą???
Autor Wiadomość
 shadow47



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 27 Grudzień 2012, 10:54   Corsa B X14SZ - chyba wydmuchana uczelka pod głowicą???

Witam.
Zwracam się do was drodzy forumowicze z następującym problemem.
Podałam Corse B z 97r model silnika to X14SZ.
Ostatnio byłem u mechanika, aby zdobić sobie kontrole. Mechanik stwierdził, że poszła uszczelka pod głowicą i trzeba to wymienić. Silnik był z dołu cały w oleju.
Doszło do:
- planowania głowicy
- wszystko zostało uszczelnione
Oprócz tego wymienili popychacze zaworów, bo klekotało.
Po naprawie samochód chodził jak marzenie.
Do dnia wczorajszego. Zrobiło się trochę cieplej. Jechaliśmy z żoną do rodziców na obiadek :cmok: .
W połowie drogi samochód się najpierw zaczął się grzać podczas postoju na światłach. Następnie ruszyłem i liczyłem, że temperatura wróci do normy. I tak też się stało, ale z przegięciem, – bo temperatura spadała praktycznie po za 90 stopni. :uuu: Więc trochę się zdziwiłem. Ale ok. jedziemy dalej. Przejechałem jeszcze jakieś 1000m temperatura znów skoczyła, zaczęło się dymić z pod maski. Myślałem, że puściła chłodnica i że cały płyn chłodniczy uciekł, – ale wbrew moim oczekiwaniom płyn był :oczy:
A najlepsze jest to, że był pod samą zakrętką zbiorniczka. Wyłączyłem silnik i odczekałem na ostudzenie.
Ponownie odpaliłem silnik, ale z otworzonym zbiorniczkiem – płyn znów się podniósł i tak jak by chlapał.

Proszę o pomoc i sugestię. Chciałbym wiedzieć jak mam gadać z tym mechanikiem. :wryj:
Pozdrawiam Daniel.
 
 
     
 scubzik



Informacje
lodzkie

Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 47
Skąd: Pabianice
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 12:58   
   Moje auto: Nissan Sunny GA14DS+


uszczelka poszła przy wydechu . spaliny dmuchają w płyn - płyn jest brunatny ?
 
 
     
 shadow47



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 31 Grudzień 2012, 13:25   zrobione - ale wydaje mi się ze to nie to???

Dzięki scubzik za odpowiedz. Nie płyny wyglądał normalnie. Ja już samochód oddałem do mechanika. Właśnie zadzwonił że już do odbioru. Powiedział że przyczyną był czujnik temperatury na chłodnicy i że wymienił termostat. Za wszystko policzył mi 300zł. :uuu: Chyba coś ściemnia. Jak myślisz - to trochę drogo. Tym bardziej radziłem się swojego teścia który już nie jeden autko miał i nie jest tak zielony jak ja, i on uważa że to na pewno uszczelka pod głowicą. Mój teść uważa że "poszła uszczelka i płyn chłodniczy dostał się do oleju, i tłoki wypychają płyn - dam sobie rękę uciąć." Więc nie wiem co mam robić. :ojj: Zadzwoniłem do niego że to trochę za dużo - to odpowiedział mi że upuści mi 30zł. :pff: Jak myślisz, a może ktoś z forumowiczów ma jakieś zadanie? Dodam jeszcze że czujnik chłodnicy wymieniałem latem - to możliwe żeby tak szybko się zepsuł?
 
 
     
 scubzik



Informacje
lodzkie

Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 47
Skąd: Pabianice
Wysłany: 31 Grudzień 2012, 15:04   
   Moje auto: Nissan Sunny GA14DS+


shadow47, brzmi to "bezpiecznie" dla silnika .. ale poobserwuj. . może faktycznie coś strzeliło w termostat i czujnik .. i zamykał i otwierał duży obieg cieczy w sposób przypadkowy .. aż zagrzał płyn tak że "dymiło" .. Każde jednak przegrzanie jest potencjalnie niebezpieczne ..
 
 
     
 dzyna2000



Informacje
malopolskie

Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: ZAKOPANE
Wysłany: 31 Grudzień 2012, 16:43   
   Moje auto: Corsa A 20SEH


shadow47, czujnik jak faktycznie wymieniał kosztuje około 30 zł termostat też gdzieś w tych granicach.Wymiana termostatu w twoim silniku wiąże sie z rozebraniem rozrządu,stąd taka cena.
Ale jeśli mechanik jest sprytny to wymieni termostat bez ściągania rozrządu i policzy jakby rozebrał ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa B X14SZ - chyba wydmuchana uczelka pod głowicą???
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.