Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:17
Skrzynia biegów
Autor Wiadomość
 deepower


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Wiek: 44
Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 5
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Grudzień 2012, 20:35   Skrzynia biegów

Witam. Przy włączaniu biegu wstecznego zgrzyta do przodu nie ma problemu 1-5 jest ok tylko przy zimnym silniku coś się rozregulowało?. Jeszcze skrzynia cieknie od góry z tyłu po przegubie?.
Ostatnio zmieniony przez deepower 26 Grudzień 2012, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 mds


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 28
Skąd: warszawa
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 26 Grudzień 2012, 20:40   

jak cieknie to dolej oleju do skrzyni, no i warto by było uszczelniacze wymienić
 
 
     
 deepower


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Wiek: 44
Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 5
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Grudzień 2012, 20:45   

A zgrzytanie czy to może wina wyprzęgnika czy całego sprzęgła?. Jak się rozgrzeje to bieg wsteczny włącza się bez zazębiania?.
 
 
     
 krismk3


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: krismk3
Wiek: 37
Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 2
Skąd: szczecin
Wysłany: 9 Wrzesień 2014, 13:56   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTi


witam
podłącze się pod ten temacik aby nie tworzyć nowego.
mam problem z Corsą C 1.3 CDTi a mianowicie bardzo często zdarza się jej broblem z wrzuceniem wstecznego i 1 biegu mniej z kolejnymi biegami (strasznie zgrzyta i wchodzi z oporem). jednocześnie nadmienie, że cały komplet sprzęgła dwumasa itp wymieniona w zeszłym roku dziś skrzynia zwalona okazało się, że jest jak nowa, wszystkie wybieraki wymienione na nowe skrzynia rozebrana i wygląda jak nowa brak jakichkolwiek opiłków w oleju. spotkał się ktoś z czymś takim bo mechanik rozkłada już ręce co to może być bo wszystko wygląda jak nowe brak luzów wycieków itp. a problem jest tzn pojawia się po kilku zmianach biegów. nie chec już płacić za sciąganie skrzyni bo pójdę z torbami
 
     
 zarobiony


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 32
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 21
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 09:53   
   Moje auto: Corsa C 1.8


Jak Wam sprzęgło łapie? Od samego dołu, od połowy?

Znajomy miał podobny problem w innym aucie, na zimnym jeeeeeszcze jaaakoś szło biegi rzucać, jak się zagrzał to nie było rady, trzeba było się męczyć z jedynką, a kolejne biegi wrzucać wtedy, gdy się obroty wyrównywały. Ze wstecznym mu poradziłem, żeby wrzucał po zatrzymaniu "przez trójkę" czyli sprzęgło do dechy, trójka w celu zatrzymania wałka w skrzyni i szybko na wsteczny.

Problemem okazało się za krótkie łożysko oporowe, wymienił komplet razem z dwumasą i teraz hasa aż miło, ale skrzynia swoje pozgrzytała...
 
 
     
 slawek7


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 46
Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 140
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Wrzesień 2014, 11:39   
   Moje auto: Corsa B X10XE


Dobrze że o tym napisałeś. U mnie łapie prawie od podłogi i teraz się zastanawiam czy to nie aby jakaś wada? A jak wyciągałeś skrzynie? Jest z tym dużo zachodu?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Skrzynia biegów
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.