Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 17:31
sportowy kolektor + tłumik końcowy co 1.4 16v
Autor Wiadomość
 scubzik



Informacje
lodzkie

Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 47
Skąd: Pabianice
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 08:51   
   Moje auto: Nissan Sunny GA14DS+


jak chcesz wystroić auto .. to przydałby się jakiś "świniak" .. Chyba że kompy oplowskie przyjmują zmiany .. airbox sam z siebie powinien dać radę .. a zmiany w dawce powietrza odczyta przepływka .. Strojenie to raczej po zmianie wydechu i ew. zmianie wtrysków i pompy paliwa (żeby nie zalewało)
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 16:36   

scubzik napisał/a:
jak chcesz wystroić auto .. to przydałby się jakiś "świniak" .. Chyba że kompy oplowskie przyjmują zmiany .. airbox sam z siebie powinien dać radę .. a zmiany w dawce powietrza odczyta przepływka .. Strojenie to raczej po zmianie wydechu i ew. zmianie wtrysków i pompy paliwa (żeby nie zalewało)




Ten silnik nie ma przepływomierza

No tu masz racje strojenie to już po jakichś większych działaniach aby nie zalewało albo żeby tłok nie spłyną :D
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 16:51   

no tak, racja:P a powiedzcie mi czy stożek albo taki kolektor mogą skrócić żywotność silnika? Bo na spalanie to raczej nie powinny wpłynąć?
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 17:28   

jak bd miał jakiś stożek słaby stary czy cos w tym stylu to bd zasysał brudne powietrze no i może

a kolektor no to nie no niby czemu
 
 
     
 scubzik



Informacje
lodzkie

Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 47
Skąd: Pabianice
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 19:45   
   Moje auto: Nissan Sunny GA14DS+


Yogi97037 napisał/a:
Ten silnik nie ma przepływomierza
to nie ma problemu

co do żywotności .. to każde podwyższenie mocy skraca żywotność... ale , coś za coś . .
 
 
     
 mds


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 28
Skąd: warszawa
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 29 Grudzień 2012, 09:09   

Yogi97037, robiłeś powerboxa czy tez gdzieś czytałeś lub wydaje Ci sie?
no właśnie, gdzieś ktoś napisał i na tym bazujesz...
ja znam kilka osób które miały zamontowanego powerboxa i wiem co mowie, po samym założeniu nie odczujesz niesamowitego przyrostu mocy
strojenie polega docelowo na wykorzystaniu wszystkich możliwości bo dzięki tej puszcze możesz dostarczyć więcej powietrza do silnika, ale co z tego skoro komputer trzeba przestroić żeby podawał więcej paliwa? na samym powietrzu nie pojedziesz, musi być odpowiednia mieszanka
plucik4, jeśli będziesz dbał o stożek to nic nie skróci żywotności, jednak spalanie docelowo wzrośnie, bo więcej mocy oznacza zawsze większe spalanie
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 29 Grudzień 2012, 12:33   

Nie gdzieś ktoś tylko czytałem to już parę razy na forach i chłopaki robią i nic nie stroją ale dobra zakończmy te kłótnie faktycznie sam tego nie robiłem...

Zrobię sam to się przekonam może wtedy się okaże że miałeś rację i ci to przyznam

A może sie okazać że gadałeś głupoty i tez ci to przyznam
Ostatnio zmieniony przez Yogi97037 30 Grudzień 2012, 10:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 mds


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 28
Skąd: warszawa
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 29 Grudzień 2012, 21:20   

akurat ja znam ludzi ktorzy to robili i widzialem efekty wiec wiem co mowie
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 30 Grudzień 2012, 10:26   

no dobrze dobrze już ci napisałem chyba po co ten temat kontynuujesz
 
 
     
 mds


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 28
Skąd: warszawa
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 30 Grudzień 2012, 20:21   

kontynuuję bo gadasz głupoty
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 30 Grudzień 2012, 21:56   

dobra znawca niech ci bd ze 3/4 osób które to zakłada ma zwidy... i kończę to ot bo nie mam zamiaru zaraz przez takich jak ty dostać kolejnego ostrzeżenia
 
 
     
 mds


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 28
Skąd: warszawa
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 31 Grudzień 2012, 07:34   

:uuu:
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 7 Luty 2013, 15:14   

No więc tak, poczytałem dość dużo o tych silniczkach x14xe x16xe i ponoć były one montowane w lotusach i tam osiągały po 120 i 150 KM czy jakoś tak. Z tym, że miały właśnie krótki bezpośredni dolot, oraz pewnie zmienioną charakterystykę komputera. Stwierdziłem, że zaryzykuję i kupiłem powerboxa ale jeszcze nie wiem jak go złożyć (tzn mniej więcej wiem ale chciałbym poznać trochę szczegółów) dlatego szukam jakiejś instrukcji po polsku. Chyba, że jest tu ktoś kto montował coś takiego i może mi powiedzieć co i jak.
Chciałbym zapytać jeszcze o strojenie silnika. Co rozumiemy dokładnie przez strojenie? Zmiana mapy silnika? Znajomy powiedział mi, że aby silnik się dostosował wystarczy mi żeby komputer zresetować (odłączyć akumulator na godzinę)
Ile może kosztować strojenie i czy ktoś może wie gdzie można zrobić coś takiego na śląsku? Może jest coś w Katowicach?
 
 
     
 mds


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 28
Skąd: warszawa
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 8 Luty 2013, 22:54   

strojenie to w uproszczeniu dobieranie odpowiedniej wiekszej dawki paliwa do większej ilości powietrza którą daje np powerbox
spokojnie zrobisz to w katowicach, ale nazwami firm nie sypnę...
to po odpięcu akumulatora to conajwyżej adaptacja, po takich zmianach silnik podczas jazdy będzie korygował dawkę paliwa żeby wogóle jechał, nie zawsze wyjdzie coś na plus...
moge dać Wam ciekawostkę, z x16xe jest zrobione wolnossące 176KM i 187Nm, którym jeździ mój znajomy... strojenie i powerbox to dopiero początek zabawy...
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 11 Luty 2013, 15:27   

ale w dalszym ciągu nie wiem ile to może kosztować.. Nie mogę nic w necie kontretnego znaleźć o strojeniu. Wszystko co piszą to o wkładaniu chipów.. A mi się wydaje, że trzeba będzie do silnika fizycznie zajrzeć mam rację? Nigdzie nie mogę znaleźć też cen.. Jak to ma kosztować 500-1000 zł to wole już sobie od razu odpuścić i nie zakładać tego kolektora tylko go sprzedać.
 
 
     
 mds


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 28
Skąd: warszawa
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 11 Luty 2013, 22:41   

500 to niezbedne minimum za strojenie, porzadne raczej jest drozsze, do tego m.in. bak benzyny pełny, nie myslales ze za 20zł to zrobisz?
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 12 Luty 2013, 14:27   

myślałem, że 500 to będzie raczej max.. No nic, trudno się mówi. Pokombinuję coś na wiosnę. Na razie temat wymiany odkładam na później
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » sportowy kolektor + tłumik końcowy co 1.4 16v
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.