Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 09:35
Nie działa termostat Corsa D 1,2 16V 2012r
Autor Wiadomość
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 6 Marzec 2014, 20:25   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cytat:
Co znaczy wróciły do prawidłowych? Czyżby wskazania kompa były błędne i w rzeczywistości jest ok 92 stopni C, czyli podobno optymalna temp. płynu? Becalowałeś za upgrade softu u Opla?

To znaczy, że aktualnie temperatura po rozgrzaniu silnika oscyluje w przedziale 103-106st; a po zakupie auta dochodziły do 114 podczas stania w korku i zapalała się kontrolka ostrzegawcza
 
 
     
 maniex1974



Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Mariusz
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 16
Skąd: Rochester, GB
Wysłany: 6 Marzec 2014, 21:15   
   Moje auto: Vauxhall Corsa D 1.2 16V A12XER


gumimis napisał/a:
Cytat:
Co znaczy wróciły do prawidłowych? Czyżby wskazania kompa były błędne i w rzeczywistości jest ok 92 stopni C, czyli podobno optymalna temp. płynu? Becalowałeś za upgrade softu u Opla?

To znaczy, że aktualnie temperatura po rozgrzaniu silnika oscyluje w przedziale 103-106st; a po zakupie auta dochodziły do 114 podczas stania w korku i zapalała się kontrolka ostrzegawcza


Najwyższą, zaobserwowaną przeze mnie temp. była 108 st. , właśnie w korku i jak sobie przypominam było to latem. Także, myślę że na temat temp. w naszych silnikach, wyjaśniliśmy sobie chyba wszystko. Pozdrawiam.
 
 
     
 90tomash


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: tomek
Dołączył: 01 Maj 2015
Posty: 95
Skąd: Milicz
Wysłany: 30 Maj 2017, 09:20   
   Moje auto: corsa 1.4 100 KM


u mnie wymieniono termostat (1.4 A14XER) 2010 ROK.
W UKRYTYM MENU tepmeratura oscyuje od 101-2 do nawet 110 choc po kilku minutach jazdy usrednione to ok 104 - jechałem z klima
dziwi mnie to,ze takie sa temperatury jak wy piszecie, bo zawsze myślałem, ze 90 st w autach jest taka srednia
 
     
 Smart66


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Imię: Marek
Dołączył: 05 Cze 2017
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Czerwiec 2017, 19:51   
   Moje auto: Corsa 1.4


Może trzeba po prostu kupić nowy? Całkiem spoko części samochodowe sklep internetowy jest tu :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Nie działa termostat Corsa D 1,2 16V 2012r
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.