Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 09:35
Nie działa termostat Corsa D 1,2 16V 2012r
Autor Wiadomość
 romek


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 6
Skąd: Tarnów
Wysłany: 23 Grudzień 2012, 20:41   Nie działa termostat Corsa D 1,2 16V 2012r

termostat GM 55579011 silnik A12XER

Witam. Mam problem z termostatem. Myslałem że jest zepsuty kupiłem nowy ale nowy też się nie "puszcza". Nie wiem jak sprawdzić czy termostat jest sprawny. W menu serwisowym przy zapalonym silniku obserwowałem temperaturę silnika, po przekroczeniu 106 C termostat nie puszcza i zaczyna gotować. Po kąpieli w gotującej wodzie nie otwiera się. Przy włączonym silniku dopływa do niego ciągle 14 V. Nie wiem czy sterowanie nim nie powinno podawać do termostatu różne wartości . Nie wiem na jakiej zasadzie on działa . Z początku myślałem że na zasadzie elektromagnesu ( bo po rozebraniu tak to wygląda -ale nie jest). Poza tym termostat stawia opór około 15 om. Nie mam już pomysłu jak sprawdzić gdzie tkwi problem proszę o pomoc. Nie wiem czy to istotne ale samochód ma wystrzelone poduszki powietrzne i ma jeszcze nie pokasowane błędy ( czy może to powodować że komputer nie załączy termostatu z tego powodu ) Pozdrawiam
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 25 Grudzień 2012, 10:07   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Nie wiem jak jest w corsie ale ogólna zasada działania termostatu polega na tym, że otwiera się w granicach 92 stopni C. Ja zawsze sprawdzam gotując wodę, czekam aż zacznie wrzeć zanurzam termostat na równo z podstawą tak żeby cały mechanizm ze sprężynką się zanurzył i po chwili sprawdzam czyli jakiejś minucie i powinien się otworzyć. Jeżeli nie to po prostu jest nie sprawny.

pozdro
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 25 Grudzień 2012, 11:41   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Nie wiem czy to coś pomoże, ale w silnikach 1.4 xer (po liftowych do Euro 5, rok modelowy 2012) zwykły termostat został zastąpiony sterowanym elektrycznie z funkcją opóźnionego otwierania celem szybszego dogrzania silnika przy niskich temperaturach.

Poruszałem już ten temat na forum gdyż u mnie termostat otwiera się dopiero przy 110st !!
natomiast temp. przy której komputer odnotuje błąd to 116st.

Ponieważ twój samochód również ma już silnik z serii poliftowej być może ma miejsce identyczna sytuacja.
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 25 Grudzień 2012, 12:20   

110 stopni to nie jest jaka tragedia starszych oplach np astrach vectrach tez temperatura osiągała 110 stopni i nic się nie działo.
 
 
     
 romek


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 6
Skąd: Tarnów
Wysłany: 26 Grudzień 2012, 21:47   

Witam ponownie. Problem polega na tym że przy 106 C zaczyna gotować płyn i wypluwać go przez przelew w zbiorniczku wyrównawczym. Po gotowaniu termostatu w wodzie nie otwiera się ani jeden ani drugi zakupiony na allegro . Więc może racja mam dwa niedziałające termostaty. Na gwarancję narazie nie chcę jechać bo pewnie była by nie uznana bo w corsie wprawdzie termostat był cały ale była lekko przygięta chłodnica (nie wymieniałem jej poza tym auto nie jest naprawiane w Oplu). W tym momencie samochód mam u malarza jak wróci to pokombinuję jeszcze i dam znać czy się udało coś zrobić.
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26 Grudzień 2012, 22:21   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cytat:
Problem polega na tym że przy 106 C zaczyna gotować płyn

I tu nasuwa się pytanie czym jest zalany układ chłodzenia ??
Cytat:
Po gotowaniu termostatu w wodzie nie otwiera się ani jeden ani drugi zakupiony na allegro

Termostat sterowany elektrycznie - gotowanie nic nie da
 
 
     
 romek


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 6
Skąd: Tarnów
Wysłany: 27 Grudzień 2012, 13:10   

Zalany tym czym był -borygo eko różowy. Wiec pytanie jak sprawdzić taki termostat? Wie ktoś jakie wartości prądu i napięcia podać do termostatu żeby się otworzył. Albo jaki jest algorytm sterowania tym termostatem ( Komputer powinien podawać do niego różne wartości prądu w zależności od temperatury silnika ).
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 12:41   

Akurat to nie musiał być borygo różowy:)

GM stosuje swój własny płyn też koloru różowego:)
 
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 15:27   

sugeruję test temperatury wrzenia płynu: tester w sklepie motoryzacyjnym za 15 PLN albo pomiar u pana Kazia za dwa piwa, może jak płynu ubywało ktoś wodą uzupełniał i kolor został ale parametry już nie.
i jeszcze coś mi się przypomniało: czy układ nie jest zapowietrzony kiedyś tak miałem w innym aucie że powietrze jakoś tak przy termostacie zostało i za cholerę wylecieć nie chciało a termostat głupiał i nie pracował
 
 
     
 romek


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 6
Skąd: Tarnów
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 18:58   

Witam ponownie . Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się w tym momencie to zapowietrzenie układu. Płyn jest oryginalny taki jak spuściłem (do zmiany termostatu ) takim zalałem. Samochód będę miał po nowym roku to popróbuję i dam znać.
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 20:50   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cytat:
Płyn jest oryginalny...

Oryginalny płyn GM ma temp. wrzenia ok 136st wiec nie powinien gotować się przy 106st

ps. silniki a12xer oraz a14xer (taki mam ja) mają termostat (ten sam w obu modelach) wysterowany na otwarcie przy ok 108-110st

Czym zmierzyłeś tą temp gotowania - poprzez "test mode" czy jakąś inną metodą ??
Zapaliła się kontrola przegrzania układu chłodzenia ??
 
 
     
 romek


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 6
Skąd: Tarnów
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 22:56   

Temperaturę odczytałem z menu serwisowego( 3 x klick i trzymam do oporu - 6 pozycja). Nie zapaliła się żadna kontrolka. Po prostu zaczęło wyrzucać płyn przez przelew w zbiorniczku wiec wyłączyłem silnik i stwierdziłem że termostat nie działa. kupiłem nowy i z nowym było to samo. W zimie z tym nie ma problemu bo włączone jest ogrzewanie.

Wiec według mnie nasuwały się dwie możliwości
1. Termostat nie działa
2. Sterowanie do termostatu nie działa

i jeszcze dwie nasuwające się z przebiegu dyskusji
3. Płyn nie ma swoich własciwości
4. zapowietrzony układ (co jest możliwe bo poziom płynu był wyższy niż przed wylaniem go z układu)

Jak będę miał już pojazd to będę mógł coś więcej podziałać, napisać i testować.

[ Dodano: 12 Styczeń 2013, 14:15 ]
Witam . Sprawa się wyjaśniła termostat po przyjeździe na kołach zadziałał i to już przy 102 C. Prawdopodobnie winne było zapowietrzenie układu. Bo wcześniej był próbowany tylko w garażu bez jazdy ( Musiało w czasie jazdy wypchnąć ewentualne bąble powietrza ).
Wszystko zaczęło działać prawidłowo po rozgrzaniu chłodnicy włączył się wentylator przy 108C.

Pozdrawiam i dziękuję za rady.
 
 
     
 maniex1974



Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Mariusz
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 16
Skąd: Rochester, GB
Wysłany: 4 Marzec 2014, 20:03   
   Moje auto: Vauxhall Corsa D 1.2 16V A12XER


gumimis napisał/a:
Cytat:
Płyn jest oryginalny...

Oryginalny płyn GM ma temp. wrzenia ok 136st wiec nie powinien gotować się przy 106st

ps. silniki a12xer oraz a14xer (taki mam ja) mają termostat (ten sam w obu modelach) wysterowany na otwarcie przy ok 108-110st

Czym zmierzyłeś tą temp gotowania - poprzez "test mode" czy jakąś inną metodą ??
Zapaliła się kontrola przegrzania układu chłodzenia ??


gumimis, czyli mam się nie niepokoić kiedy temp. płynu oscyluje w granicach 103-106 stopni w czasie normalnej jazdy?
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 4 Marzec 2014, 20:18   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cytat:
gumimis, czyli mam się nie niepokoić kiedy temp. płynu oscyluje w granicach 103-106 stopni w czasie normalnej jazdy?


To jest normalna temperatura parcy tych silników (z rodziny xer) - też mam taką temperaturę (choć miałem i wyższą :) i różne ASO udzielały mi różnych odpowiedzi, dlatego kontaktowałem się z Oplem w Niemczech - u mnie temp. wróciły do "prawidłowych po wgraniu przez ASO nowej wersji softu do komputera ).

Ważne jest aby układ chłodzenia był zalewny/uzupełniany oryginalnym płynem Opla (GM) bez domieszki wody. Dlatego odradzam jego kupowanie na allegro itp.
 
 
     
 maniex1974



Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Mariusz
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 16
Skąd: Rochester, GB
Wysłany: 5 Marzec 2014, 20:03   
   Moje auto: Vauxhall Corsa D 1.2 16V A12XER


gumimis napisał/a:
Cytat:
gumimis, czyli mam się nie niepokoić kiedy temp. płynu oscyluje w granicach 103-106 stopni w czasie normalnej jazdy?


To jest normalna temperatura parcy tych silników (z rodziny xer) - też mam taką temperaturę (choć miałem i wyższą :) i różne ASO udzielały mi różnych odpowiedzi, dlatego kontaktowałem się z Oplem w Niemczech - u mnie temp. wróciły do "prawidłowych po wgraniu przez ASO nowej wersji softu do komputera ).

Ważne jest aby układ chłodzenia był zalewny/uzupełniany oryginalnym płynem Opla (GM) bez domieszki wody. Dlatego odradzam jego kupowanie na allegro itp.


Co znaczy wróciły do prawidłowych? Czyżby wskazania kompa były błędne i w rzeczywistości jest ok 92 stopni C, czyli podobno optymalna temp. płynu? Becalowałeś za upgrade softu u Opla?
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 6 Marzec 2014, 20:25   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cytat:
Co znaczy wróciły do prawidłowych? Czyżby wskazania kompa były błędne i w rzeczywistości jest ok 92 stopni C, czyli podobno optymalna temp. płynu? Becalowałeś za upgrade softu u Opla?

To znaczy, że aktualnie temperatura po rozgrzaniu silnika oscyluje w przedziale 103-106st; a po zakupie auta dochodziły do 114 podczas stania w korku i zapalała się kontrolka ostrzegawcza
 
 
     
 maniex1974



Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Mariusz
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 16
Skąd: Rochester, GB
Wysłany: 6 Marzec 2014, 21:15   
   Moje auto: Vauxhall Corsa D 1.2 16V A12XER


gumimis napisał/a:
Cytat:
Co znaczy wróciły do prawidłowych? Czyżby wskazania kompa były błędne i w rzeczywistości jest ok 92 stopni C, czyli podobno optymalna temp. płynu? Becalowałeś za upgrade softu u Opla?

To znaczy, że aktualnie temperatura po rozgrzaniu silnika oscyluje w przedziale 103-106st; a po zakupie auta dochodziły do 114 podczas stania w korku i zapalała się kontrolka ostrzegawcza


Najwyższą, zaobserwowaną przeze mnie temp. była 108 st. , właśnie w korku i jak sobie przypominam było to latem. Także, myślę że na temat temp. w naszych silnikach, wyjaśniliśmy sobie chyba wszystko. Pozdrawiam.
 
 
     
 90tomash


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: tomek
Dołączył: 01 Maj 2015
Posty: 95
Skąd: Milicz
Wysłany: 30 Maj 2017, 09:20   
   Moje auto: corsa 1.4 100 KM


u mnie wymieniono termostat (1.4 A14XER) 2010 ROK.
W UKRYTYM MENU tepmeratura oscyuje od 101-2 do nawet 110 choc po kilku minutach jazdy usrednione to ok 104 - jechałem z klima
dziwi mnie to,ze takie sa temperatury jak wy piszecie, bo zawsze myślałem, ze 90 st w autach jest taka srednia
 
     
 Smart66


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Imię: Marek
Dołączył: 05 Cze 2017
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Czerwiec 2017, 19:51   
   Moje auto: Corsa 1.4


Może trzeba po prostu kupić nowy? Całkiem spoko części samochodowe sklep internetowy jest tu :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Nie działa termostat Corsa D 1,2 16V 2012r
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



W minionym tygodniu bardzo pomogła mi ta całodobowa auto pomoc z Lublina więc pomogę z czystym sumieniem ich polecić! pościel adamaszek
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.