Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:19
[1.4 44kW 8V C14NZ] Wypadajcy zapłon na biegu jałowym
Autor Wiadomość
 wielecky


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 15 Gru 2012
Posty: 1
Skąd: Tychy
Wysłany: 15 Grudzień 2012, 11:28   [1.4 44kW 8V C14NZ] Wypadajcy zapłon na biegu jałowym

Witam,
Posiadam samochód Corsa B z silnikiem C14NZ i LPG (2 gen)


Problem:
Przy pracy na wolnych obrotach wypadają mi zapłony na cylindrach (2, 4 )
Nowe świece, nowe przewody WN, przebieg 160k (pewnie więcej )

Opis:
3 miesiące temu strzelił mi gaz w kolektor wydechowy. Po tym wydarzeniu zrobiła się dziura w tłumiku (jest do teraz ) i zaczęło być słychać charakterystyczne "gulganie" z wydechu silnika podczas schodzenia z wysokich obrotów po przegazowaniu.
-
Po miesiącu Corsa pierwszy raz mi zgasła na drodze. Na postoju na światłach zaczęła nierówno pracować, a po ruszeniu i 500 m silnik zagasił się (nagle) i nie dało się go odpalić. Po wystygnięciu odpalił.
-
Wymieniłem świece na NGK, przewody WN markowe i byl spokój. Niedawno znowu zaczęła gasnąć (na rozgrzanym silniku), przy czym najczęściej po ~15 min odpalała znowu.
-
Ostatni raz po czymś takim przestała palić na wszystkie cylindry na stałe.

Po wizyciue u mechanika i mój komentarz:
-dobra kompresja cylindórw
-wyregulował źle ustawiony kąt wyprz.zapł.
-zalewanie świecy 2 i 4 na wolnych obrotach, wypada zapłon, silnik nierówno pracuje i słychać "gulganie" z wydechu, czuć benzyne, po przegazowaniu reszta cylindrów włącza się. Po zejściu obrotów znowu wypadają zapłony
-po wymianie na nowe świece problem znika na 10-20 minut; stare świece mają zapłon "na sucho" po wyjęciu z gniazda
-silnik traci olej 1dm3/1000km, ale cieknie tez z miski olejowej
-silnik jest wyeksploatowany ponad swój przebieg
-nigdy nie zaświecił się CheckEngine...


Wymiana cewki, aparatu zapłonowego, uszczelniacze zaworowe ?
Proszę kolegów którzy znają / mieli podobny problem o pomoc, komentarze...

Pozdrowienia
 
 
     
 scubzik



Informacje
lodzkie

Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 47
Skąd: Pabianice
Wysłany: 21 Grudzień 2012, 15:51   
   Moje auto: Nissan Sunny GA14DS+


może strzał uszkodził sondę lambda i zalewa , wymiana cewki chyba nic nie da bo tak to by był problem przy wszystkich cylindrach.
Uszczelniacze może - zrób próbę olejową i będzie wiadomo . .czy oliwa ucieka górą czy dołem .. choć jeśli kompresja jest good .. to raczej górą ..
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [1.4 44kW 8V C14NZ] Wypadajcy zapłon na biegu jałowym
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.