Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:19
Zamiana wtryskiwaczy-Ciekawe
Autor Wiadomość
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 15 Grudzień 2012, 13:02   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Wiesz przypuszczam ze Zasyfione wtryski bedą dawać błędne Sygnały to Też Mogą Pchać Benzyny więcej ... To się ma Jedno ku drugiemu jak najbardziej... A w Każdym razie tak mi się wydaje
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 15 Grudzień 2012, 14:37   

W sumie może i masz rację no różnie to czasem bywa...

Ale wie ktoś jak sprawdzić a nie czyścić wtryski w CB ? ? ?
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 16 Grudzień 2012, 09:51   
   Moje auto: ASTRA G


No widzę że temat się rozkręcił na dobre, to i ja dołożę swoje 3 grosze .
Yogi97037 chcesz jeździć taniej – to jedyną sensowną radą jest montaż lpg. Wymiana wtryskiwaczy nie wpłynie znacząco na spadek spalania.
Temat zmiany wtryskiwaczy przerobiłem rok temu w astrze z silnikiem Z16XE. Zatarł się jeden wtryskiwacz, pod ręką miałem całą listwę od starszej generacji silnika X16XE. Pytałem, szukałem informacji i kilku speców od opli czy tak można zrobić. Usłyszałem że jeśli numery są podobne to nie ma co się martwić - Heh dobre, tak wygląda oryginalny wtryskiwacz do Z16XE

a tak wtrysk od X16XE

Z wyglądu się różnią całkowicie: budową, ilością otworów wylotowych i odległością dyszy od tłoka (po zamontowaniu) też się różnią, a jednak po zmianie silnik pracuje bez zastrzeżeń, regularnie diagnozuję silnik – zero błędów, parametry w normie.
Odczucia subiektywne – jakby lepsza dynamika i mniejsze spalanie – jednak podejrzewam, że przyczyną takiego odczucia jest fakt, że mam porównanie do jazdy już z niesprawnymi poprzednimi wtryskami.
Poruszyliście temat czasu otwarcia wtrysków, ciśnienia itp. – nie będę tu wysnuwał hipotez na które nie mam poparcia. Jednak po wymianie wtryskiwaczy auto kulało na lpg. Szybka kalibracja czasu otwarcia wtryskiwaczy gazu pomogła. Przyczyna – nowe wtryski były wolniejsze od oryginałów, różnica rzędu milisekund. Jak na razie auto jeździ.
O wymianie wtryskiwaczy często słyszy się przy tuningu podnoszącym moc, tylko że tam wkładają wydajniejsze wtryski. Liczy się moc a nie koszty, dlatego powtarzam tylko lpg tu pomoże ciąć koszta.
Co do czyszczenia wtryskiwaczy, to śmiało rekomenduję środek STP doczyszczenia wtryskiwaczy dla aut z lpg – koszt w granicach 23 zł a poprawę zobaczysz już po kilku kilometrach. Słyszałem że jest firma, która wtryskiwacze czyści się w myjkach ultradźwiękowych ale to nie potwierdzona informacja.
Manual od Miliona spokojnie można zrobić żeby mieć pewność, ale tak jak tam zostało zaznaczone- uważaj na gumowe ringi – strasznie trudno dostać nowe i są cholernie drogie.
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 16 Grudzień 2012, 13:04   

No wiem że najlepiej założyć lpg ale czy nie można podyskutować? przecież jeśli dałoby radę to byłby to dość tani zabieg. Tak jak napisałem wyżej już stwierdziliśmy z chłopakami że nie bardzo ma to sens ;/


No tak tylko tu miałeś wymianę z 1.6 do 1.6 no i daje radę cały czas ale tak jak mówisz może masz takie wrażenie bo wcześniej już jeździłeś bez 1 wtrysku.

Znowu kolejna osoba która pisze o czyszczeniu wtrysków :D :D :D

ALE JAK JE SPRAWDZIĆ ? ? ? PANOWIE CO DA CZYSZCZENIE JAK NIE BĘDĄ POPRAWNIE DZIAŁAŁY TO JEST TAKIE ROBIENIE NA CZUJA....AA WYCZYSZCZĘ MOŻE BD LEPIEJ.
 
 
     
 jedras21xxx


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 89
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 16 Grudzień 2012, 16:07   

Co do sprawdzenia wtryskiwaczy czy poprawnie działają moim zdaniem dobra diagnostyka komputerowa podkreślam naprawdę dobra, nie jakieś fejsy i programy po 200 zł, oczywiście do tego jakiś poradnik do tego silnika, żebyś wiedział jaki jest czas otwarcia wtrysku, ilość wtryskiwanego paliwa na daną jednostkę czasu. Innego sposobu na sprawdzenie poprawnego działania wtryskiwaczy chyba nie znajdziesz przynajmniej ja tak myślę, jeśli ktoś ma większą wiedzę na ten temat niech mnie poprawi.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Zamiana wtryskiwaczy-Ciekawe
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.