Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:22
1.4 X14SZ odpalał i gasł teraz wogóle nie odpala
Autor Wiadomość
 fan_corsa_b


Informacje
Klub: Omega Klub
Wiek: 35
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 7
Skąd: zabrze
Wysłany: 6 Grudzień 2012, 22:02   1.4 X14SZ odpalał i gasł teraz wogóle nie odpala

Witam wszystkich jest to mój 1 post także proszę o wyrozumiałośc.
Tydzień temu kupiłem corse b 96r 1.4 X14SZ PB.
Wszystko pieknie fajnie auto super śmiga lecz dziś wracając do domu ponowna próba odpalenia kończyła się gaśnięciem silnika.
Odpalił i kręcił . Teraz to tylko kręci i już nie odpala.
Podłączyłem pod OS i wyskoczył P0200 błąd skasowałem i już nie ma no ale silnik się nie uruchamia. Pompa paliwa nie słychac żeby co kolwiek się działo- cisza.
Tyka coś przy prawym progu choćby przekaźnik - od pompy?
Co robić dalej , proszę o pomoc. Pozdrawiam
 
 
     
 jedras21xxx


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 89
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 6 Grudzień 2012, 22:50   

Kolego tam w prawym rogu przy progu z przodu tak jak piszesz masz sterownik i obok niego jest tez przekaźnik pompy paliwa, możliwe że musisz go sobie wymienić. Odkręcasz półkę pod schowkiem, następnie plastik z prawej strony i tam znajduje się przekaźnik. Jeśli masz taki przekaźnik podmień go sobie i będziesz wiedział w czym jest problem. Przekaźnik jest koloru fioletowego.
Ostatnio zmieniony przez jedras21xxx 6 Grudzień 2012, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 fan_corsa_b


Informacje
Klub: Omega Klub
Wiek: 35
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 7
Skąd: zabrze
Wysłany: 6 Grudzień 2012, 22:57   

Nie mam niestety na podmianę ale pojadę na szrot jutro i wezmę przekaźnik i pompę i po prostu potem oddam ;) . W samej obudowie pompy nie słychać kompletnie nic a nic.
 
 
     
 jedras21xxx


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 89
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 6 Grudzień 2012, 22:59   

Jeśli przekaźnik będzie uwalony pompa nie będzie się włączać.
 
 
     
 fan_corsa_b


Informacje
Klub: Omega Klub
Wiek: 35
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 7
Skąd: zabrze
Wysłany: 6 Grudzień 2012, 23:08   

aaaaa ;)
 
 
     
 darx1204



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: Lędziny
Wysłany: 7 Grudzień 2012, 11:07   

Panowie przecież wyraźnie pisze że przekaźnik pyka. Jak przekręcisz kluczyć na zapłon musisz słyszeć jak pompa się włącza słychać jak zaciąga paliwa, Przechodziłem to rok temu kręciłem aż aku padł i nic i potem szukałem dziury w całym okazało się że pompa padła, po wymianie odpalił bez szwanku.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 7 Grudzień 2012, 12:40   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Ja powiem wam ze w Jednej z Moich Cors mam Tak ze dopiero jak rozrusznik przekręci poraz pierwszy to pompa się zbroi i pompuje , przekaźnik tyka ... Jak Już miałeś podłączone auto pod kompa czemu nie zrobiłeś testu wymuszenia pompy ?? Sprawdził byś na wyłączonym silniku czy pompuje i jakie są wsakazania ;)

A Ponadto skoro auto kreci a nie pali sprawdź podstawy... Kable Świece Filtr powietrza.

Ja Miałem Upaloną Końcówkę kabla rozruchowego a tego na pierwszy rzut oka nie widać
 
 
     
 fan_corsa_b


Informacje
Klub: Omega Klub
Wiek: 35
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 7
Skąd: zabrze
Wysłany: 7 Grudzień 2012, 18:33   

wyciaglem stara pompe pod aku i nic nie dzialalo. pojechalem kupic nową podłaczyłem pod aku i działa. wsadziłem i nie pali nawet nie podawalo paliwa do silnika bo wyciaglem przewody i sucho , pojechalem po przekaźnik wymieniłem i bangla ;)
odpalil za 1 hehe
dzieki wszystkim
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » 1.4 X14SZ odpalał i gasł teraz wogóle nie odpala
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.