Przesunięty przez: Kaszubski
28 Marzec 2016, 16:10
ABS - 1,4-16V '98 - benzyniak
Autor Wiadomość
 Semy


Informacje
LPG: Nie
Imię: Robert
Wiek: 35
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 12
Skąd: Bytom
  Wysłany: 1 Grudzień 2012, 21:35   ABS - 1,4-16V '98 - benzyniak
   Moje auto: Corsa B; 98r.; 1.4 V16


Witam was wszystkich i od razu zadam wam zagadkę godną kamienia filozoficznego.

PRzygoda moja z ABSem zaczęła się dawno dawno temu, właściwie to nie mi a innemu kierowcy więc nie wiem jak to wtedy dokladniej było ale do rzeczy.

W obecnej chwili system ABS działa cały czas, przy każdym hamowaniu. To trwa przez jakiś czas, nie ma określonego jak długi bo czasem wyłącza się po pierwszym zakręcie, czasem po 20km dojechanych do pracy. Jak się wyłącza to kontrolna pomarańczowa ABS oświeca się i od tego momentu auto jest tak jak by bez ABSu.

Diagnoza? Było kilka
1. Pierścienie zliczające zniszczone - wymienione na nowe - nie pomogło
2. czujniki ABS - wymienione na nowe - nie pomogło
3. Niedokręcone "coś tam przy kole" (tak, wiem jak to brzmi ale tylko tyle mi powiedział poprzedni kierowca) - nie pomogło dokręcenie.

Na stacji diagnostycznej Opla stwierdzili że coś jest nie tak, bo po zadaniu predkosci 14km/h wszystkie koła poza prawym przednim pokazywały 14, a te jedno wachało się miedzy 13 a 15km/h

Mechanik sprawdził te koło od opony do łożyska i wszystko wygląda tak jak powinno, tz tak jak na tym lewym przednim jest.


Ma ktoś jakieś sugestie, bo ja obstawiam że w autko wszedł demon :złyy:
 
 
     
 nasze


Informacje
malopolskie

Imię: Kasia
Dołączyła: 07 Sie 2014
Posty: 2
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 26 Wrzesień 2014, 10:56   
   Moje auto: Opel Corsa B 1,4 16V Sport


Witam, mam pytanko bo od jakiegoś czasu zapala mi się kontrolka od ABS'u, i chodzi o to czy to może być np tylko ten czujnik, który jest przy kole czy mogą być jakieś poważniejsze powody?
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26 Wrzesień 2014, 18:34   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


nasze napisał/a:
Witam, mam pytanko bo od jakiegoś czasu zapala mi się kontrolka od ABS'u, i chodzi o to czy to może być np tylko ten czujnik, który jest przy kole czy mogą być jakieś poważniejsze powody?


Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie , podłącz autko pod komputer , wykonaj przejazd z odczytem parametrów i wszystko będzie jasne .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » ABS - 1,4-16V '98 - benzyniak
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.