Corsa B 1,2 16V 5D By Koron
Autor Wiadomość
 Koron



Informacje
Wiek: 31
Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 29 Listopad 2012, 20:30   Corsa B 1,2 16V 5D By Koron

MODEL: Corsa B
ROK PRODUKCJI: 1998 z grudnia :P
SILNIK: x12xe
UKŁAD DOLOTOWY: Seria
UKŁAD WYDECHOWY: Jeszcze dopiszę, wiem że środkowy i końcowy tłumik są zmieniane
ELEKTRONIKA: Elektryczne szyby, elektryczne wspomaganie, central, elektrycznie otwierane tylne drzwi oraz bagażnik
UKŁAD NAPĘDOWY: Seria
ZAWIESZENIE: Przód gwintowany, tył nie wiem, sprężynki twardsze
FELGI: Seryjne stalówki na zimę, alusy 13' na lato
OPONY: Nawet nie wiem, to co leży na feldze na ten sezon, na następny pewnie będzie coś większego
UKŁAD HAMULCOWY: Seria
ŚRODEK: Seria
CAR-AUDIO: Głośniki Infinity Kappa na półce, w przednich drzwiach kopułki oraz jakieś trójdrożne 16cm. Radio Blaupunkt Seattle MP57.
WYPOSAŻENIE: Jak wyżej, ele. szybki, wspomaganie, poduszka powietrzna, klima, centralny zamek z pilota
MODYFIKACJE:
- Reflektory Arteb clear
- Lusterka M3
- Przedni zderzak
- Przyciemniane szyby
- Tłumik (tylko wskoczę na kanał i edytuję)
- Gwintowane zawiecho i twardsze sprężynki
- Brak klamek w tylnych drzwiach oraz zamka i wycieraczki w klapie bagażnika
- Nakładki na pedały (także dopiszę firmę)

OPIS MOJEJ FURY - KRÓTKA HISTORIA:

Zakupiona 12.11.2012r. Powypadkowa, tzn. prawa strona przednie i tylne drzwi pogniecione oraz słupek z progiem trochę w środku, podłoga nie naruszona. Na chwilę obecną brak środków na naprawę także odkładam to na troszkę później, tzn. na wiosnę będzie zrobione :) Na razie słupek wybity na tyle ile potrafiłem, reszta poszpachlowana aby panom policjantom nie rzucało się w oczy ;) Oczywiście przy aucie trzeba trochę podłubać głównie sprawy stylistyczne, takie drobnostki które chciałbym zmienić, które nadają smaczek :) Silniczek jak widać 1,2 16V 65KM, uważam że w zupełności wystarcza corsiczce, przesiadam się z najuboższej wersji corsy b 1,2 8V 45KM i jestem mega zadowolony z komfortu jazdy tym wozidełkiem.

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ:

- Podgrzewane fotele (nie skóra oraz żadne inne fotele, te które w chwili obecnej tam siedzą, seria)
- Podgrzewane lusterka - Zrobione!
- Wyrzucenie z tylnej lampki okropnych diodek niebieskich oraz białych i wrzucenie tam noralnej żarówki która będzie ludzko świecić jak zrobiłem to z przodu. - Wrzucona lampka taka sama jak jest z przodu
- Chromowe ramki na zegary - Zrobione! Aczkolwiek będzie najprawdopodobniej poprawiane.
- Podświetlenie zegarów oraz pokręteł dmuchawy taśmami smd, oraz pokrętła włączania świateł.
- Alusy 15' z rantem
- Tuba do bagażnika
- Zderzak przód GSI z halogenami
- Short Shifter

Foteczki:








Fotki z telefonu, lepszej jakości będą z czasem

EDIT 30.01.2013

Tymczasowa zmiana zderzaka do póki nie sprzedam tuningowego i kupie GSI, może już troche obity ten gsi ale mnie się podoba i chce mieć halogeny ;)




EDIT 06.02.2013

Kilka dni temu coś mnie naszło żeby obniżyć sobie przód, w końcu po coś mam gwint. Szybko okazało się że z jednej strony nie był to najlepszy pomysł bo kosztowało mnie to sporo nerwów chodź z drugiej strony dobrze bo są zrobione. Kobieta która jeździła samochodem wcześniej jakoś mnie to nie dziwi ale nie potrafiła zadbać chyba w należytym stopniu o samochód no i amortyzatory wyglądały jak niżej... (głównie chodzi o gwint którego nie szło ruszyć). Z początku gwint przy nakrętkach był czyszczony szczotką drucianą i psikany wd40 mimo wszystko trzeba było tłuc w nie młotkiem i majzlem mimo wszystko było strasznie ciężko... Gdy puściły później było już chyba tylko z górki. Koniec pisania mała fotoprezentacja ;p















EDIT 14.02.2013

Końcówka z tłumika który przypadkiem przeszedł mi przez ręce, końcówka ucięta i wypolerowana, ponacinana i skręcona obejmą.






EDIT 16.02.2013

Ramki zegarów zrobione z folii aluminiowej, nie takiej zwykłej, mam rolke takowej folii która jest dużo grubsza, idealnie zrobione nie jest ale efekt w rzeczywistości jest lepszy, na zdjęciu wygląda to marnie, nie ma śladów pogniecionej folii, jest gładko.

Ostatnio zmieniony przez Koron 16 Luty 2013, 23:21, w całości zmieniany 11 razy  
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 29 Listopad 2012, 22:25   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


No nawet ładnie się prezentuje jedna z ładniejszych cors 5D, felgi zmienić i będzie gutt :gutt2:
ps. ja swoją corsę nabyłem 2 dni wcześniej 10.11
zbieram środki i też na wiosnę zaczynam działać. Życzę udanej jazdy i modyfikacji :D
<siema2>
 
     
 Peksior


Informacje
malopolskie

Wiek: 32
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Rabka
Wysłany: 30 Listopad 2012, 07:52   

strasznie podoba mi się tył (czysta klapa) w jaki sposób otwierasz bagażnik i jak sobie radzisz w zimie bez tylnej wycieraczki ?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 30 Listopad 2012, 10:11   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Może i Ja Coś skomentuje... 5 Drzwi po Modach to rzadkość wiec tu dla Ciebie pełen Podziw... Tył I Boki samochodu faktycznie dość dobrze się prezętują Choć Klapa jak dla mnie trochę za daleko idący Clear ma ale to Już kwestia Gustu...

Co do przodu Myślę ze Poliftowy zderzak z Corsy Byłby o wiele lepszy, w Porywach Jakieś Combi albo GSi ale tego za dużo..

Co Do Klapy bez zamka i Braku wycieraczki w 3D da się bez tego życ i nawet to Nie przeszkadza pod warunkiem ze Siłownik Klapy ma dość siły albo inwencja właściciela była odpowiednia i Klapa sama się nie zamyka...

Koło 15" przy 1.2 Może trochę obciążyć Auto ale Jeśli nie musi być szybkie to Będzie zacne ;)
 
 
     
 Koron



Informacje
Wiek: 31
Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 30 Listopad 2012, 12:12   

Bagażnik otwierany jest siłownikiem, poprzez przełącznik z środka, na klapie jest sprężyna także przy otwarciu bagażnika odskakuje on, dla ciekawych zrobię fotę. Z drzwiami muszę coś pokombinować bo tylko lekko się uchylają tak jakby drzwi złapały już zamek natomiast nie można ich otworzyć do reszty, najlepiej musiał bym zamontować także podobne sprężynki na drzwi aby odskakiwały po otworzeniu, oczywiście klamką z środka także drzwi można otworzyć. Jak radzę sobie w zimę? Jeszcze nie wiem, na pewno zakupię wazelinę techniczną na uszczelki by nie przymarzały, zobaczymy czy zda egzamin. Brak wycieraczki? Jeździłem corsą 3D i jak kolega wyżej pisze, właściwie wcale nie używałem tylnej wycieraczki, i w chwili obecnej jej brak mi nie przeszkadza, ogrzewanie tylnej szyby działa, a podczas jazdy myślę że śnieg do tylnej szyby kleić się nie będzie (nawet jeżeli, podgrzewanie), przed wyjazdem oczywiście cały śnieg usunąć z samochodu ręcznie. Mnie osobiście tylna klapa odpowiada, co do przedniego zderzaka, też myślałem nad jego zmianą, lubię mody ale delikatne (takie smaczki), zobaczymy co pokaże wiosna. Obawiałem się lusterek M3, strasznie małe szkła ale widać w nich o wiele więcej niż w oryginale.
 
 
     
 Peksior


Informacje
malopolskie

Wiek: 32
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Rabka
Wysłany: 30 Listopad 2012, 21:58   

Zderzak do z przodu moim zdaniem jest zacny, jedyny "tuningowy" który MOIM zdaniem świetnie pasuje do tego auta. ale wiadomo, każdy ma Swój gust. Nie rozumiem tej mani ze zderzakami od GSI...
 
 
     
 scubzik



Informacje
lodzkie

Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 47
Skąd: Pabianice
Wysłany: 30 Listopad 2012, 22:09   
   Moje auto: Nissan Sunny GA14DS+


Dla mnie osobiście zderzak to zło .. ale o gustach się nie rozmawia..
Z tą szpachlą to nie ma co przesadzać .. Jak była "walona" to potem sprawdzałeś czy trzyma geometrię? Czy była mierzona w odpowiednich punktrach bo jeśli słupek wlazł do środka to trochę "przyciąnął" albo dół albo górę . Brak klamek z tyłu fajna sprawa .. choć mi brakuje jakiegoś "detalu" na tylnej klapie .. np. fajnej blendy, albo choć przetłoczenia :) No i kombinuj lotkę , od razu wydłuży autko :)
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 1 Grudzień 2012, 17:05   

Zderzak z przodu i atrapę bym wymienił bo zalatuje mi trochę wiochą ;/ Tył auta naprawdę przyjemny jak dasz lotkę może nieco mniej widoczna będzie ta pustka na tylnej klapie ;)

Co do opcji drzwi bez klamek wiem coś na ten temat brat kiedyś miał taki bajer w aucie tylko nie miał wszystkich 4 klamek ;) Dbaj o to bo lubi się psuć ;p

No i oczywiście felga jakaś 15 jak mówisz i wtedy zacznie to fajnie wyglądać ;)

Pokrywa zaworów KOZAK

Czekam na relacje z jakichś poczynań względem nowego nabytku POZDRO :plff:
Ostatnio zmieniony przez Yogi97037 1 Grudzień 2012, 17:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Koron



Informacje
Wiek: 31
Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 1 Grudzień 2012, 17:07   

Tutaj panel o którym wspomniałem w opisie, myślałem że będzie wyglądało to ładniej i troszke się zniechęciłem, nie wiem czy będę go robił. Proszę nie myśleć że to prawie finalna wersja, bo to tylko szablon który i tak krzywo leży, na to przyszło by włókno szklane, później szpachla no i lakier. Myślałem aby między gałką zmiany biegów a radiem zrobić wnękę na telefon, mnie służy czasem jako nawigacja, ewentualnie coś otwieranego, po otwarciu ukaże się zapalniczka i w moim przypadku przełączniki otwierania drzwi, bagażnika, w przyszłości włącznik ogrzewanych lusterek oraz foteli. Do całości obowiązkowo podłokietnik.






[ Dodano: 27 Styczeń 2013, 17:23 ]
Jakoś nie potrafiłem zabrać się do tego "panelu" głównie z powodu tego iż tunel nie idzie centralnie po środku auta bądź pokrętła nawiewu na desce rozdzielczej nie są idealnie na środku, gdyby ktoś nie rozumiał o co chodzi poniżej foto. Jakąś wstawkę natomiast zapewne będę tam kombinował bo zawsze kiedy jadę włącze sobie yanosika i nie mam gdzie wsadzić telefonu...


(to nie mój samochód, zdjęcie z google)

Podgrzewane lusterka są już zrobione, początkowo chciałem mieć do nich osobny włącznik finalnie podłączyłem się pod ogrzewanie tylnej szyby. Co do podgrzewanych foteli na razie odpuszczę sobie bo nie jestem pewien czy nie wskoczą w sezonie fotele od gsi, a wtedy robota była by na marne... Do planów wskoczy chyba jeszcze short shifter ;) Lampka tylna ogarnięta, była tam zaślepa w którą były wsadzone diody, wyciąłem większy otwór w podsufitce i wsadziłem tam lampke z przodu tyle że wsadzona odwrotnie (część szersza ku tyłowi samochodu). Na wiosne na pewno będzie robiony bity prawy bok, konserwacja podwozia i zastanawiam się nad zmianą koloru ale to nic pewnego ;)

[ Dodano: 30 Styczeń 2013, 15:19 ]
Mały UP w pierwszym poście ;)

[ Dodano: 6 Luty 2013, 21:28 ]
Kolejny UP w pierwszym poście ;)

[ Dodano: 1 Marzec 2013, 15:28 ]
Niedawno wybierałem się na deske (snowboard) z kumplami no i troche ciężko było. Mianowicie dwie deski po ok 150 cm i musiało być złożone jedno oparcie z tyłu i przedni fotel dość mocno przysunięty do przodu, sanki w bagażnik i więcej miejsca tam nie było. Z tyłu dwie osoby na ciasno bo wiadomo ile miejsca w corsie z tyłu w środku no i kumpel z przodu z kolanami na desce rozdzielczej... Po tym wypadzie zaczynam mocno myśleć nad zmianą samochodu na coś większego ale to dopiero za jakiś czas... Pierw na pewno będzie zrobiona blacharka i bity bok + łożysko oporowe które słychać także corsa zostanie u mnie jeszcze przynajmniej na pół roku :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Corsa B 1,2 16V 5D By Koron
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.