Przesunięty przez: Kaszubski
23 Marzec 2016, 16:36
Gdzie czujnik temperatury powietrza dolotowego ? SilnikX14SZ
Autor Wiadomość
 mckolt


Informacje
podkarpackie

Wiek: 36
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 7
Skąd: Łańcut
Wysłany: 24 Listopad 2012, 16:32   Gdzie czujnik temperatury powietrza dolotowego ? SilnikX14SZ

Posiadam silnik X14SZ i nie mogę znaleźć w nim czujnika temperatury powietrza dolotowego. Po diagnozie komputerem odczyt tej temperatury wynosi u mnie non stop -32 stopni Celcjusza , bez względu na temp otoczenia. Nie wiem czy ma to związek, ale pali mi aż 10 l gazu na 100km. Moim zdaniem trochę dużo... Przewertowałem wszystkie strony w internecie w j polski ,angielskim i niemieckim w poszukiwaniu gdzie takowy czujnik może się znajdować z marnym skutkiem. Czujnik temperatury wody wiem gdzie jest, nawet przez pomyłkę go odkręciłem. Czujnika temperatury powietrza szukałem w kolektorze dolotowym za filtrem, przy wtryskiwaczu i w różnych innych miejscach z marnym skutkiem. W sprzedaży do silnika X14SZ są takie czujniki więc musi gdzieś tam siedzieć. Bardzo proszę posiadaczy corsę z silnikami X14SZ o pomoc w znalezieniu. Mile widziane fotki.
 
 
     
 tomaszstn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Listopad 2012, 17:11   



powinno Ci pomóc
 
     
 mckolt


Informacje
podkarpackie

Wiek: 36
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 7
Skąd: Łańcut
Wysłany: 24 Listopad 2012, 17:27   

Dzięki za odpowiedź. Ten rysunek widziałem i u mnie jest troszke inaczej. Ten schemat ukazuje silnik taki z wyglądu
http://www.corsa.ja.pl/img/x10xe.jpg

I niestety w moim nie ma tam nigdzie czujnika w miejscu jak na schemacie...

Tu jest pokazany X14SZ:

http://www.corsa.ja.pl/img/x14sz.jpg

Zastanawiam się czy w ogóle jest w tych silnikach ;)

Jest jakiś czujnik bądź coś innego przy wlocie rurek podciśnienia do plastikowej obudowy filtra powietrza ale nie wiem czy on odpowiada za pomiar temperatury. Myślę że nie, wygląda całkiem inaczej niż ten w sprzedaży.
 
 
     
 tomaszstn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Listopad 2012, 17:48   

Który rok masz tego auta? Szukam jeszcze gdzie indziej. W sumie spalanie na poziomie 10l gazu to raczej ok

[ Dodano: 24 Listopad 2012, 18:00 ]
A nie będzie to coś takiego?
http://www.opel-e-sklep.p...trza-p-971.html

Co prawda jest to w astrze ale może to tam gdzieś jest zamocowane.
 
     
 mckolt


Informacje
podkarpackie

Wiek: 36
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 7
Skąd: Łańcut
Wysłany: 24 Listopad 2012, 18:52   

Jutro popatrzę jeszcze raz ale na 99% tam nie będzie bo rozbierałem tą całą obudowę z rurami plastikowymi, przeglądałem wszystko dokładnie i nigdzie tam tego czujnika nie widziałem. Wydaje mi się, że powinien w granicach 7 spalać tym bardziej, że jeżdżę raczej na trasie . Jak nie miałem gazu założonego palił mi około 8 litrów benzyny albo więcej nawet. Jutro pojadę jeszcze do znajomego podpiąć pod inny kabel z oprogramowaniem typowo pod ople, sprawdzę czy też temperatura będzie taka sama.
 
 
     
 jedras21xxx


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 89
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 25 Listopad 2012, 12:51   

tomaszstn schemat, który jest w twoim poście jest do silnika X14XE lub X16XE. X14SZ nie posiada takiego czujnika.
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 25 Listopad 2012, 18:35   

skoro benzyny palił ci ponad 8 to nic dziwnego że gazu 10 pali ;)

Schemat podany wyżej jak najbardziej jest do X14XE czyli błędny do tego silnika...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Gdzie czujnik temperatury powietrza dolotowego ? SilnikX14SZ
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.