Przesunięty przez: Kaszubski
15 Marzec 2016, 11:36
Jakie wymiany zaraz po zakupie Corsy B?
Autor Wiadomość
 blaszczu


Informacje
lodzkie

Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Listopad 2012, 00:14   Jakie wymiany zaraz po zakupie Corsy B?

Witam!

Tak jak w temacie - co warto wymienić zaraz po zakupie Corsy B. Myślałem o wymianie:

1)Olej
2)Filtr oleju
3)Filtr paliwa
4)Filtr powietrza
5)Płyn chłodniczy
6)Kompletny rozrząd
7)Świece

Warto pomyśleć o czymś jeszcze?

Czy w Corsach B były filtry kabinowe? O co warto zadbać zaraz po zakupie w tych Corsach, na co zwrócić szczególną uwagę?

Z góry dzięki za pomoc.
Pzdr, Błaszczu :piwko:
 
 
     
 tomaszstn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Listopad 2012, 00:30   

W CB jest filtr kabinowy, trzeba rozebrać podszybie.
Do w/w rzeczy dołożyłbym płyn hamulcowy. Nie wiem z którego roku masz corsę ale jeśli posiadasz aparat zapłonowy to jeszcze kopułkę i palec. Wg mnie nie warto na tych rzeczach oszczędzać i kup sobie jak najlepsze zamienniki.

PS: Przy wymianie rozrządu oczywiście wymień termostat, simmering na wale oraz uszczelki pod pokrywą i miską, może się też zdarzyć że będziesz musiał wymienić pompę oleju ( ja tak miałem ponieważ gwinty były pozrywane i nie dało się miski dokręcić )
 
     
 blaszczu


Informacje
lodzkie

Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Listopad 2012, 00:47   

Corsa jest z 97 r. Dzięki za rady kolego, dopisuję to do listy niezbędnych rzeczy tym bardziej, że chcę zrobić raz i śmigać jak najdłużej bezawaryjnie :)
 
 
     
 tomaszstn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Listopad 2012, 00:51   

Najdroższy rozrząd wraz z termostatem i uszczelkami. Reszta już jest do strawienia. Zrobisz raz a masz spokój na długi czas, jak to mówią :)
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 21 Listopad 2012, 16:51   

Jak dla mnie to grubo przesadzone niby po co wymeniać
kopułkę, palec, termostat, simmering na wale oraz uszczelki pod pokrywą i miską, pompę oleju

Skoro być może te elementy są w dobrej kondycji i jeszcze długi czas posłużą? ? ? bez sens jakiś

filtry płyny olej rozrząd rozumiem po zakupie samochodu taki mały przegląd zrobić bo nie wiadomo co tam jest i ile czasu jeździło więc to bardzo rozsądne.

ale to co ty napisałeś mija się z celem w ogóle...najlepiej to jeszcze żeby ze 2 tłoki wymienił i 3 panewki...
 
 
     
 tomaszstn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Listopad 2012, 14:33   

Bo jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie o mechanice to w życiu byś nie napisał tego co napisałeś. Nigdzie też nie napisałem że musi wymieniać pompę oleju. Czytaj uważanie, chyba że tego Cię nie nauczyli w szkole. Co do termostatu to jest on zabudowany pod rozrządem i jak za miesiąc padnie to zaś go czeka wymontowanie całego rozrządu. Takie rzeczy jak uszczelki to zawsze się wymienia, nigdy się nie zakłada starych.
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 22 Listopad 2012, 15:05   

barani łbie co do mechaniki nie bede z tobą dyskutował bo widzę że jesteś na innym poziomie typowo teoretyczno forumowym tak zwany jeb..-teoretyk który siedzi w domu i oczytał sie i gada tylko...do tego bez pojecia heh...

Idąc twoim tropem niech wymieni sobie jeszcze wszystkie końcówki drążki przeguby wahacze tuleje tarcze a no i jak tarcze no to i klocki ;) ;) ;) aaa i nie zapomnij jeszcze po tym wszystkim jechać i zapłacić 70 pln za ustawienie geometrii.

Ciekawe po co ma wymieniać uszczelniacz wału? po co ma odkręcać miskę oleju? po czym bd musiał wymienić uszczelkę? po co termostat który jest dobry? może niech wał korbowy i wałek rozrządu sobie wymieni bo też są na rozrządzie. Ciekawe na co kopułkę i palec rozdzielacza który jest dobry i jest ok? no ciekawe człowieku weź się w ogóle zastanów a nie pół samochodu każesz chłopakowi wymieniać, nie wiadomo po co ma się wpędzać w koszta.

To są własnie porady takich farmazoniarzy jak ty
 
 
     
 tomaszstn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Listopad 2012, 16:16   

Po pierwsze to ja Cię nie obrażam a po drugie nie wiesz co robię i czym się zajmuję więc nie komentuj. Po trzecie jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie na temat tego silnika to sam byś się uśmiał z tego co napisałeś. Sądząc po poziomie Twoich wypowiedzi i kulturze osobistej przydałoby się wreszcie skończenie podstawówki bo edukację zakończyłeś chyba na I klasie.
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 22 Listopad 2012, 17:06   

chłopaku co ty się tak szczycisz tą edukacją ? co skończyłeś dzienną socjologie czy coś w tym rodzaju? nie będę tu z tobą dyskutował na temat mojej szkoły bo to nie na moim poziomie nie interesuje mnie czy skończyłeś studia czy jesteś po podstawówce a ode mnie wyj.... bo byś się jeszcze zdziwił co do szkoły do jakiej chodzę. A kultura do takich jak ty niestety taka musi być i trzeba tępić takich pseudo mechaników-wymieniaczy-monterów i ich złote rady.

I skończ już tą swoją niefortunną wypowiedź bo nawet nie chce mi sie więcej pisać na twój temat i zaśmiecać tym forum.

Powtarzam:

1. Nie ma najmniejszego sensu odkręcanie miski olejowej i pokrywy zaworów po to by później wymieniać uszczelkę skoro jest w porządku.

2. Kopułka i palec rozdzielacza kompletna głupota skoro silnik pracuje w porządku.

3. Uszczelniacz na wale korbowym również bez sensu skoro jest szczelny

4. Termostat także bym pozostawił skoro nie ma z nim najmniejszy problemów i silnik osiąga temperaturę bez żadnych trudów oraz nie grzeje się.

blaszczu nie wymieniaj połowy samochodu tylko zrób przeglądzik po zakupie i porób podstawy a nie to czego nie potrzeba
 
 
     
 blaszczu


Informacje
lodzkie

Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Listopad 2012, 15:30   

Panowie wyluzujcie, no stress ;)

Przegląd pójdzie na start po odebraniu samochodu obowiązkowo :)
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 24 Listopad 2012, 19:54   
   Moje auto: Porshe 911


Temat zgłoszony przez użytkowników do moderacji.
Wojtek wlepił dwóm Panom po punkciku. jednemu 1 drugiemu 2.
Offtop i kultura osobista. panowie zachowujecie się jak na dyskotece... (szkolnej)
Temat zamykam - punkty nałożone słusznie. :zamykam:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne » Jakie wymiany zaraz po zakupie Corsy B?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.