Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:18
Opel Corsa C - powrót do fabrycznego radia.
Autor Wiadomość
 mstechno


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 4
Skąd: Słupca - Poznań
Wysłany: 20 Listopad 2012, 21:17   Opel Corsa C - powrót do fabrycznego radia.

Witam forumowiczów. To mój pierwszy post, proszę więc o wyrozumiałość.
Jestem szczęśliwym posiadaczem Corsy C z 2004 roku. Auto kupione w sierpniu od handlarza. Na stanie mam jakieś badziewne radio, które sprawia mi ciągle problemy. Proszę doświadczonych użytkowników o poradę:
1. Czy w modelu z 2004 roku można zainstalować fabryczne radio z mp3, np:
allegro.pl/opel-corsa-c-combo-meriva-radio-cd-30-i2800268399.html
2. Chcę do tego zainstalować kierownicę multifunkcyjną, wiem, że do tego zestawu muszę zainwestować jeszcze w odpowiednią taśmę do airbagu. Czy trzeba dodatkowo przeprogramować komputer czy wystarczy tylko odpowiednio podłączyć w/w sprzęt?
3. Znajomy na siłę namawia mnie na instalację poniższego radia:
http://allegro.pl/opel-co...2784205777.html
wydaje mi się, że to radio jest z Corsy D, czy istnieje szansa na jego zainstalowanie?
Za pomoc z góry dziękuję!
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Listopad 2012, 16:01   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


JEśli masz model po FL jest spora szansa że będzie można zainstalować CD30 mp3
Jeśli nie to CD30.
Łatwo to poznać po kostce w pojeździe, radio z mp3 ma inną kostkę niż model bez mp3

Pytanie jaką masz tam kostkę, czy coś pokręcone/pozmieniane do tego "badziewne radio"

Pkt3. odpada chyba, że znajomy zasponsoruje radio koszty zabawy bo pewnie i tak nie podejdzie
 
 
     
 mstechno


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 4
Skąd: Słupca - Poznań
Wysłany: 21 Listopad 2012, 17:26   

Dziękuję za odpowiedź.
Posiadam wersję po lifcie z 11.2004.
Co do kostki podłączenia radia - szczerze mówiąc jeszcze tego nie sprawdziłem. Zostawiłem sobie to jako misję na wolny weekend.
Co do instalowania radia od corsy D - odpuszczam temat. Przerost formy nad treścią.
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Listopad 2012, 00:22   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Będziesz potrzebował do zakupu najlepiej radio "wylogowane" z auta w którym jeździło.
Jeśli masz wyświetlacz w swoim aucie potrzebujesz kody do "zalogowania" nowego radia do auta. Kody powinieneś mieć na "Car Pass"
Dobrze gdybyś namierzył w twojej okolicy kogoś z OP-COM lub Tech2 do podłacząnia radia.
Ewentualnie szukaj zestawu Radio + wyświetlacz (musi być z 1 fury) i wkręcaj do auta powinno ładnie chodzić bez logowania/programowania.

Jeśli chcesz poszaleć zamiast radia CD30 p3 z Corsy D, poszukaj np. radia CD70 Navi + większy graficzny wyświetlacz, będzie fabryczna navi w furze, z tym że to sporo większe koszty.

Sterowanie z kierownicy ja by odpuścił. Wszystkie funkcje w radio są w zasięgu ręki, robić demolkę fury po to aby uzyskać regulację głośności z kierownicy czy przeskakiwanie pomiędzy ścieżkami na cd lub stacjami radiowymi niewiele zyskujesz.
 
 
     
 mstechno


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 4
Skąd: Słupca - Poznań
Wysłany: 22 Listopad 2012, 17:29   

"CD70 Navi + większy graficzny wyświetlacz" hm... szczerze mówiąc kusząca alternatywa, ale jeśli się nie mylę wymaga też wymiany obudowy wyświetlacza. Muszę to przemyśleć.
Na razie będę "zbierał siły i środki" i zbroił się w wiedzę.

Co do wymiany kierownicy - ta którą posiadam jest w dobrej kondycji, ale mam możliwość taniego nabycia tej z multifunkcją. Generalnie wymiana kierownicy nie wydaje się skomplikowana, grunt, żeby uważać na airbag.
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Listopad 2012, 00:33   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Te plastiki obudowy wyświetlacza kosztują w ASO ok. 75 zł jeśli dobrze pamiętam
 
 
     
 darkb


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Darek
Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 13
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 23 Luty 2014, 20:00   
   Moje auto: Corsa C 1,2 , 75KM, 2000r


koledzy a wiecie może jakie powinno być radio w Corsie C z 2000 roku , miejsce na radio jest małe i standardowych rozmiarów .chciałem wymienić moje aktualnie włożone jakieś chińskie radyjko na radio oryginalne lecz nie wiem jaki powinien być tam włożony model
 
 
     
 matii08


Informacje
Imię: Mati
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 11 Marzec 2014, 02:28   
   Moje auto: Corsa C 1.7 DTI


Ja mam corse z 2001 i mam takie radyjko cdr 2005 więc chyba będzie te same
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa C » Opel Corsa C - powrót do fabrycznego radia.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



Wino wytrawne
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.