Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:24
Hamulce dziwny problem
Autor Wiadomość
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 17 Listopad 2012, 14:14   Hamulce dziwny problem

POMOCY ! ! ! !
Witam otóż mam dziwny problem z hamulcami w Corsie B 1.4 16V wersja Sport. Od zawsze odkąd pamiętam diagnosta na przeglądzie mówił że na przedniej osi jest dość znaczna różnica w sile hamowania. miałem dość miękki pedał hamulca ale dobre hamowanie które zaczynało się w połowie skoku pedału hamulca, miałem to odpowietrzać bo czułem jakby były zapowietrzone ale jakoś nigdy nie miałem na to czasu bo byłem pewny że przyczyna tkwi w tym i to nic poważnego. Ostatnio zrobiło się tak że pedał jest strasznie miękki a hamowanie rozpoczyna się gdy pedał juz praktycznie depcze do podłogi.
Dziś pojechałem z kumplem odpowietrzyliśmy układ w zasadzie nie było widać pęcherzyków powietrza może troszkę ale ten zabieg nic nie dał jak było tak jest! płyn nie ubywa pedał miękki i co tu może być ? ? ? Pompa ? Serwo ? jak myślicie?

Dodam jeszcze że wiem iż w corsie jest układ hamulcowy typu X czyli powinno się odpowietrzać: prawy tył-lewy przód-lewy tył-prawy przód i tak też zrobiliśmy z pominięciem lewego tyłu gdyż odpowietrznik miał objechaną główkę.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 17 Listopad 2012, 15:26   
   Moje auto: AG Z14XEP


może warto też przy okazji tego odpowietrzania wymienić płyn hamulcowy na nowy (producenci zalecają wymianę co 2 lata, a z Twojego opisu wnoszę że troszkę czasu nie było nic ruszane...)
na pewno nie zaszkodzi też:
- Czyszczenie cylinderków, prowadnic z przodu.
- No i ja bym wymienił tą objechaną główkę lub cały cylinderek.
dopiero po tym bym szukał czegoś w pompie itp chociaż patrząc na ceny to za 150 zł możesz spokojnie dostać nową a za 50 używkę, z tym że ja osobiście wybrałbym nową
- Może być też gdzieś wężyk hamulcowy zaciśnięty.
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 17 Listopad 2012, 16:10   

tzn tak wymiana tej główki ewentualnie w celu odpowietrzenia tego koła bo ona sama z siebie napewno nie prowadzi do tego że pedał jest miękki.

Płyn masz rację zmienię ale czy to mogłaby być przyczyna ? ? ?

Znowu żeby wyczyścić cylinderki trzeba je rozbierać znowu cały układ zapowietrzony a jakby cylinderki stały to pedał raczej miękki by nie był nie sądzisz?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 17 Listopad 2012, 16:20   
   Moje auto: AG Z14XEP


Yogi97037 napisał/a:
Płyn masz rację zmienię ale czy to mogłaby być przyczyna ? ? ?

stary płyn mógłby wpłynąć w pewnym stopniu na miękkość pedała, ale jego wymiana na nowy nie uczyni na pewno hamulców tak twardych że przytkniesz nogą i stoisz ;)

Yogi97037 napisał/a:
Znowu żeby wyczyścić cylinderki trzeba je rozbierać znowu cały układ zapowietrzony a jakby cylinderki stały to pedał raczej miękki by nie był nie sądzisz?

z kolei cylinderki mogłyby wpływać na nierówność brania hamulców - przynajmniej przy lekkim hamowaniu.

posprawdzaj przewody i jeśli są ok, to ja bym pojechał z wymianą pompy i to co pisałem wcześniej. nową pompę do 150zł bez problemu powinieneś znaleźć. Wymienisz na nowe i wtedy wiesz co masz.
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 17 Listopad 2012, 17:12   

No rozumiem o co ci chodzi że warto zmienić

Więc zacznę od wymiany płynu i wymany tego odpowietrznika a następnie odpowietrzę dokładnie cały układ zobaczymy co z tego będzie ale szczerze mówiąc wątpię by to przyniosło jakieś rezultaty...
 
 
     
 tomaszstn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Listopad 2012, 22:50   

Sprawdź tak, jak wyłączysz silnik i podpompujesz pedałem hamulca to czy pedał rośnie do góry? I jeszcze jedno gdy wtedy trzymasz naciśnięty a odpalisz auto to czy Ci się zapadnie. Jeśli tak to serwo działa prawidłowo. Też myślę że skończyła Ci się pompa ale tak jak już kolega wyżej zauważył wymień płyn, dobrze odpowietrz. Sprawdź tylne cylinderki, bo może masz tam jakieś nieszczelności.
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 18 Listopad 2012, 00:44   

serwo przy takiej próbie działa
ale przecież gdyby były nieszczelne cylinderki płyn by ubywał chyba?
 
 
     
 tomaszstn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Listopad 2012, 17:27   

Może się delikatnie pocić, nawet nie zauważysz różnicy ale to dopiero zobaczysz jak rozbierzesz. Też myślę że może to być pompa ale przed kupnem wolałbym wszystko rozebrać na części, wyczyścić, wymienić co uszkodzone na oko a potem dopiero te droższe rzeczy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ hamulcowy » Hamulce dziwny problem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



wino czerwone półsłodkie
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.