Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:17
[CC 1.2] Długie czasy wtrysków - przepływomierz, lambda?
Autor Wiadomość
 markos17


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Gdynia
Wysłany: 16 Grudzień 2012, 19:42   [CC 1.2] Długie czasy wtrysków - przepływomierz, lambda?

Moja Corsa C (1.2 55kW 16V Z12XE) ma instalacje gazową (STAG 4).
W weekend pojechałem na przegląd gazu i gościu zauważył, że na benzynie mam za długie czasy wtrysku (bodajże ok.6ms).
Ustawił mi mapę gazu tymczasowo, pod te wartości z benzyny, ale jak to zrobię, to mam pojawić się ponownie.
Według niego, najprawdopodobniej jest to przepływomierz (czyszczenie, ew. wymiana) bądź lambda.

Dzisiaj jadąc zapaliła mi się kontrolka Check Engine. Mam interfejs, więc sprawdziłem błędy w OP-COM:

Total number of fault codes: 4

P0300 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
(08) - Not present

P0301 - Cylinder 1 Misfire Detected
(08) - Not present

P0130 - O2 Sensor Circuit Low Voltage (Bank 1 Sensor 1)
(04) - Not present

P0170 - Fuel Trim Malfunction (Bank 1)
(09) - Present


Skasowałem je wraz z mapą benzyny. Włączyłem też nagrywanie wartości na odcinku ok.10km. Nie jestem specem od diagnostyki, ale wydaje mi się, że przypływomierz powietrza (Mass Air Flow Sensor) ma za duże wartości (normalnie 9 lub 18kg/h, momentami skakało nawet do ok.54kg/h).

Lambda też się dziwnie zachowuje, bo napięcie mocno skacze. Przy czym, wydaje mi się że może mieć na to wpływ mapa LPG.
Tutaj zamieszczam plik z danymi:
Plik z OP-COM

Będę wdzięczny, jeśli ktoś kto się na tym zna, pomoże mi wyciągnąć wnioski, co trzeba zrobić w corsince :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.