Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:17
Problem z obrotami...
Autor Wiadomość
 smazik


Informacje
malopolskie

Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 2
Skąd: Andrychów
Wysłany: 1 Listopad 2012, 20:33   Problem z obrotami...

Witam. Mam problem z obrotami oraz głośną pracą silnika. Przy naciskaniu gazu( szybko), samochód nie zbiera się tak jak powinien (są tak jakby przerwy w mocy). Na zegarze wyskoczyła żółta lampka z silnikiem. Bylem u mechanika, jednak on nie jest pewny co to jest, a ja nie mam zamiaru płacić za robienie czegoś niepotrzebnego. Obroty silnika także spadają do 0,5-0,75. Ostatnio miałem robiony serwis i wszystkie filtry, oleje, świece zostały wymienione. Ja osobiście nie znam się na samochodach. Prosiłbym serdecznie o jakąś podpowiedź abym nie musiał wydawać niepotrzebnie pieniędzy. Dziekuję
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 1 Listopad 2012, 23:57   Re: Problem z obrotami...

smazik napisał/a:
Przy naciskaniu gazu( szybko), samochód nie zbiera się tak jak powinien (są tak jakby przerwy w mocy).


Dokładnie po tym co napisałeś śmie twierdzić iż problem leży po stronie wysłużonych już kabli zapłonowych (tych od świec) gdyż podobny problem przerabiałem swego czasu w Calibrze i wymiana tych że kabli dał bardzo pozytywny skutek a jak by nie patrzeć już zimno na dworze także pewnie kable robią małe zwarcie.
Co do problemu że głośno chodzi to pierwsze co wykonaj to sprawdź stan oleju gdyż jak jest go mało to silnik dość specyficznie i głośno chodzi tj. klekocze. Jeśli olej wporządku może zawory.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Listopad 2012, 00:27   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


pokemon napisał/a:
smazik napisał/a:
Przy naciskaniu gazu( szybko), samochód nie zbiera się tak jak powinien (są tak jakby przerwy w mocy).


Dokładnie po tym co napisałeś śmie twierdzić iż problem leży po stronie wysłużonych już kabli zapłonowych

Rzecz w tym że silnik nie ma kabli zapłonowych, ma natomiast listwę z zespołem cewek.
Jeżeli kontrolka check daje o sobie znać a mechanik nie jest w stanie poprawnie odczytać błędów i zdiagnozować usterki, to podjedz do innego fachowca który będzie potrafił określić co jest nie tak.
Bez podania błędnych kodów raczej nikt na forum nie będzie potrafił udzielić jakiejkolwiek sensownej porady.
 
 
     
 smazik


Informacje
malopolskie

Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 2
Skąd: Andrychów
Wysłany: 22 Listopad 2012, 08:30   

Byłem u mechanika. Od razu powiedział mi ze to przez łańcuch i jest on do wymiany. Z kodów wyszło ze sonda lambda. Samochód ma przejechane 87 tys mil wiec trzeba chyba wymienić ten rozrząd, dodam ze pompa wody była wymieniana. Dziwi mnie to że go tak dusi przy wciskaniu pedała gazu, tak jakby któryś z zaworów nie pracował, jakby miał połowę mocy.A jeszcze ciśnienie na świecach jest za niskie.Co o tym myślicie? A i jeszcze jedno, po wizycie u tego mechanika , zaczęło mi szwankować podświetlenie radia i lewy kierunkowskaz (zaczął szybciej migać), może to wynikać ze złego odłączenia komputera?

P.S. Im dłużej pracuje silnik( jest cieplejszy tym chodzi głośniej i gorzej( obroty niżej spadają)). Po włączeniu silnika obroty są ok, dopiero po pierwszej zmianie biegu zaczynają spadać.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Problem z obrotami...
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.