Przesunięty przez: west
4 Kwiecień 2013, 09:39
[ Corsa B] Swap z 1.2 8v na x16xe
Autor Wiadomość
 dziki42


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: wwa
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
  Wysłany: 26 Październik 2012, 00:21   [ Corsa B] Swap z 1.2 8v na x16xe

Proszę o pomoc w związku z swapem 1.2 8v na x16xe gsi :D

- Czy cos bedzie pasowac z 1,2 ???

-Co przydało by się do niego dokupić ?

-Jak będzie ze skrzynia biegów czy bedzie pasowac czy nie bardzo ?
:zyzio:
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 16 Lipiec 2016, 16:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26 Październik 2012, 00:45   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Skrzynia podejdzie jednak przełożenia moim zdaniem będą zbyt krótkie, półosie są takie same .
Silnik powinieneś zakupić kompletny razem z wiązką , sterownikiem silnika , i kompletnym immobilizerem jeśli występuje.
Warto też zaopatrzyć się w lepsze hamulce (polecam montaż wentylowanych tarcz rozmiar 256 od kadetta gsi wraz z kompletnymi zaciskami) , zestaw tłumików od corsy gsi, dobrze było by zainwestować również w jakieś lepsze amortyzatory. ;)
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Październik 2012, 12:53   

dziki42,

Moim zdaniem nie robił bym swapa na silnik x16xe czyli eco tec bo to nie warto a i tak zadbanego silnik nie poszukasz. Moja rada to szukaj silnika z Calibry c20ne to ten 8V 115KM, który jest mało awaryjny, a części dostępne u każdego handlarza gaćmi za parę drobnych. Także przemyśl to bo decyzja dość poważna a w czasie zmiany silnika itp zapewne wyskoczą nieprzewidziane koszty xD .
 
 
     
 dziki42


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: wwa
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 26 Październik 2012, 15:24   

pokemon napisał/a:
dziki42,

Moim zdaniem nie robił bym swapa na silnik x16xe czyli eco tec bo to nie warto a i tak zadbanego silnik nie poszukasz. Moja rada to szukaj silnika z Calibry c20ne to ten 8V 115KM, który jest mało awaryjny, a części dostępne u każdego handlarza gaćmi za parę drobnych. Także przemyśl to bo decyzja dość poważna a w czasie zmiany silnika itp zapewne wyskoczą nieprzewidziane koszty xD .



to zamias tego 8v (c20ne) to bym wsadzil (c20xe) ;) ))
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Październik 2012, 22:58   

dziki42 napisał/a:
to zamiast tego 8v (c20ne) to bym wsadził (c20xe) ;) ))


To już bardziej zaawansowanych silnik i niby bardziej wadliwy ale równie dobry i z częściami nie ma problemów. Jednakże ten ma 150KM więc roboty będzie lekko więcej choć Ty i tak zmieniasz z 1.2 także jak wymieniać to wszystko aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Październik 2012, 16:23   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Przeróbki na c20ne i c20xe wymagają sporego nakładu pracy i nie mało gotówki , sam pod maską mam spory motor i mogę coś o tym powiedzieć.
X16XE wchodzi pod maskę na seryjnych gratach i nie wymaga żadnych modyfikacji, każdy detal do zawieszenia lub podłączenia silnika można kupić w oryginale i taka jest subtelna różnica ;)

Wracając do c20ne, załączam link ze sprawdzonym manualem, wszystko opisane krok po kroku jak wykonać taki swap aby wszystko działało jak należy : http://www.corsa-novatuning.nl/uk/PartsB8v.htm
 
 
     
 dziki42


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: wwa
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 30 Październik 2012, 00:33   

yosh napisał/a:
Przeróbki na c20ne i c20xe wymagają sporego nakładu pracy i nie mało gotówki , sam pod maską mam spory motor i mogę coś o tym powiedzieć.
X16XE wchodzi pod maskę na seryjnych gratach i nie wymaga żadnych modyfikacji, każdy detal do zawieszenia lub podłączenia silnika można kupić w oryginale i taka jest subtelna różnica ;)

Wracając do c20ne, załączam link ze sprawdzonym manualem, wszystko opisane krok po kroku jak wykonać taki swap aby wszystko działało jak należy : http://www.corsa-novatuning.nl/uk/PartsB8v.htm




czyli jak bym wsadzil 1.6 to skrzynia itd bedzie pasowac tylko zawias by sie przydalo zmienic wieksze tarcze rtoszeczke ?:) bo jak widze to z 2.0 to trosze wiecej bedzie roboty
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31 Październik 2012, 09:45   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Dokładnie tak, cała reszta będzie pasować.
Pamiętaj aby silnik zakupić ze sprzęgłem, ,w jednostkach od 90km. i więcej sprzęgła były znacznie mocniejsze, twoje seryjne sprzęgło nie wytrzyma.
Zawias na pewno warto choć troszkę obniżyć no i zamontować jakiś twardszy amortyzator.
Co do hamulców, oryginalnie w corsie GSI montowano wentylowane 236,
zestaw od kadetta GSI (rozmiar 256) z pewnością łatwiej będzie kupić no i skuteczność hamulców znacznie wyższa.
Do takiej modyfikacji potrzebne będą kompletne zaciski , tarcze i klocki , zestaw pasuje w miejsce seryjnego bez żadnych dodatkowych przeróbek. ;)
 
 
     
 dziki42


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: wwa
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 31 Październik 2012, 11:19   

A z tego mojego silnika ile da się koni wycisnąć ;>?
 
 
     
 - Wolf! -



Informacje
podkarpackie

Imię: Tomek
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 19
Skąd: Rymanów Zdrój
Wysłany: 3 Kwiecień 2013, 21:08   
   Moje auto: Corsa B 1.2i


Witam,
również mam u siebie w Corsie silnik 1.2i, a od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie swap na 1.4 16v albo na 1.6 16v.
Zupełnie niespodziewanie trafiłem wczoraj w okolicy na corsę 1.4 8v na kopułce. Samochód ma podwozie jak sito, ale silniczek chodzi jak w zegarku, nie widać żadnych wycieków. Samochód do wzięcia po cenie złomu i tu moje pytanie czy przekładka z 1.2i na 1.4 to gra warta świeczki czy może szkoda sobie głowę zawracać?

Rozumiem, że moc nie wzrośnie jakoś szałowo, ale kuszą mnie niskie koszta zakupu tego samochodu.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Kwiecień 2013, 00:34   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Kupując całe auto nie będzie niespodzianek z brakiem jakiejś części , więc patrząc z tej perspektywy wygląda to korzystnie.
Moc wzrośnie nieznacznie , z 45km na 60km , moim zdaniem gra nie warta świeczki , jeśli jednak 60km zaspokoi twój apetyt to może i warto się zastanowić .
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 4 Kwiecień 2013, 08:14   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


- Wolf! -, Jeśli Twoja jednostka jest zdrowa to nie warto się bawić w swap na 60 Koni.. Co prawda nie ma dużo przerabiania ale chyba nie opłaca się;) choć z Drugiej Strony Masz tam 60 zdrowych koników wiec Autko Trochę ożyje (TROCHĘ) a do tego Zwróci się w większej części sam Swap jak wyciągniesz z niej to co nie zgnite i sprzedasz..
Znów Szukanie 1.4 czy 1.6 Uważam za spore ryzyko większość to teraz mocno katowane jednostki... Prędzej poszukał bym już 8V 2.0 Silnik Trwały raczej bez awaryjny tylko więcej Pracy przy nim...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » SWAP - zmiany i modyfikacje silników » [ Corsa B] Swap z 1.2 8v na x16xe
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



https://wino-sklep.pl
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.