Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:15
Problem , szarpanie, przygasanie gdy zimny
Autor Wiadomość
 zajac1991


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 4
Skąd: Osie
Wysłany: 21 Październik 2012, 18:52   Problem , szarpanie, przygasanie gdy zimny

Witam Klubowiczów. jestem od roku szczęśliwym posiadaczem Corsy B. 1,2 . Mam problem Typy gdy zimny silnik ciężko wkręca się na obroty szarpie. Bez dodania gazu zgaśnie. A gdy jeżdżę obroty na jałowym są zbyt wysokie. Wymieniłem filrty(olej, powietrza, paliwa) bez skutku. Idzie zima a on ciężko pali. Pomóżcie. Nie mam pojęcia co to może być. Może ktoś mial podobnie. Auto jest strasznie drętwe, muszę dodawać dożo gazu aby nie zgasło. Dziękuje za pomoc
Łuki
 
 
     
 tomaszstn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Październik 2012, 08:31   

A świece, kable, kopułka i palec (ewentualnie cewki - bo nie napisałeś który rok produkcji) sprawdzałeś?
 
     
 zajac1991


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 4
Skąd: Osie
Wysłany: 22 Październik 2012, 20:22   

Rok 93. Podobno rok temu było wszystko wymieniane prócz Cewki. No ale kable świece mogą być przyczyna wysokich obrotów itd?
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Październik 2012, 01:03   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Na początek proponuję podłączyć pod kompa i sprawdzić wskazania czujnika temperatury cieczy ECU, i skonfrontować z temperaturą na zegarach, często w ten sposób objawia się uszkodzenie czujnika temperatury cieczy ECU .
 
 
     
 tomaszstn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Październik 2012, 16:32   

W sumie to nie pisałem ale tak jak już wyżej kolega zauważył to w pierwszej kolejności trzeba by było podpiąć pod kompa. Ja już za kilka dni będę miał kabelek :hurra: ale w Twojej okolicy na pewno się znajdzie jakiś kolega z forum z lapkiem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Problem , szarpanie, przygasanie gdy zimny
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.