Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 08:59
Wymiana chłodnicy i płynu Corsa B
Autor Wiadomość
 sebo89


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 15
Skąd: łowicz
Ostrzeżenia: ( 4/3 )
Wysłany: 3 Listopad 2012, 08:18   Wymiana chłodnicy i płynu Corsa B

Witam!
Chciałbym wymienić chłodnice oraz płyn ale nie wiem jak się do tego zabrać.. Interesuje mnie jak najlepiej spuścić stary płyn i zdemontować chłodnice? Mam tez pytanie czym najlepiej przepłukać układ chłodzenia bo gdy zaczęła mi przeciekać stara chłodnica to wsypałem proszek do uszczelniania chłodnic... Ile płynu mieści się w układ chłodzenia?
Corsa B 1.4 16V X14XE 1997rok
Z góry dziękuje za pomoc:)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 3 Listopad 2012, 11:16   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Wiec Tak Jeśli chodzi o spuszczenie płynu to Proponuje przez Czujnik temperatury w Chłodnicy jest to najniższy punkt wiec Wyleci wszystko,
Przewody najlepiej Płukać z chłodnicą jeszcze, Ja osobiście kilka razy czystą wodą płukałem od tego Kamień się nie zrobi( chyba ze są jakieś preparaty bezpieczniejsze ale to Ja o tym Nie wiem).

Demontaż Chłodnicy: Odpinasz wtyczkę od Wiatraka , Potem Odpinasz Jak się nie mylę 2 przewody( albo 3 bo teraz nie pamiętam) Do zrzucenia przewodów proponuje "żabki" bądź kleszcze z regulacją , Odkręcasz Łapki 2 z góry bodaj na 10 klucz wyciągasz je i chłodnica już lata swobodnie .. Wyciąganie jej wymaga spokoju żeby sobie o coś wiatraka nie uszkodzić, ale jak masz wprawne ręce to najpierw odkręć sobie wiatrak (10 klucz) wyciągnij go a potem chłodnice, to Już według uznania... składa się tak samo ważne by trafić w dolne mocowania . Potem Już Wszystko ogarniesz...

Płynu wchodzi jak się nie mylę 3,5 litra nie pamiętam ale 5 litrów Bańka starczy Ci w zupełności.

Po wlaniu Płynu trzeba Odpowietrzyć Układ , Tj Zagrzać samochód z otwartym Korkiem wody , z włączonym ogrzewaniem aż samochód się zagrzeje do włączenia wentylatora... Potem sprawdzić stan wody. I szerokości :)
 
 
     
 sebo89


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 15
Skąd: łowicz
Ostrzeżenia: ( 4/3 )
Wysłany: 3 Listopad 2012, 11:44   

no dzięki kolego, ale pojawiło się nowe pytanie..
otóż czujnik temperatury w starej chłodnicy zamontowany był z podkładką miedzianą czy tam mosiężną, a nowa chłodnica w miejscu czujnika była zabezpieczona plastikową śrubą na której był gumowy oring...
i teraz nie wiem czy w nową chłodnice wkręcić czujnik ze starą podkładką czy z tym nowym oringiem gumowym?
dodam ze w obydwu chłodnicach gwint na czujnik jest w tej czarnej plastikowej ściance i nie jest od zrobiony do samego brzegu tej ścianki tyko zaczyna się tak trochę głębiej...
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 3 Listopad 2012, 11:55   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Czujnik Był na Miedzi wiec Proponuje zostawić tą Miedź ... Przed zalaniem na Maksa płynu zawsze możesz spróbować nalać trochę i zobaczyć czy nie obcieka... Bo możliwe jest ze przez producenta będzie wymuszony oring
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.