Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:15
Objawy złej pracy + kody błędów
Autor Wiadomość
 mckolt


Informacje
podkarpackie

Wiek: 36
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 7
Skąd: Łańcut
Wysłany: 25 Wrzesień 2012, 18:14   Objawy złej pracy + kody błędów

Witam,
Nazywam się Marcin, jestem świeżym posiadaczem Opla Corsy 1.4 B. oraz użytkownikiem tego forum.

Od samego początku mam problemy z Corsą. Początkowo wymieniłem wtryskiwacz ponieważ wcześniejszy bardzo lał, przez co autko było bardzo "zmulone" Aktualnie Corsa wyświetla 6 błędów:

1405 Uszkodzenie zaworu EGR
1503 Immobilizer - nieprawidłowa identyfikacja modułu immobilizera
1530 Przekaźnik klimatyzacji
0325 Nieprawidłowy sygnał z czajnika spalania stukowego 1
1640 Usterka układu sterowania zapłonem z czterema cewkami - stopień końcowy
0105 Nieprawidłowy sygnał z czujnika ciśnienia MAP

Autko zamula ( jak by coś było przytkane) przy średnich obrotach , szczególnie jak się nagrzeje. Check zaświeca się bardzo różnie ale ma tendencję do świecenia gdy autko postoi na zimnym powietrzu (szczególnie z samego rana). Czasami w momencie zaświecania się i gaśnięcia kontrolki check słychać coś w rodzaju pykania (jak przeskok iskry) pod plastikami od strony pasażera (na prawo od schowka). Jest też jedna zależność : gdy zapali się check to najczęściej świeci, aż do zgaszenia silnika i ponownego uruchomienia. Bardzo rzadko zgaśnie w trakcie jazdy. Często jest tak, że z rana wyjadę z garażu na zaświeconym checku, zgaszę Corsę, zapalę i chceck się już nie świeci. Gdy świeci check auto jedzie tragicznie - przerywa. Gdy nie świeci trochę przymula jak napisałem powyżej.
Proszę o porady co w pierwszej kolejności wymienić/naprawić ? Nie chcę pchać mnóstwa pieniędzy w to autko więc dlatego liczę na pomoc doświadczonych forumowiczów.
Przepraszam jeśli tego typu posty już były (kody błędów) ale chciałem wszystkie objawy dokładnie opisać, być może to pozwoli na postawienie dokładniejszej diagnozy.
Pozdrawiam i z góry dziękuję ;)
Marcin
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 26 Wrzesień 2012, 01:05   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Na początek wymień EGR i sprawdź przewody wysokiego napięcia.
Jeśli przewody są OK, to trzeba zająć się cewką zapłonową.

Po sprawdzeniu/naprawie powyższych auto powinno zacząć jeździć normalnie.

Olać możesz przekaźnik klimatyzacji i immobiliser - tymi błędami zajmiesz się na końcu.
 
 
     
 mckolt


Informacje
podkarpackie

Wiek: 36
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 7
Skąd: Łańcut
Wysłany: 11 Październik 2012, 19:39   

Dzięki za odpowiedź.
Mam trochę nowych spostrzeżeń. Te owe "stuki" dochodzą od sterownika (komputera) nad półką pasażera. W tym czasie gdy dochodzi do "szalenia" kontrolki check engine i dochodzą stuki z komputera, wyskakują 2 błędy na raz.

1640 Usterka układu sterowania zapłonem z czterema cewkami - stopień końcowy
1530 Przekaźnik klimatyzacji

Błąd 1640 program diagnostyczny opisał mi coś z ECU. Oba komunikaty nieco się różniły w treści ale znaczenie mają bardzo podobne.

Po jakimś czasie jadąc na checku przy zamulającym się silniku wyskakuje 3 błąd
0325 Nieprawidłowy sygnał z czujnika spalania stukowego 1


Myślę że problem leży po stronie komputera. Co o tym sądzicie ?

[ Dodano: 11 Październik 2012, 21:27 ]
Skanując programem CDIF II pokazuje mi, że auto rejestruje temperaturę atmosferyczną -35 stopni, gdy na zewnątrz jest +10 . hmm czy by to miało związek z przekaźnikiem klimatyzacji i wyskakującym błędem ?... Termometr na wyświetlaczu wewnątrz auta mierzy poprawnie, zapewne ma osobny czujnik temperatury.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 12 Październik 2012, 14:29   
   Moje auto: AG Z14XEP


komputer korzysta z innego sensora temperatury niż wyświetlacz TID/DID. temperatura -35' sugerowałaby przerwę w obwodzie czujnika. Proponuję poszukać rozpiski pinów od kompa, schematy elektryczne w garść i ... Powodzenia.

ewentualnie jakbyś miał dostęp do innego kompa ( z wyłączonym immo) to możesz sprawdzić czy to nie sam komp winien.

ps. która aktualizacja cdif-a (rok/miesiąc) ?
 
 
     
 mckolt


Informacje
podkarpackie

Wiek: 36
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 7
Skąd: Łańcut
Wysłany: 16 Październik 2012, 21:20   

Jest to wersja CDIF/2-2.0. Mam problem ze znalezieniem czujnika temperatury powietrza. Wiem jak wygląda, wiem, że gdzieś na kolektorze dolotowym, ale za nic go tam nigdzie nie widzę, ani wejścia w które mógłby wchodzić. Silnik to X14SZ
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 16 Październik 2012, 22:58   
   Moje auto: AG Z14XEP


pytając o aktualizację miałem na myśli wersję programu co cdifa, a nie wersję sprzętową interfejsu. Wersja aktualizacji wyświetla się podczas uruchamiania programu (rok i miesiąc).
 
 
     
 mckolt


Informacje
podkarpackie

Wiek: 36
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 7
Skąd: Łańcut
Wysłany: 19 Październik 2012, 23:43   

Temat błędów praktycznie rozwiązany. Okazało się, że te owe "stuki" dochodzące od strony pasażera były prawdopodobnie zwarciem/niełączeniem na którymś z kabli wchodzących do komputera.Skutkiem tego było wyskakiwanie różnorakich błędów. Odpiąłem wszystko, pospinałem i problem zniknął. Pozostaje mi błąd sondy lambda od źle wyregulowanego gazu (niedawno założonego) i wymienienie bądź naprawienie czujnika powietrza dolotowego którego nie mogę znaleźć.. Wiecie gdzie dokładnie się znajduje w silniku X14SZ? Co do wersji CDIF'a, jutro sprawdzę i napiszę.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Objawy złej pracy + kody błędów
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.