Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:34
Wiązka Haka
Autor Wiadomość
 leeon


Informacje
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 5
Skąd: szcz
Wysłany: 22 Wrzesień 2012, 20:56   Wiązka Haka

Witam, zakładam hak holowniczy i mam problem z elektryką.
Podpiąłem się do świateł z lewej strony(delikatne nacięcie kabli). Mam problem z podłączeniem się do +12. W instrukcji pisze, żeby podłączyć się bezpośrednio do akumulatora(trochę daleko :P). Czy jest gdzieś wiązka do podłączenia się do haka, bądź bliżej wyprowadzony +?

Pozdro
 
 
     
 lukas2226


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 22
Skąd: Siedlce
Wysłany: 23 Wrzesień 2012, 11:54   

Nie musisz koniecznie z akumulatora ciągnąć kabla. Myślę że jest prostszy sposób na to. Weź próbówkę, złap żabką masę i przy lampie z której można pociągnąć znajdź czerwony kabel, najlepiej gruby. Powinien być włączony zapłon przy tej operacji. Jeżeli dotkniesz próbówką czerwonego kabla i próbówka się zaświeci to znak że jest tutaj prąd. i już wiesz gdzie trzeba się połączyć.
 
 
     
 leeon


Informacje
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 5
Skąd: szcz
Wysłany: 23 Wrzesień 2012, 12:07   

Witam, przy światłach jest plus, tylko że kabel jest Cieński. Nie można za bardzo obciążyć go prądowo.

Kabel do plusa powinien mieć conajmniej 2mm grubości.

Nigdzie nie mogę znaleźć schematu elektrycznego do tego modelu.
 
 
     
 lukas2226


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 22
Skąd: Siedlce
Wysłany: 23 Wrzesień 2012, 12:27   

Szczerze to nie wiem jak tam z okablowaniem jest ale trzeba poszukać jak najbliżej tyłu samochodu. myślę że może być w progu. Ale rozbierać pół samochodu żeby znaleźć kabel to bym pociągnął od akumulatora. Miałbym pewność że będzie dobrze.
 
 
     
 leeon


Informacje
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 5
Skąd: szcz
Wysłany: 23 Wrzesień 2012, 12:48   

tez bym tak zrobił(od akumulatora). Tylko wydaje mi się to trudne do wykonania. Przecież nie puszczę pod samochodem bo pierwsza gałąź mi to zerwie. Pod wykładziną za łatwo tez nie pójdzie.

Teraz myślę o ogrzewaniu tylniej szyby tam musi być napewno gruby plus. tylko czy jest na nim napięcie gdy nie jest włączone?
 
 
     
 lukas2226


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 22
Skąd: Siedlce
Wysłany: 23 Wrzesień 2012, 18:40   

Tam napewno będzie cienki kabel. możesz w progu razem z innymi kablami puścić do bagażnika i przez otwór gdzie lecą kable do tablicy rejestracyjnej i pod zderzakiem będziesz miał łatwy dostęp do niego.
 
 
     
 leeon


Informacje
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 5
Skąd: szcz
Wysłany: 25 Wrzesień 2012, 07:47   

Dzięki, zamykam temat
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Inne » Wiązka Haka
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.