Zamknięty przez: west
19 Wrzesień 2012, 21:22
[ Corsa B] swap z c12nz
Autor Wiadomość
 Ostygnij


Informacje
podkarpackie

Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 3
Skąd: Krosno
  Wysłany: 18 Wrzesień 2012, 09:23   [ Corsa B] swap z c12nz

Witam :fkc: na wstępie chcę powiedzieć, że nie ma podobnego tematu na forum. Posiadam corsę z 93' r. która posiada silnik c12nz a chcę go zmienić na c16se. Wiem już co będę potrzebować tj. silnik + wiązka + komputer + pompa paliwowa, sprężyny od corsy gsi, tarcze + zaciski + klocki od astry gsi oraz mam założyć stabilizator.
Niestety nie wiem, czy nie będę musiał zarazem wymienić skrzyni biegów (podobno jak by co mam wsadzić f13cr), przegubów, półosiek, chłodnicy, oraz czy tarcze z astry gsi pasują na piasty od corsinki.
Nie wiem również czy to wszystko, co bym musiał poddać modyfikacji aby to wszystko ze sobą grało i jeżeli ktoś robił podobnego SWAP'a, to był bym bardzo wdzięczny gdyby mi powiedział o czym jeszcze nie wiem. :ojh2:

Teraz pytania o rzeczy z drugiego planu.
Moje pytanie wiąże się z kołem zamachowym, bo widzę że forumowicze coś przy swoich kombinowali, ale nie wiem jak bardzo mógł bym "odchudzić" swoje.
To samo się tyczy wałka, czy lepiej przerabiać oryginalny, czy lepiej kupić jakiś specyficzny ?
Pytam o te dwie rzeczy powyżej, bo wiem że dodają od siebie trochę efektu - a przecież o to głównie chodzi.
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 16 Lipiec 2016, 15:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 dzyna2000



Informacje
malopolskie

Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: ZAKOPANE
Wysłany: 18 Wrzesień 2012, 20:30   
   Moje auto: Corsa A 20SEH


Ostygnij, Nie musisz wsadzać hamulców od asi Gsi .wystarczy że wsadzisz od Corsy A,B GSI.
Chcąc wsadzić z astry lub kadeta GSi musisz mieć felgi minimum 14cali.
Jeśli chodzi o skrzynie to nie koniecznie musisz ją wymieniać.Skrzynia F13CR ma krótkie przełożenia i wtedy uzyskujesz szybsze przyspieszenie ,ale prędkość maź maleje.
Półosiek ,przegubów,chłodnicy i innych rzeczy z układu jezdnego nie musisz zmieniać.
 
 
     
 Ostygnij


Informacje
podkarpackie

Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 3
Skąd: Krosno
Wysłany: 18 Wrzesień 2012, 21:43   

Akurat tak się dobrze składa, że posiadam felgi 14'' a na internecie przeczytałem że hamulce z corsy lubią się gotować (no i na przykładzie kolegi), a te z astry ponoć ciężko tak zagrzać.
Jeżeli w przyszłości i tak bym chciał wymienić skrzynię na tą z krótkim przełożeniem, to pewnie lepiej to zrobić od razu ? (lepsze przyśpieszenie = większa frajda)
Jeżeli by ktoś jeszcze podpowiedział z kołem zamachowym i wałkiem to by było super :D
Tylko znowu doszedł nowy dylemat - czy zrobić SWAP'a przed zimą czy lepiej zrobić po zimie ... ehh ... znajomi doradzają żeby zrobić po, a wy co sądzicie ?
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 19 Wrzesień 2012, 21:22   
   Moje auto: Porshe 911


Temat przenoszę :zamykam: do odpowiedniego działu a autora ostrzegam, że zanim założy jakiś temat to niech najpierw poszuka!!!!
http://klubcorsa.pl/forum...lnika-vf106.htm

ps: w sumie zamykam, proszę się dokleić do xxx tematu dot. swapa. :zamykam:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » SWAP - zmiany i modyfikacje silników » [ Corsa B] swap z c12nz
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.