Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 14:34
Korozja maski
Autor Wiadomość
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 17 Wrzesień 2012, 18:23   Korozja maski
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Szanowni koledzy, radze sprawdzić Wam rant maski (od strony silnika) czy nie wdała się w to miejsce korozja. Poniżej zdjęcie, maska nie moja ale mnie zaczęły się już tam robić pęcherzyki (na 1 zdjęciu pewnie zabezpieczone minią ). Jedna totalna wada fabryczna. Co druga maska na allegro ma to samo.

http://www.fotosik.pl/pok...402b2d309b.html

http://imageshack.us/phot.../img9035jn.jpg/

http://imageshack.us/phot.../img9037xd.jpg/

Dajcie znać czy macie podobnie.
 
 
     
 arek1o3


Informacje
podkarpackie

Klub: Astra Club
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 24
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 17 Wrzesień 2012, 19:01   

Mam to samo praktycznie na całej krawędzi, na razie zabezpieczyłem podkładem, ale w przyszłym roku pójdzie do lakierowania
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 17 Wrzesień 2012, 22:03   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


arek1o3 napisał/a:
Mam to samo praktycznie na całej krawędzi, na razie zabezpieczyłem podkładem, ale w przyszłym roku pójdzie do lakierowania


Moją też obejrzy lakiernik, ale ja nie chce malowac całej tylko od spodu to co sie psuje. Ale tego się nie wypędzi. Mnie sie wydaje że to jest od środka i za rok , dwa lata znowu to wyjdzie.
 
 
     
 Paweu


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 40
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 43
Skąd: Koszalin
Wysłany: 18 Wrzesień 2012, 20:35   
   Moje auto: Honda Stream, Opel Corsa B


Moja (2007 rok) nie rdzewieje, jest całkowicie wolna od rudej a ma już najechane 280000km
 
 
     
 arek1o3


Informacje
podkarpackie

Klub: Astra Club
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 24
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 19 Wrzesień 2012, 10:05   

Paweu napisał/a:
Moja (2007 rok) nie rdzewieje, jest całkowicie wolna od rudej a ma już najechane 280000km


Pytanie tylko gdzie był składany

mój w Hiszpanii, można to odczytać z numeru vin:

Znak 11 określa, z której fabryki Opla pochodzi dany egzemplarz samochodu:
0 = Bupyong, Korea Płd.
1 = Russelsheim, Niemcy
2 = Bochum, Niemcy
3 = Azambuja, Portugalia lub St. Petersburg, Rosja (nowsze modele)
4 = Saragossa, Hiszpania
5 = Antwerpia, Belgia
6 = Eisenach, Niemcy
7 = Luton, Wlk. Brytania
8 = Ellesmere Port, Wlk. Brytania
9 = Uusikaupunki, Finlandia
A = Portugalia (do końca roku modelowego '92)
B = zakłady Bertone we Włoszech (lub Batilly, Francja w przypadku Opla Movano; lub Bupyong, Korea Płd. w przypadku Opla Antara)
C = Elabuga, Rosja
D = Shin Chuang, Tajwan
E = Ellesmere Port, Wlk. Brytania (do końca RM '92), później zakłady Heuliez we Francji
F = Egipt lub Togliatti, Rosja
G = Gliwice, Polska
H = Halol, India lub Rayong, Tajlandia
J = Indonezja (lub Billancourt, Francja w przypadku Opla Movano)
L = Elizabeth
M = Millbrook, Wlk. Brytania
N = Norwich, Wlk. Brytania
P = Warszawa, Polska
R = Rosario, Argentyna; literka 'R' może też oznaczać Cadillaca Catera, samochód mający wiele wspólnego z Oplem Omega, oferowany w Ameryce
S = Szentgotthard, Węgry
V = Luton, Wlk. Brytania
X = Ukraina
Y = Barcelona, Hiszpania
Z = Izmir, Turcja
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 19 Wrzesień 2012, 17:44   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Ja mam 6 czyli niemcy. Widać też bubla wypuścili. Ciekawe jak pozostali posiadacze Cors.
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 27 Wrzesień 2012, 11:34   

To sobie jeszcze sprawdźcie dach a dokładnie jak idą listwy dachowe z lewej i prawej strony spotkałem włącznie z moja corsa już takie 4 przypadki że lakier tam odpryskuje.

I nie piszcie mi że miałem tonę szpachli na dachu bo kumpla ojciec brał z salonu furę i walczył z nimi juz dwa razy by to robili!
 
 
     
 Paweu


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 40
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 43
Skąd: Koszalin
Wysłany: 28 Wrzesień 2012, 14:49   
   Moje auto: Honda Stream, Opel Corsa B


Ja mam według vin auto składane w Hiszpanii, maska nie koroduje a przy listwach na dachu farba mi schodzi płatami. Ja kupiłem w salonie farbkę w pędzelku, wszystko ładnie wyczyściłem i pomalowałem tą właśnie farbką, problemu narazie nie ma.
Jeśli chodzi o maskę to i tak asekuracyjnie zabezpieczę ją jakimś woskiem do profili zamkniętych.
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 28 Wrzesień 2012, 15:52   

możesz napisać jak zdjąłeś listwy dachowe????????????
 
 
     
 Paweu


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 40
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 43
Skąd: Koszalin
Wysłany: 30 Wrzesień 2012, 10:39   
   Moje auto: Honda Stream, Opel Corsa B


Trzeba byc delikatnym i jednocześnie używać torchę siły. Zacząłem od tyłu auta i tak jedna po drugiej spinka puszczały, robotę ułatwia ruszanie trochę listwą na boki przy jednoczesnym podważaniu jej do góry. Listwy nie trzymają się jakoś niewiadomo jak mocno. Może się delikatnie zgiąć przy końcu ale przed montażem łatwo się prostuje.
 
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Październik 2012, 21:33   
   Moje auto: corsovectroastra


co do maski to ja mam nówkę funkiel z salonu i ta maska faktycznie ma korozje od spodu :/
 
 
     
 RafalKL


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Październik 2012, 09:13   

mam to samo tylko że mnie zaczynaja sie juz pojawiać pęcherzyki na ranciku na zewnętrznej stronie, drugi problem to tylni błotnik przy rancie styku nadkola ze zderzakiem, tam też mam juz małego pęcherzyka, podobno jest to mankament w tych Corsach, mój to rocznik 2007 i też składany w Niemczech
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 7 Październik 2012, 10:50   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


RafalKL napisał/a:
drugi problem to tylni błotnik przy rancie styku nadkola ze zderzakiem, tam też mam juz małego pęcherzyka, podobno jest to mankament w tych Corsach, mój to rocznik 2007 i też składany w Niemczech


Oprócz maski mam to samo. Na razie zabezpieczyłem to zaprawką. Jednak to prawda co mówią o Corsach- rdza i jeszcze raz rdza.
 
 
     
 Paweu


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 40
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 43
Skąd: Koszalin
Wysłany: 7 Październik 2012, 20:32   
   Moje auto: Honda Stream, Opel Corsa B


ta rdza z tyłu na błotnikach pojawia się głównie w tych autach które miały przygody, nawet niewielka stłuczka powoduje uszkodzenie lakieru na łączeniu błotnika ze zderzakiem. W autach bez przygód nie ma z tym problemów.
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 10 Październik 2012, 12:05   

Jakie przygody?? moja żadnych przygód nie miała tylko takie badziewne wykonanie lakiernicze jest i tyle. To mój drugi opel i zawsze coś nie tak z oplem i lakierem było.
 
 
     
 Paweu


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 40
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 43
Skąd: Koszalin
Wysłany: 14 Październik 2012, 21:06   
   Moje auto: Honda Stream, Opel Corsa B


może nie wiesz że miało przygodę, może dostałeś na parkignu w tylny zderzak, rozłazi się on wtedy na łączeniu z nadwoziem przy nadkolach i uszkadza tam lakier.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Październik 2012, 15:08   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Ople zawsze rdza zjadała i to się nie zmieniło. Miałem kiedyś astrę '92 i nie było miejsca bez rdzy :P
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Listopad 2013, 17:11   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Dla zainteresowanych: właśnie dostałem list z salonu Opla, w którym kupiłem auto z informacją:

"Producent poinformował nas, że w pewnej liczbie samochodów marki Opel Corsa może dojść do korozji wewnętrznej strony przedniej krawędzi pokrywy silnika.
Spowodowane jest to błędem na etapie produkcji przez który woda może wnikać pomiędzy panele porywy.

Ponieważ istnienie pewne prawdopodobieństwo, iż może dotyczyć to również Pana samochodu prosimy o skontaktowanie się z najniższym ASO i umówienie się na wizytę.
W trakcie wizyty serwis zastosuje odpowiedni sposób naprawy w zależności od stanu pokrywy"


Oczywiście list zawiera moje dane oraz dane samochodu (z vin-em włącznie).

Dziwi mnie też fakt, że info o akcji serwisowej nie pojawiło się na stronie UOKiK oraz na stronie Opla.
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 12 Listopad 2013, 19:48   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


gumimis napisał/a:
Dla zainteresowanych: właśnie dostałem list z salonu Opla, w którym kupiłem auto z informacją:

"Producent poinformował nas, że w pewnej liczbie samochodów marki Opel Corsa może dojść do korozji wewnętrznej strony przedniej krawędzi pokrywy silnika.
Spowodowane jest to błędem na etapie produkcji przez który woda może wnikać pomiędzy panele porywy.

Ponieważ istnienie pewne prawdopodobieństwo, iż może dotyczyć to również Pana samochodu prosimy o skontaktowanie się z najniższym ASO i umówienie się na wizytę.
W trakcie wizyty serwis zastosuje odpowiedni sposób naprawy w zależności od stanu pokrywy"


Oczywiście list zawiera moje dane oraz dane samochodu (z vin-em włącznie).

Dziwi mnie też fakt, że info o akcji serwisowej nie pojawiło się na stronie UOKiK oraz na stronie Opla.


Wygląda na to że nie potrzebnie zabrałem się za to sam. Ciekawe czy teraz to mogę złosić skoro już naprawiłem to sam, ale korozja i tak ponownie się tam pojawia. Gdzie kupiłeś to auto, jaki salon ?
 
 
     
 elecktr


Informacje
LPG: Nie
Imię: Tomek
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: 14 Listopad 2013, 13:10   
   Moje auto: Corsa D 1.4


Takie pytanko - skoro jest takowa akcja, a ja dopiero co kupiłem samochód i w nim również już maska w tym miejscu jest atakowana przez rdze to mogę bez żadnego tego typu listu podjechać do ASO ? Auto było od nowości (krajowe) serwisowane w ASO we Wrocławiu, teraz jest w Poznaniu.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Karoseria » Korozja maski
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



http://www.zawory.org/ghibson
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.