Tani blacharz Warszawa - orientacyjne koszta naprawy
Autor Wiadomość
 ryth



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 09:54   Tani blacharz Warszawa - orientacyjne koszta naprawy

Witajcie klubowicze,

Od niedawna jestem posiadaczem swojego pierwszego auta - Opla Corsa B . Kupiłem go 9 marca. Jednak moja radość nie trwała zbyt długo... 25 maja w Warszawie wjechał mi w tył ford mondeo i uciekł z miejsca kolizji... Od tamtego czasu auto stoi w ASO i czeka aż Policja znajdzie sprawcę. Mam nr rej ale niestety adresy na polisie sprawcy oraz na jego umowie kupna sprzedaży są błędne... Chciał bym gdzieś za własną kasę naprawić to auto... Do wymiany jest tylny pas plus oczywiście belka zderzaka i zderzak.... Czy ktoś z was ma jakiegoś w miarę taniego blacharza w Warszawie lub okolicach który by się tego podjął ? Oczywiście będę potrzebował rachunki żeby potem jak znajdą sprawcę mógł się starać o zwrot kosztów naprawy...
Jak myślicie ile taka naprawa może orientacyjnie kosztować ?
:ojj:


Pozdrawiam

Marcin
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 16:00   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Około 300 zł za części .. z 150 200 za robocizne pewnie wyjdzie... Ale Nie wiem jak wyglądać będzie to w Warszawie... Jeśli Corsa Stoi od Maja i nie jest przepalana to bedziesz miał teraz ładną "czkawke" tego Postoju... Bo wszystko Raczej na tym Cierpiało...
 
 
     
 ryth



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 16:04   

DAMIAN1991 napisał/a:
Około 300 zł za części .. z 150 200 za robocizne pewnie wyjdzie... Ale Nie wiem jak wyglądać będzie to w Warszawie... Jeśli Corsa Stoi od Maja i nie jest przepalana to bedziesz miał teraz ładną "czkawke" tego Postoju... Bo wszystko Raczej na tym Cierpiało...




mowili ze co jakiś czas ją odpalali.... mam nadzieje ze tak bylo...
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 16:17   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


No coż Musieli by nią też czasem jeździć.. Ale To Już bardziej Prawdopodobne w polskich realiach.... Zapytaj w Aso ile na Oryginalnych częściach Cie podliczą...
 
 
     
 ryth



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 16:20   

DAMIAN1991 napisał/a:
No coż Musieli by nią też czasem jeździć.. Ale To Już bardziej Prawdopodobne w polskich realiach.... Zapytaj w Aso ile na Oryginalnych częściach Cie podliczą...




4500.....
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 16:41   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


O Cholera... :ojh2: :ojh2: To Proponuje blacharza nawet drogiego ... bo I tak zamkniesz się max w 1000 zł... I Myślę ze samochodzik bedzie w Idealnym stanie...
 
 
     
 ryth



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 17:09   

DAMIAN1991 napisał/a:
O Cholera... :ojh2: :ojh2: To Proponuje blacharza nawet drogiego ... bo I tak zamkniesz się max w 1000 zł... I Myślę ze samochodzik bedzie w Idealnym stanie...



tylko gdzie takiego szukac który zrobi to za tysiaka...
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 21:43   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


1000 zł z rachunkiem to nie realne za taką robotę.
Samego VAT będzie 185 zł do tego części i robota i podatek trzeba zapłacić.
Szacun dla kogoś kto to zrobi to za 150-200 zł jak ktoś napisał bo chyba nie zna cen. Ja bym palcem dla takiej kasy nie ruszył.
Tu trzeba lakierować pas tylny z zewnątrz, od środka, belka, zderzak.
To 3 elementy, spawanie nowego pasa, pasowanie.
Plus jakaś rezerwa na niespodzianki które wyjdą po rozebraniu fury.

Wrzuć zdjęcia

ps. Poszukaj może gdzieś "Koziej Wólce" jakiegoś blacharza. Na ogół im dalej od Warszawy tym taniej.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 21:59   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Wiesz Ceny znam... Ale znam też realia... zawsze znajdzie się taki magister Mechanik który robi fajnie Papiery na robote ogarnie a przy tym nie wezmie za dużo.... Za 1000 złoty myślę ze to znajdzie już kogoś.. A to ze ty byś nie ruszył Cóż... Wymieniaczy w Polsce pełno zwykle beznadziejnie i za milony... Skoro się nie znam to już się nie wypowiadam.... :zamykam:
 
 
     
 ryth



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 22:21   

xxyy777e napisał/a:
1000 zł z rachunkiem to nie realne za taką robotę.
Samego VAT będzie 185 zł do tego części i robota i podatek trzeba zapłacić.
Szacun dla kogoś kto to zrobi to za 150-200 zł jak ktoś napisał bo chyba nie zna cen. Ja bym palcem dla takiej kasy nie ruszył.
Tu trzeba lakierować pas tylny z zewnątrz, od środka, belka, zderzak.
To 3 elementy, spawanie nowego pasa, pasowanie.
Plus jakaś rezerwa na niespodzianki które wyjdą po rozebraniu fury.

Wrzuć zdjęcia

ps. Poszukaj może gdzieś "Koziej Wólce" jakiegoś blacharza. Na ogół im dalej od Warszawy tym taniej.



Mam tylko jedną fotkę...
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 22:42   

To Corsa nie jest aż tak mocno walnięta. Sam z dwa miesiące temu miałem rozbitą Corsę przodem i koszt naprawy wyniósł mnie 600zł i poszła dalej na sprzedanie. Niżej foto poglądowe jak to wyglądało przed i po :wryj:.

 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Sierpień 2012, 08:04   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Nie jest na szczęscie mocno uszkodzona.
Tym niemniej cały pas tylny do wymiany lakierowania i spawania.

pokemon jestem zaskoczony cena naprawy twojej Corsy... 600 zł
Tutaj są do lakierowania 3 elementy. W Warszawie koszt lakierowania elementu to nie mniej niż 300 zł/szt a maska ze względu na wielkość jeszcze drożej wyceniana. To już za samo lakierowanie jest ok. ~ 1000 zł. Do tego części, robocizna. To stróż na parkingu więcej zarobi niż blacharz który to robił.
 
 
     
 ryth



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Sierpień 2012, 20:30   

xxyy777e napisał/a:
Nie jest na szczęscie mocno uszkodzona.
Tym niemniej cały pas tylny do wymiany lakierowania i spawania.

pokemon jestem zaskoczony cena naprawy twojej Corsy... 600 zł
Tutaj są do lakierowania 3 elementy. W Warszawie koszt lakierowania elementu to nie mniej niż 300 zł/szt a maska ze względu na wielkość jeszcze drożej wyceniana. To już za samo lakierowanie jest ok. ~ 1000 zł. Do tego części, robocizna. To stróż na parkingu więcej zarobi niż blacharz który to robił.





Jutro jadę odebrać auto z ASO. Zadzwoniłem do nich tydzień temu powiedzieli że auto już trochę stoi (70 dni) i że jak się nic nie ruszy do poniedziałku to żebym je zabrał. Ktoś mnie nastraszył że mogą chcieć ode mnie jakiejś opłaty za parking.... Czy ktoś z was miał z czymś takim styczność ? Nie ma sprawcy auto muszę naprawić sam a jak jeszcze każą mi zapłacić za parking to strzelę sobie w głowę...
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Sierpień 2012, 22:24   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Zależy od warsztatu. Znajomy jak oddał furę do mechanika gdy miał furę po wypadku. Samochód czekał kilka dni do przyjazdu rzeczoznawcy.
Gdy okazało się, że nie robi w tym warsztacie skasowali go za parking.
Oby nic takiego u Ciebie nie było bo parking w ASO jest dość drogi.

ps. który to jest rocznik fury, ile ta corsa jest warta ?
 
 
     
 ryth



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Sierpień 2012, 09:03   

xxyy777e napisał/a:
Zależy od warsztatu. Znajomy jak oddał furę do mechanika gdy miał furę po wypadku. Samochód czekał kilka dni do przyjazdu rzeczoznawcy.
Gdy okazało się, że nie robi w tym warsztacie skasowali go za parking.
Oby nic takiego u Ciebie nie było bo parking w ASO jest dość drogi.

ps. który to jest rocznik fury, ile ta corsa jest warta ?




1998 rok. Klimatyzacja elektryka wspomaganie .... Aso wyceniło wartość auta na 7200...
Są od 10, zadzwonię tam i zapytam. Chce dzisiaj zabrać stamtąd auto. Dam znać...

[ Dodano: 13 Sierpień 2012, 10:50 ]
Pan z ASO powiedział że w ogóle mam się nie przejmować opłatami i mam się przestać denerwować bo oni chcą mi pomóc. Umówiłem się z nim na następny poniedziałek bo wtedy będzie ich blacharz żeby zrobić auto po kosztach tak żeby tylko jeździło do chwili kiedy nie znajdzie się sprawca... Powiedział również żebym złożył skargę na policjanta który prowadzi moją sprawę, bo dałem mu go na tacy a przy ostatniej rozmowie z nim powiedział mi że ma na to rok i żebym do niego nie dzwonił...
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Sierpień 2012, 00:08   Re: Tani blacharz Warszawa - orientacyjne koszta naprawy
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


ryth napisał/a:
25 maja w Warszawie wjechał mi w tył ford mondeo i uciekł z miejsca kolizji... Od tamtego czasu auto stoi w ASO i czeka aż Policja znajdzie sprawcę. Mam nr rej ale niestety adresy na polisie sprawcy oraz na jego umowie kupna sprzedaży są błędne...
Marcin


Czyli oświeć mnie. Zgłosiłeś się na policję podałeś blachy. Policjanci dotarli do właściciela pojazdu który powiedział, że nie ma samochodu bo go sprzedał. Pokazał umowę kupna-sprzedaży z jakimiś danymi kupującego który nie istnieje ?
 
 
     
 ryth



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Sierpień 2012, 09:15   Re: Tani blacharz Warszawa - orientacyjne koszta naprawy

xxyy777e napisał/a:
ryth napisał/a:
25 maja w Warszawie wjechał mi w tył ford mondeo i uciekł z miejsca kolizji... Od tamtego czasu auto stoi w ASO i czeka aż Policja znajdzie sprawcę. Mam nr rej ale niestety adresy na polisie sprawcy oraz na jego umowie kupna sprzedaży są błędne...
Marcin


Czyli oświeć mnie. Zgłosiłeś się na policję podałeś blachy. Policjanci dotarli do właściciela pojazdu który powiedział, że nie ma samochodu bo go sprzedał. Pokazał umowę kupna-sprzedaży z jakimiś danymi kupującego który nie istnieje ?






Wiem że to trochę zawiłe. Sprawca jest dalej w posiadaniu tego auta. Na polisie z PZU miał adres który nie istnieje, więc policja ściągnęła kopie umowy kupna sprzedaży auta z urzędu gdzie auto było zarejestrowane. Tu też jednak był błędny adres....
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Sierpień 2012, 21:10   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Nieźle czyli ktoś nawet nie sprawdził komu sprzedaje furę.
Niezły sposób na mandaty i punkty. Wszytko na konto nie istniejącej osoby.
 
 
     
 lollol



Informacje
mazowieckie

Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Luty 2013, 00:00   

ryth napisał/a:
DAMIAN1991 napisał/a:
O Cholera... :ojh2: :ojh2: To Proponuje blacharza nawet drogiego ... bo I tak zamkniesz się max w 1000 zł... I Myślę ze samochodzik bedzie w Idealnym stanie...



tylko gdzie takiego szukac który zrobi to za tysiaka...


W tysiaku będzie ciężko...
Ostatnio zmieniony przez lollol 5 Lipiec 2018, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 j.kar
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Czerwiec 2017, 13:41   

Szukam kogoś w Warszawie kto zajmuje się przede wszystkim blacharką. Auto po lekkim dzwonie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Giełda » Warsztaty oraz sklepy » Tani blacharz Warszawa - orientacyjne koszta naprawy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.