Przesunięty przez: Kaszubski
5 Lipiec 2016, 11:27
Włączenie zapłonu pokrętłem świateł
Autor Wiadomość
 Szobinho


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Sierpień 2012, 11:30   Włączenie zapłonu pokrętłem świateł

Witam. W mojej corsie mam taki patent, że zapłon mogę włączyć bez kluczyka używając pokrętła od świateł. Podczas gaszenia silnika przekręcając kluczyk samochod nie zgaśnie, trzeba wyłączyć światła. Moje pytanie teraz brzmi - czy jeżeli bez włączania silika przekręce pokrętło na światła postojowe, to czy już normalne idzie prąd tak jak po przekręceniu kluczyka tzn czy przy dłuższym takim właczeiu może się cewka przepalic czy cos? Bo głównie chodzi o to, że radia mogę słuchać jedynie w momencie włączena zapłonu bądź silnika, a nie umiem tego sobie przełączyć tak, żeby radio grało na wyłączonym. Proszę o odpowiedź.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 5 Sierpień 2012, 12:27   
   Moje auto: AG Z14XEP


nie wiem skąd wyciągnąłeś kabelek +12V po zapłonie co go zwierasz z +12V AKU przy przekręceniu świateł, ale zwierając 12V AKU z 12V po zapłonie w wiązce TIDa normalnie zapalone są kontrolki w zegarach...
patrząc na fragment schematu, to odpowiada to temu jakbyś przekręcił kluczyk:

[czerwony - 12V z aku, różowy - 12V po zapłonie]
http://www.flickr.com/photos/e-milion/7716153740/

jeżeli masz to zrobione tylko ze względu na radio to jest to totalnie bez sensu. Dużo prościej zamienić kabelek zasilający w radio zamiast +12V po zapłonie na +12V z aku.
 
 
     
 Szobinho


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Sierpień 2012, 15:44   

Totalnie nie wiem o co w takim schemacie chodzi. Pytam tylko, oczekując prostej i zwięzłej odpowiedzi, ze względu na to, iż po prostu się nie znam :) Ponawiam pytanie - czy w momencie kiedy przekręcę gałkę świateł i automatycznie zapalają się kontrolki, TID oraz radio, to czy można tak mieć włączone przy zgaszonym silniku, czy może się coś przegrzać??

Taki patent był już jak kupiłem to auto. Byłem u elektryka w związku z naprawą cenrtalnego zamka, przy okazji zapytałem właśnie o to, żeby to przełączyc. Stwierdził że Corsy mają to fabrycznie a jemu nie chce się bawić w takie pierdoły.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 5 Sierpień 2012, 21:09   
   Moje auto: AG Z14XEP


że niby corsy fabrycznie mają tak, że po włączeniu świateł zapala się zapłon?? heh, to chyba jakiś żart.
gdyby tak było, to kluczyk służyłby tylko do uruchamiania rozrusznika - bez problemu mógłbyś każdą corsę odpalić 'na pych'... non sens. Zwyczajnie gościowi nie chce się w to bawić, bo się narobi zanim znajdzie o co tam chodzi, a kasy nie będzie mógł wziąć nie wiadomo ile.

a odpowiadając na Twoje pytanie nie jest wskazane żeby zostawiać auto z zapalonym zapłonem.
jeśli miałbyś możliwość podmienić włącznik świateł to sprawdź czy na innym będziesz miał to samo, czy inaczej. po włączeniu świateł nie powinien sam się zapalać zapłon.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 8 Sierpień 2012, 10:20   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


wymiana wyłącznika nic nie da.
Tu raczej jest jakiś "myk" w instalacji.
Włączony zapłon, bez uruchomionego silnika nie uszkodzi ci cewek, itd.
Niczego ci nie uszkodzi poza akumulatorem. Poprostu go będziesz rozładowywał.

Co do radia - spróbuj połączyć kabel zasilania i pamięci razem i wpiąć je w pin, na którym jest ciągle 12V.
poszukaj w rozpisce ISO opla, który kabel to pamięć (podtrzymanie), a który to zasilanie (załączenie).
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Włączenie zapłonu pokrętłem świateł
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.