[Corsa C] Corsa żony...
Autor Wiadomość
 julo


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: śląsk
Wysłany: 4 Sierpień 2012, 18:47   [Corsa C] Corsa żony...

Witam, nasza Corsa miała być autkiem dla żony, jako drugi samochód.
Póki co w pełni spełnia nasze oczekiwania.
Musze przyznać że nawet zaskoczony jestem że aż tak dobrze się prowadzi.








Na drzwiach pisze SPORT ale nie wiem czy były takie wersje czy po prostu ktoś nakleił...

Póki co na stalówkach. Felgi zostaną na opony zimowe.
A na następne lato pewnie sie znajedzie jakieś alu - to by zdecydowanie poprawiło jej wygląd.

Z pierwszych modów to była wymiana radia, na duże oplowskie, niestety przez allegro nie zdjęciu nie dostrzegłem że jest nieco inny odcien radia. Trudno... póki co musi tak zostać.

Silniczek to 1.7 DTI. Nawet nieźle sie to odpycha.
Brak klimy i el. szyb ale nie kierowaliśmy sie tym przy zakupie.
Najważniejsze było znaleść w dobrym stanie ekonomiczny samochód.

Mam pytanie odnośnie tej kierownicy...
Czy takie wychodziły oryginalnie ? Z takim obszyciem czy może ktoś sam sobie to obszył ?

Mankamenty do usunięcia:
- wybieraki skrzyni biegów,
- wymienić plastki podszybia, ew. skleić, jest pęknięty w rogu.

dokupić:
- ory zestaw podnośnika i klucza do kół, - ktoś przed sprzedażą wypatroszył i brak w zestawie :pff:


Nacodzieniń jeżdze audi A4 B6 170KM ale tak jak mówie - corsinka zaskoczyła mnie pozytywnie.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników . :piwo:
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 4 Sierpień 2012, 19:14   
   Moje auto: VW Golf 4


julo napisał/a:
Na drzwiach pisze SPORT ale nie wiem czy były takie wersje czy po prostu ktoś nakleił...
- są takie wersje posiadają obniżone zawieszenie , białe tarcze zegarów , aluminiowa gałka zmiany biegów i pewnie jeszcze jest kilka detali którymi różni się od innych wersji ( jak się nie mylę to powinny być alu felgi do tej wersji )
Co do kierownicy niech wypowie się ktoś kto posiada corsę c w wersji sport

Na allegro oryginalne plastiki podszybia ok170 zł ( polecam odwiedzić jakiś szrot w poszukiwaniu takich elementów )
Wybierak pewnie w okolicahc 100pln lub więcej no i koszta wymiany bądź wymiana samemu.

julo napisał/a:
- ory zestaw podnośnika i klucza do kół, - ktoś przed sprzedażą wypatroszył i brak w zestawie
- nic nowego pewnie alu felgi też poszły z tego samochodu
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 4 Sierpień 2012, 23:52   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Kierownic w Corsach C były chyba 4 rodzaje wszystkie różniły się obszyciem koła kierownicy i tymi wypustkami na górze.. Sądze ze masz ori Kierownicę bo wygląda na Skórzaną ale jeszcze biedną bo bez Multimediów i Kropkowanej skóry częściowo( ale to tak na marginesie ) Te wyposażenie które ci wybrali Norma ... Przez to Handlarze sobie liczą sporo bardzo za to ( wiem coś o tym :nocom: )
Alumka z jakaś Oryginalna z Tigry B albo Corsy powinna wystarczyć a czasem idzie dostać ładny wzór w fajnych Pieniążkach a Oryginał ma to do siebie ze nawet sporo wytrzymuje a jak Samochód Kobiety do "dobre " Koło się może przydać :)
 
 
     
 julo


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: śląsk
Wysłany: 21 Sierpień 2012, 19:07   

Dzięki za odpowiedzi.
Rzeczywiście, są białe cyferblaty i jest chyba nieco niższy i utwardzony bo bardzo fajnie sie jeździ w zakrętach.

Jakie proponujecie opony na zime do tego auta i tego rozmiaru felgi ?
Z racji tego że jest obniżony to może zastosować jakiś wyższy profil opony na zime żeby to nieco zniwelować.... Boję się, bo to jej 1 zima jako początkujący kierowcy.

Jakby ktoś miał zdjęcie tego co ma być ory w bagażniku to bardzo bym prosił. Nie wiem czy to jest na jakimś styropianie w kole czy jak to jest w Corsie...
Chciałbym to skompletować tak jak powinno...
A może ma ktoś do sprzedania na forum.

Jeśli chodzi o felgi to jaki rozstaw śrub szukać ? Jakie są typowe rozmiary kół dla Corsy w tej wersji sport ?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 21 Sierpień 2012, 21:26   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Z tego Co Pamiętam jeśli chodzi o zestaw Naprawczy to jest to w Takiej Torebce... Jest tam Klucz do Kół podnośnik , śrubokręt i Wkrętka do Holowania... ( foto na jutro ci Ogarnę )

Do Do Kół to z tego Co pamiętam Jest tam 4x100 choć w sporcie może być 5x100 ( kwestia ile masz śrub) ET Bazowe w Stalówce było 49 ale Pewnie jak CB zniesie do 38

Oryginalne Felgi 15" mają z tego co się orientuje ET 43... Niech mnie poprawią Ludzie od CC bo To Tylko Moja wiedza teoretyczna...

Pozdrawiam
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 22 Sierpień 2012, 06:00   
   Moje auto: VW Golf 4


Damianie te felgi to chyba 5x100 albo 5x110 bo to diesel ale niech Zeniu napisze bo miał diesla a co do opon to w były (diesel ) 185/55R15, 185/60R15 , 195/45R16 , 205/40R17
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa C] Corsa żony...
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.