Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:13
Duzy Gid - stacja multimedialna
Autor Wiadomość
 stysiu


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 5
Skąd: warszawa
Wysłany: 18 Lipiec 2012, 16:43   Duzy Gid - stacja multimedialna

Witam serdecznie

Całkiem nie dawno zakupiłem zestaw Duży Gid + Stacja Multimedialna do Tigry . Stacja nowa , Gid używany . Pytanie moje brzmi. Dlaczego nie pokazuje spalania ? Do kogo się zgłosić ? Ile to będzie kosztowało ? I dlaczego tak drogo ?

Drugie moje pytanie brzmi : Gdy wgrywam piosenki z teledyskami i próbuje je odpalić, stacja wyświetla sygnał o braku kodeków , gdy wgrywam filmy to radio w ogóle ich nie widzi . Oczywiście w specyfikacji jest napisane ,ze odbiera divix mp4 itd... 3gp niestety mnie nie zadowala .



stacja ma windowsa ce 5.0

Panowie pomocy .
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Lipiec 2012, 06:18   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Daj zdjęcia tego Navi + GID. Jestem ciekaw co kupiłeś.
Raczej ciężko będzie Ci pomóc, podejrzewam że kupiłeś produkt nie wyprodukowany przez Opla/GM tylko jakiegoś Chińczyka stąd problem.
Być może aktualizacja firmware w sprzęcie pomoże możemy sobie gdybać nie wiedząc co włożyłeś? Pytaj w serwisie...

Spalania nie zrobisz i tyle ta fura tego nie ma.
 
 
     
 stysiu


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 5
Skąd: warszawa
Wysłany: 20 Lipiec 2012, 07:45   

chodzi o Tigre B. Z tego co wiem , GID powinien działać , w koncu jest na płycie Corsy C i praktycznie wszystko pasuje bez zarzutów

ZDJECIE RADIA
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Lipiec 2012, 15:42   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Widzę na zdjęciu że GID działa.

Co serwis mówi o tych kodekach, kupiłeś nowy sprzęt więc egzekwuj gwarancję ?

Możesz poszukać aktualizacji w sieci do navi, dane sprzętu masz na tabliczce znamionowej
 
 
     
 stysiu


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 5
Skąd: warszawa
Wysłany: 20 Lipiec 2012, 20:08   

Tak tez zrobie tyle , ze teraz mają urlopy i dopiero w poniedziałek będzie ktoś kto ma pojęcie o sprzecie ktory sprzedają . Miałem nadzieje , ze to kwestia zainstalowania jakies pierdoły i po problemie , ale widze bez wizyty sie nie obejdzie . GID oczywiscie działa , pokazuje stan przebytych kilometrów , aczkolwiek nie pokazuje zużytego paliwa i tutaj tkwi mój problem.
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Lipiec 2012, 23:41   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


GID który kupiłeś to dobry zakup do fabrycznej nawigacji Opla np. CD70 NAVI, DVD90/100 Navi
Zakładając go nic nie zyskałeś poza przebytymi kilometrami co zresztą dubluje się ze wskaźnikami na zegarach.
Najsensowniejsze wyjście pozbycie się GID za sensowne pieniądze i montaż tradycyjnego dwuwierszowego wyświetlacza.

Wszystkie parametry navi są wyświetlane na kolorowym wyświetlaczu w nawigacji.
 
 
     
 stysiu


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 5
Skąd: warszawa
Wysłany: 21 Lipiec 2012, 16:21   

Dobrze tak więc w moim GIDZIE przy tej stacji spalania paliwa nie bedzie pokazywało ?
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Lipiec 2012, 17:51   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Z czego ma pokazywać ? Jak zrobisz instalację będzie pokazywać. Gdyby była odrazu by były widoczne wskazania spalania. Nigdy w 1.3 CDTI tego nie widziałem a miałem kilka Corsa C z silnikiem 1.3 CDTI.
Wiele osób próbowało, dużo gadało, pisało i wielkie NIC, jak zrobisz to będziesz pierwszym. Były wątki na ten temat na konkurencyjym forum corsy
 
 
     
 stysiu


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 5
Skąd: warszawa
Wysłany: 25 Lipiec 2012, 19:44   

odświeżam

Co do stacji multimedialnej , panowie ze sklepu wysłali mi kodeki , tyle ze po zgraniu ich na kartę micro SD radio ich nie widzi . Widzi puste foldery.
Wyjąłem kartę micro SD z mapa IGO i w jej miejsce włożyłem micro z kodekami i filmem . Wszedłem w NAVI i tam w MENU jest opcja "Zabawa" kliknąłem i wszedłem w opcje kino , co ciekawe film odpaliłem bez kłopotu . Leciał elegancko z napisami na pełnym ekranie . W tym samym slocie. Kliknąłem cofnij ,aby spróbować odpalić MP4 , niestety nie udało się . Co ciekawe gdy kartę z mapa z powrotem wsadziłem w wejście " GPS" a kartę z filmem i kodekami umiejscowiłem w slocie "DVD" ,filmu nie dało rady odpalić. Normalnie powinno wyglądać to tak ,ze klikam opcje DVD lub CARD i film bądź mp4 powinien działać . Ma ktoś jakiekolwiek propozycje bądź uwagi ?
Na forum znalazłem człowieka , który ma ta sama NAVI i pisał , ze wszystko jest ok . Zwą go Manieq , ale nie po drodze mi się z nim skontaktować.
LINK do tematu http://klubcorsa.pl/forum...vt3491,105.htm.

Po dłubaniu w radiu znalazłem jeszcze jeden ciekawy fakt , ze radio jest na Windows CE 6.0 , a nie 5.0 jak informował sklep.
Proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony przez stysiu 25 Lipiec 2012, 22:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 25 Lipiec 2012, 20:09   
   Moje auto: ASTRA G


popraw posta - 4 pkt regulaminu
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Lipiec 2012, 08:44   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Gdybyś podał model radia lub to co jest na tabliczce znamionowej myślę że ułatwi to znaleźienie użytkowników podobnej nawigacji
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Duzy Gid - stacja multimedialna
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.