Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:15
Awaria centralnego zamka corsa B 1.4
Autor Wiadomość
 Szobinho


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 12
Skąd: Poznań
  Wysłany: 6 Lipiec 2012, 12:06   Awaria centralnego zamka corsa B 1.4

Mam nieciekawy problem. Cztery dni temu stałem się szczęśliwym nabywcą Opla Corsy B. Wszystko działało pięknie, aż tu po wypełnieniu dokumentu kupna, wróceniu na kołach do domu i próbie ponownej przejażdzki... drzwi nie chcialy się otworzyć. Totalnie nagle sam przestał reagować na pilota. Użyłem kluczyka, wszystko działa jak powinno tylko co stało się nagle z centralnym zamkiem? Nawet po otworzeniu kluczykiem pozostałe drzwi się nie otwierają. Co tu można zrobić? Baterie od pilota wymieniłem. Użyłem również zapasowego pilota. Próbowałem programowania, które skutkowało wg. internautów w Vectrze czy też w Astrze i nic. Proszę o pomoc i poradę.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 9 Lipiec 2012, 14:39   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Może to być wina siłownika "master" w drzwiach kierowcy.
Może to być brak zasilania, albo przerwany gdzieś przewód.
Czy przy próbie zamykania/otwierania słychać jakieś dźwięki mechanizmu?
 
 
     
 Szobinho


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Lipiec 2012, 19:34   

Zero dzwięku, zero jakiegokolwiek odgłosu mechanizmu. Nic. Dziwne, że zamknąłem normalnie, a wracając do auta po godzinie juz zero reakcji. Zwykły mechanik samochodowy może się tym zająć czy jakiś specjalista od elektryki czy czegoś innego? Jutro akurat jadę na zamontowanie linki hamulca ręcznego to być może mógłby tam zajrzeć. A wiecie może jakie mogą być koszta naprawy?
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 10 Lipiec 2012, 13:15   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Drzwi nawet bez działającego układu zamka centralnego powinny się otwierać i zamykać manualnie. Siłowniki to zazwyczaj zwykłe elektryczne siłowniki na plastikowych przekładniach, które bez trudu powinny się "chować" przy przyłożeniu siły zewnętrznej.

Jeżeli to tylko błahostka typu kabel przerwany itd, to powinien to mechanik ogarnąć.
Ale jeśli problem tkwi głębiej, np spalone zabezpieczenie wewnętrzne układu, to zwykły mechanik może tego nie zrobić. Wszystko zależy od mechanika.
Spytać się możesz, czy do tego zajrzy. Zawsze możesz poprosić o wcześniejszą informację co się stało i ile będzie kosztować naprawa.
Koszt naprawy zależy od rodzaju usterki. Tak na odległość, nie widząc auta trudno zdefiniować usterkę, jak i wycenić jej koszt naprawy.

Oczywiście rozumiem, że do bezpieczników zaglądałeś i tam wszystko jest ok.
 
 
     
 Szobinho


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Lipiec 2012, 15:36   

Odebrałem dzisiaj samochód od mechanika, po montażu tej linki hamulca ręcznego, wcześniej prosiłem jednego faceta, który na tym warsztacie zajmuje się elektryką, żeby spojrzał co i jak. Sprawdził bezpieczniki, wszystko ok. Sprawdził, czy samochód odbiera sygnał z pilota, odbiera. Jest tylko brak reakcji, jakiejkolwiek. Wie ktoś może gdzie w Poznaniu jakiś fachowiec od cenrtalengo mógłby zajrzeć w miare od ręki i za dobrą cenę? 3 dni byłem bez samochodu przez ten ręczny hamulec i jakbym teraz również miał tyle czekać, to może podziękuję na razie, bez samochodu jak bez ręki :uuu:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Awaria centralnego zamka corsa B 1.4
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.