Przesunięty przez: Kaszubski
10 Marzec 2016, 22:57
Corsa B gasnie i nie zapala podczas deszczu
Autor Wiadomość
 wiksa


Informacje
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd: Poznań
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 21 Czerwiec 2012, 22:30   Corsa B gasnie i nie zapala podczas deszczu

Witam
Od jakiegoś czasu mam spore problemy z samochodem (corsa B, 95r) podczas opadów deszczu. Gdy pada w nocy, rano pojawiają się problemy z odpaleniem samochodu. zima na mrozach samochód odpala, ale podczas deszczu wariuje. Czasem zapali za 7-8 razem i silnik chodzi nierówno i się przez jakiś czas trzęsie. Wtedy przy ruszaniu na światłach muszę uważać żeby nie zadusić silnika. Podkreślę ze to się dzieje tylko wtedy gdy jest wilgoć na dworze.

Wczoraj były takie opady deszczu, ze woda stała na ulicach. Przejeżdżając przez stojącą wodę, silnik zgasł i zaczęły migać kontrolki. Po tym samochód nie chciał już zapalić. Po 5 godzinach, gdy opady ustały auto odpaliło za pierwszym razem. Nie wiem co o tym myśleć bo inne samochody nie miały problemów z przejazdem przez zalane ulice. Moja corsa po prostu się zadusiła, tak jakby gdzieś dostała się woda. Kiedyś miałem podobny problem na myjni automatycznej gdy wziąłem program z myciem podwozia. Auta nie dało się odpalić po takim myciu. Jeszcze kiedy indziej auto zgasło mi zima, gdy topniejący śnieg zalegał na drodze i utworzyły się koleiny wypełnione woda. Przejazd przez takie koleiny zakończył się podobnie - silnik zgasł i przez jakiś czas nie dawał się uruchomić.

Bylem już u 3 mechaników/elektryków i zostały wymienione w aucie świece (2 razy), fajki do świec, przewody od kopułki, rozebrana i wyczyszczona kopułka z aparatem zapłonowym. Był tez badany akumulator. A problem z zapalaniem i jazda w deszczu występuje nadal. Czy od spodu samochodu możne gdzieś dostawać się woda, która powoduje takie problemy? Może jakaś osłona została zerwana i wpada gdzieś woda?

Dzisiaj przez noc znowu padało i rano samochód w ogóle nie chciał zapalić. Próbowałem ponownie popołudniu, ale słychać tylko cyknięcie w okolicy aparatu zapłonowego i samochód nie odpala. Podłączyłem jeszcze przewody do akumulatora z drugiego samochodu i też to samo.
 
 
     
 maciejEs


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 24
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 21 Czerwiec 2012, 22:56   

mi pierwsze na myśl przyszła kopułka albo właśnie przewody , a pasuje sprawdzałeś czy w ogolę iskra dochodzi ??
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 22 Czerwiec 2012, 09:14   
   Moje auto: AG Z14XEP


cewka? sprawdz iskrę jak kolega radzi
 
 
     
 adam_cb


Informacje
lodzkie

Wiek: 48
Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Czerwiec 2012, 21:51   

Cewka zapłonowa to jedna z przyczyn. Drugą może być zawilgocenie kabli. Sprawdź ich stan. Muszą być osłonięte, najlepiej w rurkach karbowanych (tzw. "peszlach")i izolacja musi być nienaruszona. Nie mogą być zaśniedziałe i połączenia powinny być wolne od korozji. Nie można pozwolić, by deszczówka bezpośrednio działała na kable. Na skutek wilgoci zmieniają się parametry elektryczne i samochód może wariować.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Czerwiec 2012, 22:35   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Zdaje mi się że w tych rocznikach montowano silniki x12sz , czyli jest tam zespół cewek co wyklucza obecność kopułki lub palca rozdzielczego. Mało też prawdopodobne aby w zespole cewek padły wszystkie jednocześnie, ja zaczął bym od świec i kabli wysokiego napięcia, sprawdził bym wtykę zespołu cewek czy nie jest zawilgocona na stykach, sprawdził bym również stan czujnika położenia wału bo może jest przy nim przełamany kabel. Warto również sczytać błędy ze sterownika silnika, może to znacznie przyspieszyć diagnozę usterki, Warto też dodać że odczytu błędów można dokonać przy pomocy zworki bez żadnych komputerów.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa B gasnie i nie zapala podczas deszczu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.