Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:15
Klimatyzacja - kompresor
Autor Wiadomość
 d_omin


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Maj 2012, 11:42   Klimatyzacja - kompresor

Witam,
Mam takie pytanie czy kiedy klimatyzacja nie jest nabita (nie ma czynnika) jest sens jej sprawdzania przez podanie na krótko napięcia na sprzęgło sprężarki?

Pytam ponieważ byłem dzisiaj w warsztacie w którym mieli mi wymienić chłodnicę klimatyzacji i Majster powiedział że mogę sobie wymienić chłodnice ale co z tego skoro nie działa kompresor (uwalona cewka) i w opisany powyżej sposób mi to "udowodnił". Czy faktycznie da się bez nabitej klimy to sprawdzić? Czytałem gdzieś że czujnik ciśnienia gazu odcina napięcie od kompresora poniżej wartości krytycznej.

I drugie czy ktoś wymieniał samemu rzeczoną chłodnicę?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 13 Maj 2012, 17:35   
   Moje auto: AG Z14XEP


co do czujnika ciśnienia to masz rację - odcina zasilanie gdy ciśnienie jest za niskie lub za wysokie. sam to ćwiczyłem ostatnio - zwarłem kabelkiem pin 1 z 2 lub 3 z 4 (nie pamiętam, najlepiej zewrzeć obie pary) i dopiero wtedy klima sie załączała. po nabiciu klimy czynnikiem wszystko jest jak być powinno.
Pamiętaj: bez czynnika uruchamianie klimy to jak odpalanie silnika bez oleju... ;)
 
 
     
 d_omin


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Maj 2012, 19:26   

Hej,
No ok ale czy bez czynnika po podpięciu na krótko (na ułamek sekundy) kompresor powinien w jakikolwiek sposób zaskoczyć?
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Maj 2012, 21:51   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Zaskoczy :ojj:
Jednak podobnie jak "Milion" nie polecam tego robić.
Razem z czynnikiem chłodzącym w instalacji cyrkuluje olej, brak czynnika wiąże się z brakiem cyrkulacji a co za tym idzie z brakiem smarowania sprężarki.
Na początek polecam sprawdzić szczelność azotem, w przypadku nieszczelności wyjdzie taniej.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.