Corsa By Finos
Autor Wiadomość
 Finos
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 10 Grudzień 2008, 19:14   Corsa By Finos

10 grudzień 2008:

Witam. Chociaż należę do klubu juz jakiś dłuższy czas, dopiero jakoś teraz przyszła okazja pokazania mojej Corsinki. Corsa - standardowe 1.4 8V, wygląd tez standardowy - taka mi sie podoba i nie zamierzam dokonywać wielkich zmian, kiedyś może jedynie pomyśle o alusach, myślę tez o ściemnieniu tylnich szybek. W środku - standardowo, poza niebieskim podświetleniem zegarów, pokręteł i tym podobnych. Na fotach nie umyta.

MODEL: Corsa B 3D
ROK PRODUKCJI: 1996
SILNIK: c14sz
ELEKTRONIKA: niebieskie podświetlenie elementów wnętrza, CB
FELGI: 13''
CAR-AUDIO: Sony CDX-GT20
WYPOSAŻENIE: elektryczne szyby, 1xairbag, centralny zamek, wspomagnie



19 luty 2009:

Dobra chwale sie wlepami: :hyhy:



I podświetleniem które obiecałem kilka postów wyżej:



Jeśli chodzi o szczegóły to są to LED niebieskie 22000 mcd, 5mm, były dość ostro zmatowione papierem ściernym żeby lepiej rozpraszać światło, przez co podświetlenie jest w miarę równomierne. W desce jest, o ile dobrze pamiętam 15, w zegarku 4. Są jeszcze podświetlone pokrętła, 2 diody na pokrętło, daje to efekt niewidoczny w dzień (dlatego brak fot), natomiast w nocy tylko delikatne zarysy. Trochę słaba jakość fotek bo robione telefonem . :P

8 marzec 2009:

Wraz z wiosennymi porządkami, umieszczam nową porcje fotek:





21 marzec 2009:

Jakoś ciężko było utrzymać stabilizacje bez lampy :/




A tu bonus z mojej ostatniej robótki, podświetlenie na dole jest regulowane.


7 kwieceń 2009:

Wiosenne zmiany:

- klapa bez emblematów i odświeżone wnętrze (podziękowania dla PiotrK65 za polecenie pokrowców):


12 maj 2009:

Takie małe mącenie:

http://www.youtube.com/watch?v=YoEWO1l5-Ks

Podziękownia dla Spidana za dostarczenie materiału :D



06 wrzesień 2009:

No wiec trochę aktualizacji: w ostatnim czasie wymieniłem przewody, świece, prawy zewnętrzny przegub i założyłem grill bez znaczka, zakonserwowałem podwozie. A tu klika fotek:









A teraz druga wiadomość: CORSA ZOSTAŁ SPRZEDANA – dlatego ze kupiłem okazyjnie inny samochód, młodszy i większy - niedługo zaprezentuje go na forum. Corse kupiła sympatyczna Pani ze Zgorzelca, której życzę by jeździła nią jak najdłużej i by Corsa służyła jej tak dobrze jak mi. Na Corsie zostały wlepy klubowe, wiec być może nowa właścicielka tu zawita. Corsa była w moich rękach dokładnie 720 dni.

Zapraszam do obejrzenia mojego kolejnego auta: http://www.klubcorsa.pl/t...t2480.htm#20867

Temat nie będzie już aktualizowany.
Ostatnio zmieniony przez Finos 11 Październik 2009, 23:10, w całości zmieniany 19 razy  
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 19:29   
   Moje auto: ASTRA G


Bardzo ładne fotki z widokiem dolnego śląska :)
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 19:43   
   Moje auto: Opel Astra G


Wg mnie, seryjna wersja zawsze najpiękniejsza :yooo: :yooo:
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 20:00   

A ja nie mogę obejrzeć :lol3: Po kliknięciu na zdjęcie wyświetla się strona tytułowa forum i komunikat "Brak dostępu" :co2: , a chętnie bym obejrzał, bo to taki typ jak mój.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 20:04   
   Moje auto: ASTRA G


PiotrK65 napisał/a:
A ja nie mogę obejrzeć :lol3: Po kliknięciu na zdjęcie wyświetla się strona tytułowa forum i komunikat "Brak dostępu" :co2: , a chętnie bym obejrzał, bo to taki typ jak mój.

musisz mieć statut klubowicza ;) zamów wycieraczki to może szybciej dostaniesz, bo normalnie 100 mądrych postów trzeba napisać :lolek:
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 20:52   

Niestety ;p chyba jednak napiszę te 100 mądrych postów. Wycieraczki niedawno kupiłem, drugie na razie mi niepotrzebne ;) )

No i już widać... Piękna Corsa i piękne widoki. Chętnie zobaczyłbym jeszcze przy okazji to niebieskie podświetlenie.
 
 
     
 keradds



Informacje
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 41
Skąd: Toruń/Chełmża
Wysłany: 11 Grudzień 2008, 15:54   

Witam ja także chętnie bym zobaczył to podświetlenie w kolorze niebieskim, wszak to ulubiony kolor mojej żony i pół mieszkania mam w tym kolorze, już od kupna auta namawia mnie na pokrowce i inne gadżety w tym kolorze lampki zapewne też kiedyś odkryje i będzie chciała :)
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Grudzień 2008, 20:12   

Podświetlenie - jak podświetlenia, wydaje mi sie ze ze takie jak każde inne. Wykonane z diod LED, oczywiście wiecej niz standardowo było zarówek. Chociaż przyznam ze jest o wiele lepiej z niebieskim niz tak jak było dawniej. Jak bedzie chwila jakims wieczorkiem to zrobie i umieszcze.
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Grudzień 2008, 20:56   

Ładna kosiarka :faja: ja tez jeszcze swojej nie pokazałem a jestem juz długo ;p pzdr.
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 12 Grudzień 2008, 07:03   
   Moje auto: ASTRA G


akitainu napisał/a:
Ładna kosiarka :faja: ja tez jeszcze swojej nie pokazałem a jestem juz długo ;p pzdr.

No to sie wydałeś :) hehe czas na Twoją maszynę!!! Dawaj opis i foty a nawet film.
 
 
     
 str33t
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Luty 2009, 17:48   

Wlepami niedługo i ja swoja uracze ;) A podswietleniem, jak na moj gust, zajefajne :padam: Tylko chyba zegarek w dzien slabo widoczny? (albo tylko na focie tak widac)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Luty 2009, 18:21   

Odnośnie zegarka - na focie jest troche ciemniej, ale w rzeczywistości jest tak ze w dzień widac bez problemu, a w nocy za bardzo nie przeszkadza.
 
     
 iizzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Luty 2009, 08:35   

Elegancka corsa ( najlepszy kolor pod słońcem) i podświetlenie moich marzeń :D :P fajna, fajna..:)
 
     
 xkamilek243x
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Marzec 2009, 20:05   

podswietlanie licznika super ;] moglbys wrzucic jkeszcze jakies fotki wieczorem robione na licznik? ;]
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Marzec 2009, 22:18   

no to teraz nic tylko pod disco i lachory wyrywać :hyhy:

fajnie ci to wyszło :ok:
 
     
 gacek9003
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Marzec 2009, 22:53   

Finos fajnie wyszła Ci ta opcja z podświetleniem kokpitu oraz zegarów. Jednak gdybyś jechał nią w noc około 100km to chyba by trochę to przeszkadzało, chociaż może się myle :D

Uznanie za wykonanie :ok:

Pozdrawiam :super:
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Marzec 2009, 23:05   

gacek9003 napisał/a:
ednak gdybyś jechał nią w noc około 100km to chyba by trochę to przeszkadzało, chociaż może się myle

Jechałem więcej i powiem Ci że po pierwsze aparat nie oddaje tego co jes,t a po drugie barwa niebieska bardzo, ale to bardzo mniej męczy oczy od zółtej.
 
     
 gacek9003
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Marzec 2009, 23:06   

No to wszystko ok :) I wygląd i praktyczność to mi się podoba :hurra:
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 7 Kwiecień 2009, 17:40   
   Moje auto: VW Golf 4


Finos czym usuwałeś emblematy? podgrzewałeś opalarką? nożyk do tapet? potem benzyną odtłuściłeś ?? pytam z ciekawości , ja sam nie mam emblematów bo były usunięte przed malowaniem. co do pokrowców to hmmm ja nie posiadam i nie chcę zakładać :P
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Kwiecień 2009, 17:46   

Już kiedyś ktoś pisał na forum jak je usunąć. Najpierw grzejesz suszarka (opalarki nie polecam bo pozbędziesz się lakieru :P ) potem kawałek żyłki i przeciągasz po emblematem, plastik odchodzi, może zostać pianka z taśmy, podgrzewasz ja i bez problemu odklejasz ręką. Potem ślady kleju traktujesz zmywaczem (benzyną), myjesz woda z płynem, pastujesz pastą tempo i gotowe. Zajęło mi to trochę więcej niż godzinkę (3 emblematy). Natomiast znaczek pod wycieraczką został odklejony, pomalowany na czarny „baranek” i wklejony z powrotem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Corsa By Finos
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.