Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 22:37
Jaki rozmiar felg i opon na lato?
Autor Wiadomość
 mrcin6
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Grudzień 2008, 22:57   Jaki rozmiar felg i opon na lato?

Witam.

Rozglądam się już nad felgami na lato... chcę przeskoczyć z 14" na 15" o rozmiarach rzędu 15"/6,5 ET35 w połączeniu z oponą 195/60 R15. Jak myślicie jak takie zestawienie będzie jeździć, w mieście i w trasie? A może macie jakieś inne przetestowane połączenia felg z oponami na których corsarze dobrze się sprawują? Opłaca się w ogóle zakładać 16" na te nasze drogi? Jeśli tak to z jakim profilem opony? Pomóżcie w wyborze:D
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 13:33   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


mrcin6 napisał/a:
195/60 R15.


na twój silnik 1.7 TDI to powinno iść ładnie i bez problemu.

mrcin6 napisał/a:
Opłaca się w ogóle zakładać 16"


Jeśli jeździsz tylko po dobrych drogach, to może i byś mógł je założyć, ale jeśli mieszkaszw okolicy, gdzie drogi są jak na Polske przystoi to nie radzę.

Wogóle odradzam zakładania kół i opon z niskim profilem:
komfort jazdy jest niski, a w razie przebicia koła nie jesteście w stanie tego zauważyć.
 
 
     
 polmozbyt


Informacje
Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 12:22   Felgi

witam

polecam stronę producenta felg ALCAR. Jest to firma renomowana o wysokich standardach produkcji ( coś takiego jak SKF dla łożysk ).

Na stronie konfigurator felg, który określa jaki typ może być zastosowany w aucie + wielkość opony do felgi + wizualizacja ( jak auto się prezentuje z wybranymi felgami ).
link: http://www.alcar.pl/6670_PL.0

Jeśli jakaś felga przypadnie do gustu proszę o kontakt polmozbyt@klubcorsa.pl

Nasza firma współpracuje z tym producentem.
Dla klubowiczów ceny korzystniejsze niż na stronie ALCAR.

pozdrawiam
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Grudzień 2008, 12:43   Re: Jaki rozmiar felg i opon na lato?

mrcin6 napisał/a:
o rozmiarach rzędu 15"/6,5 ET35 w połączeniu z oponą 195/60 R15.


ja myślę, że ten rozmiar to prawde mówiąc jest bez sensu. Raz że nie wygląda, a dwa to komfort jazdy między 195 / 60 a 195 / 50 jest niewiele niższy. Lepiej kup 195 / 50.
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 29 Styczeń 2009, 11:27   

dobra a jakie ET dla felgi 7J do corsy C?

[ Dodano: 29 Styczeń 2009, 11:29 ]
polmozbyt
wizualizacja elegancka
 
 
     
 H5n1



Informacje
pomorskie

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 51
Skąd: Sorkwity\Gdańsk
Wysłany: 12 Luty 2009, 03:53   

Siema.Jja pozostałbym przy 14, może inny profil. z doświadczenia wiem że większe koła i szerszy profil to tylko strata mocy i wzrost spalania. Gdy kupiłem swoją Corsę jeździłem na 165/65/14 ( nie było kozaka na światłach ) potem zmieniłem na nowe 185/60/14 niby to tylko dwa rozmiary ale różnica jest znaczna ( dużo później wkręca się na obroty). Teraz już bym nie popełnił takiego błędu a nawet rozważam powrót do seryjnych kółek.
Poza tym moim skromnym zdaniem małe autka typu Corsa na wielkich i szerokich laczach wyglądają śmiesznie - jak dragstery tylko że najczęściej bez ich mocy.
Dla mnie seryjne jest piękne:)
Niepozorne a zadziorne:D
Ale każdy ma inny gust a o gustach się nie dyskutuje.
pozdro
Ostatnio zmieniony przez H5n1 2 Kwiecień 2009, 09:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Luty 2009, 23:17   

H5n1 napisał/a:
jeździłem na 165/65/14 (...) potem zmieniłem na nowe 185/60/14 niby to tylko dwa rozmiary ale różnica jest znaczna ( dużo później wkręca się na obroty)


Tutaj absolutnie się nie zgodzę. Ja również jeździłem na oponach najpierw 165, potem 175 i na koncu, czyli teraz 185. I uważam że najbardziej optymalnym rozmiarem jest 185 - ja nie poczułem żadnej straty mocy lub gorszego wkręcania się na obroty. Pamiętaj że na oponach nie startuje się tylko spod świateł. Szersza opona=lepsza przyczepność w zakrętach=bezpieczniejsza jazda=pewniejsze zachowanie samochodu w poślizgu.




H5n1 napisał/a:
dla mnie seryjne jest piękne:) niepozorne a zadziorne:D
ale każdy ma inny gust a o gustach się nie dyskutuje


tylko pytanie czy opona ma wyglądać czy jeździć ?? Owszem że niższy profil ładniej wygląda, ale priorytetem opony jest jest sprawność i funkcjonalność, a nie wygląd. Np. Slicki fajnie wyglądają, ale wyjedź na slickach na deszcz i masz zabawe jak na śniegu ;p
 
     
 H5n1



Informacje
pomorskie

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 51
Skąd: Sorkwity\Gdańsk
Wysłany: 13 Luty 2009, 01:06   jaki rozmiar felg i opon na lato?

spoko

Jasne osiągi typu:
lepsza przyczepność,
krótsza droga hamowania,
pewniejsze zachowanie w zakrętach - to niewątpliwie duże zalety, które bardzo mi się podobają i pozwalają na bezpieczniejszą jazdę.
Co do osiągów cóż: większy opór = większe obciążenie chyba nie zaprzeczysz. może nie odczułeś różnicy bo zmieniałeś opony stopniowo a w między czasie rasowałeś silnik wiec jasne ze mogłeś nie zauważyć bo zwiększałeś moc.( a jeszcze jedno w czym Ci się ciężej chodzi w sandałach czy w gumofilcach?) :D
a co do startowania ze świateł - czasem mi się zdarzy, ale tylko po to aby upokorzyć jakiegoś karka w bmw albo bogatego dzieciaka w merolu od starego, który kozakuje i jeździć nie umie a chce się przed laską popisać, to też większe jest jego zdziwienia jak na starcie zostaje z tyłu ha ha
Pytanko masz może jakąś tabele z zestawieniem rozmiarów kół do modeli Corsy B ?


Pozdro
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Luty 2009, 16:31   

je jednak wole bezpieczeństwo w zakrętach kosztem kilku procent oporu na prostej :cwaniak:

o jaką tabele ci chodzi bo nie bardzo kumam...
 
     
 H5n1



Informacje
pomorskie

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 51
Skąd: Sorkwity\Gdańsk
Wysłany: 15 Luty 2009, 03:16   Jaki rozmiar felg i opon na lato?

Jakie rozmiary kółek szły do różnych modeli Corsy B. (seryjne)

NP.

1.2 - 13/155/70
1.4 - 13/165/70
......................... itd?

i czy istnieją takie dane?
jA też wole zakręty bo na prostej to każdy może być dobry:D
 
 
     
 domel
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Luty 2009, 07:13   

witam . ja w swojej corsie mam założone felgi 15" z oponami 195/45 uniroyal rainsport 2. :ok:
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Luty 2009, 15:45   Re: Jaki rozmiar felg i opon na lato?

H5n1 napisał/a:
Jakie rozmiary kółek szły do różnych modeli Corsy B. (seryjne)(...)i czy stnieją takie dane?


Istnieją napewno, ale prawde mówiąc w EPC nie chce mi sie szukać :P
 
     
 Arek
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 23 Luty 2009, 11:18   opony corsa c 1,3

Ja mam w swojej corsie 1,3 CDTI seryjne oponki zgodne z ksiązka serwisową czyli 185/55 R15 obręcze 6Jx15 ale chyba wymienię na mniejsze bo każdą diurę słyszę...
 
     
 pimpurdan



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 40
Skąd: wrocław
Wysłany: 23 Luty 2009, 18:08   

witam mam pytanie o et czy jak do mojej bialej strzaly zaloże flegi o et 35 to nie będą zbytnio wystawaly i jaki wysoki profil opony mogę zalożyć żeby felgi sie nie zniszczyly na wroclawskich dziurach i żeby nie tarlo o nic w nadkolach
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 7 Maj 2009, 22:22   

pimpurdan ilo calowe chcesz wrzucic fele?
 
 
     
 pimpurdan



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 40
Skąd: wrocław
Wysłany: 9 Maj 2009, 22:17   

Fahoo już nieaktualne wrzuciłem 14
 
 
     
 Spajek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Maj 2009, 12:10   

No właśnie ja tez mam problem teraz z oponkami na Lato ...
chce kupić alufelgi najlepiej 14' lecz mam corsę 1.2i bez wspomagania ...
jakie rozmiary byście polecali ? :(
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Maj 2009, 12:41   

felga - 14" na 5,5"
opona 165/65/14 - lub coś w tych okolicach
 
     
 pimpurdan



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 40
Skąd: wrocław
Wysłany: 23 Maj 2009, 12:46   

na pewno im szersza guma tym większe tarcie tyle że nie wiem czy będzie to odczuwalne we wspomaganiu (jego braku) 14' wejdzie spokojnie a spalanie jak dasz szerszy laczek wedle fizyki wzrasta ja osobiście tego nie odczułem a śmigam na szerokości 195 dla mnie alu to była fanaberia a mówiąc szczerze nie odczułem zmiany w tym czy to alu czy stalowa felga poza tym że zmieniłem et i szerokość felgi i bardziej czuję koleiny
 
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Maj 2009, 13:44   

Generalnie to im bardziej zużyte opony tym ciężej się kręci. Ja kupiłem auto z oponami 175 mocno dojechanymi. Założyłem teraz na przód 185 (na tył 195) prawie nowe i kręci się o wiele lżej niż na zużytych a węższych.

A felgi mam 16" szerokie na 6,5" z Toyoty Corolli (rozstaw 4x100 tylko musiałem roztoczyć piastę). :luka: :cool:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Koła, felgi i opony » Jaki rozmiar felg i opon na lato?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.