Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:26
Przebiegi ekploatacyjne
Autor Wiadomość
 sigaris


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Niepołomice
Wysłany: 3 Maj 2012, 10:25   Przebiegi ekploatacyjne

Nie mam dokumentacji od samochodów.
Chciałbym zapytać czy wiecie przy jakiś przebiegach należy powymieniać elementy eksploatacyjne ??? Filtry, paski, oleje ??? Po ilu kilometrach należy jakie rzeczy powymieniać ???
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Maj 2012, 13:44   

sigaris,

Paski czyli rozrząd wymieniam co jakieś 60 do 100 tys km aby potem nie żałować i płacić magiczne ceny za naprawę gdy pasek pęknie. Natomiast co do filtrów i oleju to ja śmigam na Castrolu i starałem się go wymieniać co 10 do 12 tys km a że akurat tyle robiłem mniej więcej w rok także co wakacje miałem nowy olej. PS: Jeśli kupiłeś używane auto i nie masz pewność kiedy było coś ruszane (wymieniane) to ja jednak zalecał bym wymianę lub chociaż sprawdzenie jak ma się pasek od rozrządu i zobaczenie na bagnecie poziomu oleju w komorze silnika.
 
 
     
 sigaris


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Niepołomice
Wysłany: 3 Maj 2012, 20:07   

No właśnie wszystkie powymieniałem i pilnuje przebiegu teraz i dlatego chciałem wiedzieć kiedy się ponownie za wymianę brać :)
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Maj 2012, 22:20   

sigaris,

Jeśli aż tak bardzo nie katujesz maszyny i widzisz że oleju także Ci nie pali także można zawsze naciągnąć lekko te przebiegi. Gdy miałem Calibrę 2.0 8V to olej zdarzyło mi się wymienić po 15 tys km i było dobrze ale wiadomo kto poprawnie serwisuje auto to później nie ma przykrych niespodzianek na drodze :fkc:.
 
 
     
 swistak87



Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Sebastian
Wiek: 36
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 25
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Maj 2012, 17:46   Re: Przebiegi ekploatacyjne
   Moje auto: Corsa B X12SZ


No więc tak jak Kolega napisał że olej co 10 do 12 tys i tak żeby go co te max 13 miesięcy wymienić. No a razem z nim filtr oleju no i powietrza obowiązkowo. Rozrząd to lepiej nie ryzykować i co 60 tys bo później znajomy ma co robić z głowicami po kolizji :zyzio: Ja robię tak od początku w moich samochodzikach i żadnych problemów nie miałem. Jeszcze co do rozrządu to przy 100 tys można śmiało zmieniać ale jak się ma oryginał z serwisu.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Przebiegi ekploatacyjne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.